FacebookInstagramLinkedInmenu-iconPinicon-playscroll-downsearchTwitterShapeYouTube
Menu

Nokian Tyres w skrócie

Nokian Tyres to najdalej na północ wysunięty producent opon, którego produkty zapewniają spokój i bezpieczeństwo w każdych warunkach. Działamy w oparciu o tradycyjne skandynawskie wartości. Zrównoważony rozwój, bezpieczeństwo i dbałość o środowisko w ramach całego cyklu życia produktu znajdują odbicie w naszych oponach do samochodów osobowych, ciężarowych i przemysłowych. Częścią naszej grupy jest sieć Vianor, specjalizująca się w usługach wulkanizacyjnych i konserwacji pojazdów.

W 2017 roku obrót spółki wyniósł ok. 1,6 miliarda EUR, przy zatrudnieniu na poziomie 4 600 osób. Nokian Tyres jest spółką notowaną na giełdzie Nasdaq Helsinki. 

Rozwijamy i produkujemy wysokiej jakości opony do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Najbardziej znane są nasze innowacyjne rozwiązania stosowane w oponach zimowych, którym wszakże w niczym nie ustępują opony letnie i uniwersalne. Jesteśmy wiodącym producentem specjalnych opon przemysłowych, przede wszystkim do maszyn leśnych, rolniczych, portowych oraz górniczych. Częścią naszej grupy jest sieć Vianor, specjalizująca się w usługach wulkanizacyjnych i konserwacji pojazdów.

Opony do samochodów osobowych
Opony ciężarowe Nokian Tyres
Vianor

Marka Nokian Tyres ma silną pozycję w państwach nordyckich i w Rosji, natomiast rynek europejski i północnoamerykański wciąż mają dla nas duży potencjał wzrostu. Nasze innowacyjne, pionierskie produkty, najwyższa jakość usług i rozwinięta sieć dystrybucji pomagają nam zwiększać swój udział na kolejnych rynkach. W perspektywie długoterminowej chcemy być obecni we wszystkich krajach, w których korzysta się z opon zimowych.

Kluczowe produkty produkowane są w naszych zakładach produkcyjnych w Nokii, w Finlandii oraz w Vsevolozhsku w Rosji. W przypadku niektórych produktów korzystamy z usług producentów kontraktowych. Poziom jakości tych zakładów produkcyjnych odpowiada wysokim standardom stawianym przez Nokian Tyres.

Już na samym początku firma Nokian Tyres nazwała Północ swoim domem

Nokian Tyres plc została założona w 1988 r. ale w jej korzenie sięgają 1898 roku, kiedy powstał zakład Suomen Gummitehdas Oy (Finnish Rubber Factory).

Historia Nokian Tyres
1898
Powstają Fińskie Zakłady Gumowe - Finnish Rubber Works.
1934
Fabrykę opuszcza pierwsza na świecie opona zimowa do samochodów ciężarowych - opona pogodowa.
1995
Nokian Tyres plc debiutuje na Helsińskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.
2005
Druga fabryka Nokian Tyres rozpoczyna produkcję w Vsevolozhsku w Rosji.
2015
Pierwsza na Świecie opona zimowa Nokian WR SUV 3 klasyfikowana jako AA na etkiecie UE
2017
Nowa generacja opon z kolcami, Nokian Hakkapeliitta 9 oraz Nokian Hakkapeliitta 9 SUV
2018
Czołowy producent opon już od 120 lat