czw sierpnia 2 11:00 2018 w kategorii Aktualności firmowe

Zrównoważona mobilność w połączeniu z szacunkiem dla środowiska: Tegoroczne Mistrzostwa Świata w Biegu na Orientację pod patronatem Nokian Tyres obędą się w dniach 4-11 sierpnia na Łotwie

W dniach 4-11 sierpnia łotewskie lasy zapełnią się sportowcami startującymi w Mistrzostwach Świata w Biegu na Orientację organizowanych pod patronatem Nokian Tyres. Skandynawski producent opon już po raz trzeci będzie sponsorem tego niezwykłego sportowego wydarzenia.

Zrównoważona mobilność w połączeniu z szacunkiem dla środowiska: Tegoroczne Mistrzostwa Świata w Biegu na Orientację pod patronatem Nokian Tyres obędą się w dniach 4-11 sierpnia na Łotwie

Tegoroczne Mistrzostwa Świata w Biegu na Orientację odbędą się w łotewskich miastach Ryga i Sigulda. Na przestrzeni tygodnia sportowcy z prawie 50 krajów będą rywalizować w pięciu konkurencjach: bieg sprinterski, sztafeta sprinterska, średni i długi dystans oraz bieg sztafetowy. Marka Nokian Tyres nawiązała współpracę z Międzynarodową Federacją Orientacji Sportowej

(International Orienteering Federation, IOF) w 2016 r., a rok temu podpisała nowy kontrakt zapewniający firmie status tytularnego sponsora Mistrzostw Świata w Biegu na Orientację oraz głównego partnera IOF także w Pucharze Świata w Biegu na Orientację.

Aktywny styl życia i kontakt z naturą

Ta szczególnie popularna w krajach skandynawskich oraz Europie Środkowej dyscyplina przyciąga entuzjastów sportu którzy poszukują nowych wyzwań, a także cenią sobie aktywność na świeżym powietrzu oraz pozostawanie w kontakcie z naturą. Współpraca pomiędzy firmą Nokian Tyres i Międzynarodową Federacją Orientacji Sportowej od samego początku przebiegała bez zarzutu. Biegi na orientację to dyscyplina, która świetnie oddaje wartości firmy, takie jak bezpieczna mobilność, pragnienie przygody oraz aktywny tryb życia.

„Bieg na orientację to wspaniała dyscyplina, która łączy wysiłek fizyczny z kontaktem z naturą. Pozwala także sprawdzić swoje możliwości i przełamać ograniczenia. Jest to sport, który można uprawiać rodzinnie, ale także świetnie oddający kulturę naszej firmy. Determinacja oraz wiara we własne umiejętności to cechy, które cenimy wysoko bez względu na to czy odnoszą się do jednostek czy całych przedsiębiorstw” – mówi Antti-Jussi Tähtinen, Wiceprezes Nokian Tyres ds. marketingu.

Specjalista od trudnych warunków

Skandynawski producent opon jest ekspertem w kwestii jazdy w trudnym terenie przy zmiennych warunkach pogodowych. Niezwykle bezpieczne i przyjazne dla środowiska produkty marki Nokian Tyres stanowią odzwierciedlenie wyznawanych przez firmę nordyckich wartości oraz dużego nacisku jaki producent kładzie na kwestię zrównoważonego rozwoju.

„Mistrzostwa Świata w Biegu na Orientację oraz inne tego typu wydarzenia sportowe jak chociażby Światowy Dzień Orientacji stanowią dla firmy świetną okazję, żeby zaprezentować nasze produkty w zestawieniu z dyscypliną promującą aktywność na świeżym powietrzu oraz ducha przygody” – dodaje Tähtinen.

„Nokian Tyres to idealny partner dla IOF. Strategia rozwoju produktu stosowana przez firmę zorientowana jest na stawianie czoła trudnym warunkom oraz dbałość o środowisko – to dwie kwestie szczególnie bliskie entuzjastom orientacji sportowej. Bardzo cieszy nas, że Nokian Tyres będzie tytularnym sponsorem tegorocznych Mistrzostw Świata w Biegu na Orientację” – mówi Tom Hollowell, Prezydent Międzynarodowej Federacji Orientacji Sportowej. Patronat nad Mistrzostwami Świata w Biegu na Orientację to nie jedyny sposób w jaki Nokian Tyres promuje zdrowy tryb życia. Firma jest także głównym sponsor imprezy triathlonowej Nokian Tyres IRONMAN 70.3 Finlandia.

Więcej informacji na temat wydarzenia: www.woc2018.lv/

Pobierz zdjęcia i loga

Więcej informacji:

Nokian Tyres plc 
Antti-Jussi Tähtinen, Wiceprezes ds. marketingu, [email protected], tel. +358 10 401 7940