FacebookInstagrammenu-iconicon-playscroll-downsearchTwitterYouTube

Informacje podstawowe

Nokian Tyres jest jedynym producentem opon na świecie, który koncentruje się na produktach i usługach zapewniającym bezpieczną jazdę w warunkach panujących na Północy. Innowacyjne opony do pojazdów osobowych i ciężarowych oraz ciężkich maszyn użytkowych oferowane są głównie na rynkach w krajach, w których oprócz śniegu i lasów wymagające warunki drogowe obejmują również zmiany związane z porami roku. Nokian Tyres udoskonala swoje produkty mając na uwadze bezpieczeństwo i przyjazność dla środowiska w całym cyklu życia produktu.

W 2017 r. w firmie Nokian Tyres pracowało 4600 osób, a jej sprzedaż netto wyniosła ok. 1,6 mld euro. Akcje firmy Nokian Tyres plc są notowane na giełdzie NASDAQ Helsinki.

Segmenty

Firma oferuje innowacyjne opony do pojazdów osobowych i ciężarowych oraz ciężkich maszyn użytkowych głównie na rynki gdzie panują wymagające warunki pogodowe: śnieg, lasy i trudne warunki jazdy w poszczególnych porach roku. Sieć serwisów samochodowo-oponiarskich Vianor, członek grupy Nokian Tyres, działa na kluczowych dla Nokian Tyres rynkach jako sprzedawca opon hurtowy i detaliczny.

  • Opony do samochodów osobowych
  • Opony przemysłowe Heavy tyres
  • Vianor

Net sales by market areas

Rynki

Jesteśmy jedynym producentem opon na świecie, który koncentruje się na produktach i potrzebach klientów typowych dla warunków panujących na Północy. Rynkami zbytu naszych produktów są regiony, w których oprócz śniegu i lasów panują trudne warunki drogowe spowodowane zmianą pór roku.

Produkcja

Kluczowe produkty produkowane są w naszych zakładach produkcyjnych w Nokii, w Finlandii oraz w Vsevolozhsku w Rosji. W przypadku niektórych produktów korzystamy z usług producentów kontraktowych. Poziom jakości tych zakładów produkcyjnych odpowiada wysokim standardom stawianym przez Nokian Tyres.

Już na samym początku firma Nokian Tyres nazwała Północ swoim domem

Nokian Tyres plc została założona w 1988 r. ale w jej korzenie sięgają 1898 roku, kiedy powstał zakład Suomen Gummitehdas Oy (Finnish Rubber Factory).

Historia Nokian Tyres

1898

Powstają Fińskie Zakłady Gumowe - Finnish Rubber Works.

1934

Fabrykę opuszcza pierwsza na świecie opona zimowa do samochodów ciężarowych - opona pogodowa.

1995

Nokian Tyres plc debiutuje na Helsińskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

2005

Druga fabryka Nokian Tyres rozpoczyna produkcję w Vsevolozhsku w Rosji.

2015

Pierwsza na Świecie opona zimowa Nokian WR SUV 3 klasyfikowana jako AA na etkiecie UE

2017

Nowa generacja opon z kolcami, Nokian Hakkapeliitta 9 oraz Nokian Hakkapeliitta 9 SUV