FacebookInstagramLinkedInmenu-iconPinicon-playscroll-downsearchTwitterWhatsappYouTube
Menu

Centrum technologiczne w Hiszpanii

Chcemy do perfekcji opanować sztukę produkcji opon letnich, dlatego roku otworzymy w Hiszpanii nowe centrum testowe i technologiczne, w którym pracować będziemy nad rozwojem ogumienia na sezon letni i zimowy. Wszechstronny ośrodek rozwoju produktów umożliwi przede wszystkim całoroczne prowadzenie prac rozwojowych i testy opon letnich z wysokim indeksem prędkości. Ośrodek osiągnie pełną zdolność operacyjną w 2020 r.

Pobierz zdjęcia

Najbardziej zaawansowane technologie testowania

Nowy, najwyższej klasy ośrodek testów i badań technologicznych powstanie na południe od Madrytu, w Santa Cruz de la Zarza, na powierzchni około 300 hektarów. Wszechstronny tor testowy i najnowocześniejsze wyposażenie umożliwią wykonywanie najbardziej wymagających testów opon.

Pobierz infografikę

Wokół ośrodka zostanie wytyczony tor o długości ponad 7 kilometrów. Dzięki wyprofilowanym zakrętom pozwoli on testować opony letnie i zimowe z indeksem prędkości do 300 km/h.


Wokół ośrodka zostanie wytyczony tor o długości ponad 7 kilometrów. Dzięki wyprofilowanym zakrętom pozwoli on testować opony letnie i zimowe z indeksem prędkości do 300 km/h.

Wewnątrz toru znajdzie się kilka krótszych tras do sprawdzania aquaplanningu, hamowania i sterowności na mokrej nawierzchni. Tory te będą wykorzystywane do testów homologacyjnych, na przykład w zakresie norm hałasu.

Wraz z centrum testowym, Nokian Tyres zbuduje ośrodek szkoleniowy, w którym nowe produkty będą prezentowane w ramach szkoleń wewnętrznych i zewnętrznych. W ośrodku będziemy również podejmować gości i partnerów biznesowym.

Więcej doświadczeń z oponami letnimi

Ciepły klimat południowej Europy jest idealny do testowania opon letnich. Nowy ośrodek technologiczny Santa Cruz de la Zarza jest świadectwem naszego zaangażowania w produkcję letniego ogumienia.

"Zapotrzebowanie na opony z wysokim indeksem prędkości jest duże, zarówno w Europie Środkowej jak Ameryce Północnej, czyli regionach, w których planujemy ekspansję."
Antti-Jussi Tähtinen, Wicedyrektor działu marketingu Nokian Tyres

Nokian Tyres przeznacza na testy około 50% rocznego budżetu na rozwój produktów. Tylko ciągły rozwój nowych produktów i dokładne testowanie w laboratoriach oraz w warunkach rzeczywistych mogą zapewnić ich najwyższą jakość. Dowiedz się więcej o testach opon

Eksperymenty z nowymi, przyjaznymi dla środowiska materiałami

Obok testowania opon, hiszpańskie centrum technologiczne będzie stanowiło platformę opracowywania i wdrażania kolejnych innowacji. Jedna z nich dotyczy upraw i wykorzystania gwajuli. Założyliśmy już próbne plantacje i, razem z miejscowym uniwersytetem, badamy możliwość wykorzystania tej rośliny jako źródła wysokiej jakości kauczuku naturalnego. Plantację prowadzą miejscowi rolnicy.

"W przyszłości chcemy zwiększyć udział przyjaznych dla środowiska materiałów w produkcji opon."
Nokian Tyres is among the first in Europe to experiment with growing ecological latex.