TABELA ROZMIARÓW OPON

TABELA ROZMIARÓW OPON

Wystarczą dwa kliknięcia, by znaleźć opony w odpowiednim rozmiarze

Tabela rozmiarów opon pozwala dwoma kliknięciami znaleźć opony na każdą porę roku. Wystarczy znać rozmiar opon swojego samochodu osobowego, vana lub SUV. W poniższej tabeli kliknij średnicę koła i wyszukaj najpopularniejsze rozmiary, a następnie doprecyzuj pozostałe parametry, by znaleźć opony do swojego auta.

Jeżeli nie znasz rozmiaru opon swojego samochodu, skorzystaj z naszej strony wyszukiwarki opon.

CO OZNACZAJĄ SYMBOLE NA OPONACH?

 

205 to szerokość opony w mm.

55 to stosunek jej wysokości do szerokości.

oznacza konstrukcję radialną.

16 to średnica felgi w calach.

94 jest indeksem nośności.

V to indeks prędkości.

XL oznacza wyższą nośność.

Pierwsza liczba oznacza szerokość opony w milimetrach pomiędzy ścianami bocznymi. W tym wypadku jest to 205 milimetrów. Zwykle szersze opony dają lepszą przyczepność i sterowność na suchej jezdni, a węższe zmniejszają zużycie paliwa.

55 oznacza, że wysokość ściany bocznej to 55 % szerokości opony. Opony o profilu poniżej 55 są zwykle bardziej reaktywne od modeli powyżej tej wartości, które z kolei lepiej pochłaniają wstrząsy i dają większy komfort.

Litera R na ścianie bocznej opony określa jej budowę wewnętrzną. Większość nowoczesnych samochodów osobowych korzysta z opon radialnych, które stały się standardem w branży, dzięki dobrym osiągom i bezpieczeństwu.

Opona oznaczona na ścianie bocznej liczbami 205/55R16 pasuje do felgi 16-calowej, a więc można ją założyć na koło o takiej średnicy. Rozmiar opon należy zawsze wybierać zgodnie z zaleceniami producenta samochodu.

KLIKNIJ ŚREDNICĘ FELGI I ZOBACZ WSZYSTKIE DOSTĘPNE ROZMIARY

W tabeli rozmiarów opon zobaczysz wszystkie dostępne produkty dla podanego rozmiaru. Wszystkie dostępne rozmiary w tabeli pochodzą z naszej bazy danych, zawierającej wszystkie dostępne produkty dla każdego rozmiaru. Wybierz średnicę kół i zobacz dostępne rozmiary dla swojego samochodu.

JAK WYBRAĆ ODPOWIEDNIE OPONY

Opony różnią się typem i rozmiarami i należy je dopasować do typu samochodu, warunków atmosferycznych oraz ogólnych warunków drogowych w swojej okolicy. Należy również zastanowić się, jakie parametry są najistotniejsze - czy jest to komfort jazdy autem osobowym, osiągi w modelu SUV, czy trwałość i wytrzymałość w przypadku samochodów dostawczych. Opracowaliśmy i przetestowaliśmy wiele opon, by móc zaoferować Ci produkty, które idealnie spełnią Twoje wymagania i oczekiwania.

Jeżeli chcesz się upewnić, że wybrane przez Ciebie opony są właściwe, przed zakupem skonsultuj się z naszymi specjalistami. Poradzą Ci, jaki rozmiar opon wybrać i u którego z naszych dealerów je kupić. Najbliższego sprzedawcę znajdziesz w wyszukiwarce dealerów.