FacebookInstagrammenu-iconicon-playscroll-downsearchTwitterYouTube

Badania oraz rozwój

Głównym zadaniem działu Badań i Rozwoju jest wspieranie statusu firmy jako producenta najlepszych na świecie opon zimowych oraz opon leśnych. Kluczowa misja działu Badań i Rozwoju pozostaje niezmieniona od 80 lat: tworzyć opony dla konsumentów, którzy zmagają się z warunkami panującymi na Północy i którzy od swoich opon oczekują bezwzględnego bezpieczeństwa i wytrzymałości w każdych okolicznościach.

Znajdź opony najodpowiedniejsze dla Ciebie

Bezkompromisowe testowanie oraz północne oddanie

Opona jest produktem zaskakująco technicznym. Składa się z ogromnej liczby komponentów, z których każdy podlega bardzo restrykcyjnym wymogom. Są one aktywnymi czynnikami bezpieczeństwa w pojazdach, zapewniającymi jedyny kontakt samochodu z podłożem. Finowie są z natury przyzwyczajeni do śniegu, lodu, błota pośniegowego oraz do zmiennej zimowej pogody. To jednak nie gwarantuje magicznej formuły dla opon zimowych.

Więcej informacji

Nasze światowe osiągnięcia

Opony zimowe Nokian ustanawiają nowy rekord maksymalnej prędkości samochodu na lodzie — 335,713 km/h! W ten sposób dominacja światowego lidera w branży opon zimowych rozciągnęła się także na parametr prędkości maksymalnej. Kierowca testowy Janne Laitinen z Nokian Tyres poprowadził Audi RS6 na seryjnych oponach zimowych Nokian z rekordową prędkością przy prawdziwie mroźnej pogodzie po zamarzniętej powierzchni Morza Bałtyckiego u wybrzeży Finlandii.

Więcej informacji