FacebookInstagramLinkedInmenu-iconPinicon-playscroll-downsearchTwitterWhatsappYouTube
Menu

Nasze światowe osiągnięcia

Podstawowym zadaniem jest przeprowadzenie testów w warunkach ekstremalnych, a to wymaga unikalnych umiejętności. Musimy próbować nowych rzeczy i testować nasze możliwości. Tylko w ten sposób będziemy w stanie tworzyć bezpieczniejsze i wytrzymalsze opony w przyszłości.

Znajdź opony najodpowiedniejsze dla Ciebie

Najszybsze na lodzie 2013

Opony zimowe Nokian ustanawiają nowy rekord maksymalnej prędkości samochodu na lodzie — 335,713 km/h! W ten sposób dominacja światowego lidera w branży opon zimowych rozciągnęła się także na parametr prędkości maksymalnej. Kierowca testowy Janne Laitinen z Nokian Tyres poprowadził Audi RS6 na seryjnych oponach zimowych Nokian z rekordową prędkością przy prawdziwie mroźnej pogodzie po zamarzniętej powierzchni Morza Bałtyckiego u wybrzeży Finlandii. Nowy, najwyższy model opon produkowany przez pierwszą firmę produkującą opony zimowe zapewnia przyczepność i prędkość na niespotykanym dotąd poziomie: Nokian Hakkapeliitta 8 z kolcami w rozmiarze 255/35R20 97 T XL.

Więcej informacji

Rozstrzyga przeczucie 2011

Opony zimowe Nokian ustanawiają kolejny rekord maksymalnej prędkości na lodzie — 331,610 km/h! W dniu 6 marca Janne Laitinen, kierowca testowy Nokian Tyres, z taką zawrotną szybkością poprowadził samochód na standardowych oponach zimowych Nokian po zamarzniętej powierzchni Morza Bałtyckiego u wybrzeży Finlandii. Ekstremalne prędkości wymagają najwyższej jakości opon, ponieważ stanowią one jedyny punkt kontaktu pojazdu z nawierzchnią. Nokian Tyres, światowy czołowy specjalista w zakresie opon zimowych, doprowadził do pobicia rekordu na popularnych w Skandynawii zimowych oponach Hakkapeliitta 7 w rozmiarze 255/35R20 97 T XL na liczącym 14 kilometrów odcinku przy mroźnej pogodzie.

Więcej informacji

Opony najszybsze na lodzie także w samochodzie elektrycznym 2012

Kierowca testowy Nokian Tyres Janne Laitinen osiągnął prędkość 252.09 km/h (156. 64 mph) w samochodzie elektrycznym E-RA na lodzie jeziora Ukonjärvi w fińskim Inari. Ten unikatowy rekord został pobity 17 marca przez zaawansowany technologicznie samochód elektryczny E-RA (Electric RaceAbout) dzięki współpracy producenta opon z najdalej na północ wysuniętą siedzibą i uczelnią wyższą Metropolia w Helsinkach.

Więcej informacji

Rekord świata wśród ciągników 2015

Nowy wspaniały rekord został ustanowiony na drodze pokrytej śniegiem i lodem w fińskiej Laponii. Wielokrotny Mistrz Świata w Rajdach Samochodowych, Juha Kankkunen, zachowując zimną krew poprowadził maszynę z prędkością 130,165 km/h (80,88 mph). Pobicie rekordu było możliwe dzięki zastosowaniu najlepszych na świecie opon zimowych do ciągników, Nokian Hakkapeliitta TRI (440/80R28 151D i 540/80R38 167D) oraz ciągnika Valtra T234.

Więcej informacji