TABELA ROZMIARÓW OPON

TABELA ROZMIARÓW OPON

Wystarczą dwa kliknięcia, by znaleźć opony w odpowiednim rozmiarze

Tabela rozmiarów opon pozwala dwoma kliknięciami znaleźć opony na każdą porę roku. Wystarczy znać rozmiar opon swojego samochodu osobowego, vana lub SUV. W poniższej tabeli kliknij średnicę koła i wyszukaj najpopularniejsze rozmiary, a następnie doprecyzuj pozostałe parametry, by znaleźć opony do swojego auta.

Jeżeli nie znasz rozmiaru opon swojego samochodu, skorzystaj z naszej strony wyszukiwarki opon.

KLIKNIJ ŚREDNICĘ FELGI I ZOBACZ WSZYSTKIE DOSTĘPNE ROZMIARY

W tabeli rozmiarów opon zobaczysz wszystkie dostępne produkty dla podanego rozmiaru. Wszystkie dostępne rozmiary w tabeli pochodzą z naszej bazy danych, zawierającej wszystkie dostępne produkty dla każdego rozmiaru. Wybierz średnicę kół i zobacz dostępne rozmiary dla swojego samochodu.

JAK WYBRAĆ ODPOWIEDNIE OPONY

Opony różnią się typem i rozmiarami i należy je dopasować do typu samochodu, warunków atmosferycznych oraz ogólnych warunków drogowych w swojej okolicy. Należy również zastanowić się, jakie parametry są najistotniejsze - czy jest to komfort jazdy autem osobowym, osiągi w modelu SUV, czy trwałość i wytrzymałość w przypadku samochodów dostawczych. Opracowaliśmy i przetestowaliśmy wiele opon, by móc zaoferować Ci produkty, które idealnie spełnią Twoje wymagania i oczekiwania.

Jeżeli chcesz się upewnić, że wybrane przez Ciebie opony są właściwe, przed zakupem skonsultuj się z naszymi specjalistami. Poradzą Ci, jaki rozmiar opon wybrać i u którego z naszych dealerów je kupić. Najbliższego sprzedawcę znajdziesz w wyszukiwarce dealerów.

CO OZNACZAJĄ SYMBOLE NA OPONACH?

Kod na ścianie bocznej opony informuje nie tylko o rozmiarze, ale również o osiągach oraz o tym, czy nadaje się do Twojego samochodu. Znajdziesz tam informację o typie pojazdu - na przykład samochód osobowy, półciężarówka lub przyczepka. Podana jest również szerokość opony, profil, budowa, optymalna nośność oraz indeks prędkości i średnica felgi.

W karcie pojazdu oraz na ścianie bocznej opony znajdziesz rozmiary opon dla danego samochodu. Często możliwych jest kilka opcji. Rozmiar może wyglądać na przykład tak: 205/55 R 16 94 V XL. Nasz prosty przewodnik pomoże Ci prawidłowo odczytać kod opony.