Menu

Dla mediów

Ekspert w ekstremalnych warunkach i prekursor bezpieczeństwa

Informacje, teksty i zdjęcia na temat działalności producenta opon z najbardziej na północ wysuniętą siedzibą.

Materiały i publikacje

Poniższa strona zawiera najważniejsze i najaktualniejsze pliki, loga firmowe, zdjęcia produktów oraz broszury i ulotki, szablony reklam prasowych, materiały video oraz materiały techniczne. Zdjęcia mogą być użyte w materiałach prasowych, artykułach etc. pod warunkiem wskazania źródła. W celu użycia zdjęć oraz wszelkich materiałów zawartych na poniższej stronie do celów takich jak np: marketing, reklama, niezbędne jest uzyskanie indywidualnej zgody Nokian Tyres (dział komunikacji prasowej) na ich każdorazowe użycie.

Materiały prasowe
Zaloguj się do banku materiałów prasowych
Tak uzyskasz dostęp do banku materiałów

Sekcja dla mediów

Informacje o firmie i inwestorach

Nokian Tyres jest jedynym na świecie producentem opon, który skupia się na produkty i usługi, których celem jest zapewnić bezpieczną jazdę w trudnych warunkach północy.

Opony letnie

Opony letnie

Opony są jedynymi punktami kontaktu samochodu z jezdnią. Dlatego są najważniejszą częścią samochodu, która aktywnie wpływa na bezpieczeństwo jazdy. Wybrać opony dobrej jakości znaczy wybrać bezpieczeństwo oraz korzyści ekonomiczne. A to jest bezsprzecznie mądry wybór.

Sukcesy w testach

Szeroka gama produktowa którą oferujemy jest przeznaczona dla róznych krajów oraz warunków atmosferycznych. Od wielu już lat osiągamy sukcesy w testach przeprowadzanych przez czasopismach motoryzacyjnych na całym świecie, dlatego możesz polegać na naszych oponach w każdych warunkach pogodowych. Tutaj znajdziesz porównanie wyników testów dla opon letnich oraz zimowych w których braliśmy udział.

Historia

Nokian Tyres plc założono w 1988 roku. W roku 1995 spółka zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Helsinkach. Korzenie firmy sięgają 1898 roku, kiedy założono Suomen Gummitehdas Oy (Finnish Rubber Factory).

Innowacje

Nieprzerwany rozwój naszych opon związany jest z Wami i wszystkimi kierowcami, którym chcemy udoskonalić codzienną jazdę i zagwarantować jej maksymalne bezpieczeństwo.

Zrównoważony rozwój

Wspólna odpowiedzialność za stan środowiska naturalnego wymaga od nas używania bezpiecznych opon, przyjaznych dla środowiska oraz efektywnych, ale oszczędnych procesów produkcyjnych.

Nasze światowe osiągnięcia

Nowy rekord świata został ustanowiony w efekcie współpracy między producentem opon Nokian Tyres, profesjonalnym zespołem pit stopowym Vianor i znanym kaskaderem Vesą Kivimäki. Opony bijącego rekord samochodu zostały wzmocnione technologią aramidowej ścian y bocznej Nokian Tyres. Nowy rekord świata prędkości samochodu na dwóch kołach został pobity na lotnisku Seinäjoki 31 sierpnia 2016 r.

Pierwsza na świecie opona zimowa z chowanymi kolcami

Wraz z wprowadzeniem koncepcyjnej opony zimowej Nokian Hakkapeliitta oraz jej przełomowej technologii, producent pierwszej opony zimowej na świecie już dziś daje przedsmak tego co nas czeka w przyszłości. Wraz z naciśnięciem przycisku kierowca może wysunąć kolce z opony by poprawić przyczepność opony na drodze. A gdy kolce nie są już potrzebne można je bez problemu wsunąć w głąb opony.