FacebookInstagrammenu-iconicon-playscroll-downsearchTwitterYouTube

Innowacje w dziedzinie opon – idee, praca rąk i najwyższe technologie

Bezpieczeństwo naszych opon jest owocem szeroko pojętego zrozumienia warunków Skandynawii w połączeniu z innowacją. Dzięki nim powstał szereg rozwiązań, które wykorzystywane są nieustannie do poprawy bezpieczeństwa, trwałości oraz przyjazności opon dla środowiska. Wyniki naszej pracy poddawane są testom w warunkach, jakim tylko najlepszy i najmocniejszy jest w stanie sprostać. Cała nasza praca nad rozwojem produktów skupia się wokół ciebie i wszystkich kierowców, których bezpieczeństwo i komfort codziennej jazdy są dla nas najważniejsze. Dlatego też nasza praca nad udoskonalaniem produktów trwa nieprzerwanie. 

Badania oraz rozwój

Głównym zadaniem działu Badań i Rozwoju jest wspieranie statusu firmy jako producenta najlepszych na świecie opon zimowych oraz opon leśnych. Kluczowa misja działu Badań i Rozwoju pozostaje niezmieniona od 80 lat: tworzyć opony dla konsumentów, którzy zmagają się z warunkami panującymi na Północy i którzy od swoich opon oczekują bezwzględnego bezpieczeństwa i wytrzymałości w każdych okolicznościach.

Najpopularniejsze artykuły

Testowanie

W przybliżeniu 50% kosztów związanych z rozwojem produktu pochłania testowanie. Dokładnych i rzetelnych wyników badań nie można uzyskać w warunkach laboratoryjnych i za pomocą zautomatyzowanych testów.

Najpopularniejsze artykuły

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo jest wynikiem sięgania przez nas po najwyższe technologie, osiągnięcia nauki, doświadczenia oraz testowanie. Dla Ciebie i Twoich Bliskich.

Najpopularniejsze artykuły

Fakty o oponach

Dobrej jakości opona to najważniejszy element bezpieczeństwa w samochodzie. Jest to nowoczesny produkt powstały w wyniku starannych badań i testów, który wymaga konserwacji.

Najpopularniejsze artykuły

Test na sukces opon Nokian

Szeroka gama produktowa którą oferujemy jest przeznaczona dla róznych krajów oraz warunków atmosferycznych. Od wielu już lat osiągamy sukcesy w testach przeprowadzanych przez czasopismach motoryzacyjnych na całym świecie, dlatego możesz polegać na naszych oponach w każdych warunkach pogodowych.  Tutaj znajdziesz porównanie wyników testów dla opon letnich oraz zimowych w których braliśmy udział.

Nasze światowe osiągnięcia

Opony zimowe Nokian ustanawiają nowy rekord maksymalnej prędkości samochodu na lodzie — 335,713 km/h! W ten sposób dominacja światowego lidera w branży opon zimowych rozciągnęła się także na parametr prędkości maksymalnej. Kierowca testowy Janne Laitinen z Nokian Tyres poprowadził Audi RS6 na seryjnych oponach zimowych Nokian z rekordową prędkością przy prawdziwie mroźnej pogodzie po zamarzniętej powierzchni Morza Bałtyckiego u wybrzeży Finlandii.

Najpopularniejsze artykuły