śro października 19 12:06 2011 w kategorii Aktualności firmowe

Vianor – sieć sprzedaży opon Nokian otwiera 800 serwis na świecieWejście na rynek włoski stanowi kontynuację ekspansji fińskiego specjalisty w zakresie opon zimowych

Vianor, sieć sprzedaży opon fińskiej firmy Nokian Tyres, specjalisty w zakresie opon zimowych, nieustannie się rozwija – ma przedstawicielstwa już w ponad 20 krajach. W północnowłoskiej Montebellunie świętowano właśnie otwarcie 800 serwisu. To pierwszy serwis Vianor we Włoszech. Dzięki umowie franczyzowej z firmą zajmującą się dystrybucja opon Centro Gomme S.P.A przed firmą Vianor otworzył się rynek włoski. Sieć sprzedaży będzie dalej rozbudowywana, zwłaszcza w regionach, gdzie panują warunki pogodowe wymagające używania opon zimowych.

„W ostatnich latach włoski rynek opon zimowych odnotował silną tendencję wzrostową, a opony Nokian cieszą się tam bardzo dużą popularnością. Dlatego rzeczą oczywistą jest dla nas rozszerzenie kanałów dystrybucyjnych na Włochy”, podkreśla Olli Nuutila, Business Manager w firmie Nokian Tyres. „Górskie regiony północnych Włoch charakteryzują się intensywnymi opadami śniegu i wymagają używania opon zimowych, które sprawdzają się w ekstremalnych warunkach pogodowych. Obecność sieci Vianor we Włoszech umożliwi oferowanie opon zimowych w tych regionach. W niedalekiej przyszłości rozszerzymy naszą sieć punktów sprzedaży na całe północne Włochy”.

Miasto Mentebelluna, położone 50 km na północny zachód od Wenecji, jest typowym przykładem wymagających warunków zimowych panujących w północnych Włoszech. Pierwszy serwis prowadzony przez partnera sieci Vianor znajduje się przy mocno uczęszczanej drodze przelotowej. Jego świeżo wyremontowane pomieszczenia i część serwisowa stanowią wzorcowy projekt dla nowych partnerów Vianor w regionie. Serwis w Montebellunie będący wizytówką firmy posiada liczne urządzenia do montażu opon, oferuje również serwis dla pojazdów mechanicznych oraz hotel dla opon, w którym przechowuje się już prawie 800 kompletów.

Nokian Tyres s.r.o
Telefon +420 222 507 766
Faks +420 241 940 635
Mikko.Lehtinen(at)vianor.com
V Parku 2336/22
148 00 Praha 4
Republika Czeska
www.nokiantyres.com
http://vianor.com/

Łącza do pobrania zdjęć, pliki jpg 300 dpi:
www.nokiantyres.com/VianorOutlets

Dalsze informacje prasowe, zdjęcia, filmy i pliki do pobrania:
www.nokiantyres.com/NewNokianWR

https://www.nokiantyres.com/for-media-pl

Opony zimowe:
https://www.nokiantyres.com/grupa-produktowa?group=1.01

Dalsze informacje:
https://www.nokiantyres.com/produkty
http://vianor.pl/

Egzemplarz okazowy:

VianorNokian Tyres jako jedyny producent opon na świecie i wiodący specjalista w zakresie opon zimowych koncentruje się na produktach i usługach ułatwiających bezpieczną jazdę w warunkach zimowych. Firma ma cztery główne rynki zbytu: kraje nordyckie, Rosję i państwa byłego ZSSR, Amerykę Północną i Środkową oraz Europę Środkową oraz Wschodnią.
Sieć Vianor stawia sobie za cel pozyskanie klientów ze strategicznych rynków firmy Nokian Tyres. Systematycznie rozbudowuje przy tym międzynarodową sieć serwisów partnerskich. Sieć Vianor, która w istotny sposób przyczynia się do osiągnięcia celów rozwojowych spółki Nokian, chce być wiodącą siecią sprzedaży opon na rynkach lokalnych. Szczególnie silną pozycję posiada ona w krajach nordyckich, w Rosji i na Ukrainie, przy czym większość serwisów działa na zasadzie umów franczyzowych lub partnerskich, a tylko nieliczne z nich należą do Nokian Tyres. W Polsce istnieje obecnie 36 serwisów.
Asortyment firmy Vianor obejmuje opony do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych oraz opony przemysłowe oraz leśne. Oprócz produktów marki Nokian Tyres serwisy Vianor sprzedają także opony innych producentów, jak również części samochodowe, takie jak, felgi akumulatory i amortyzatory. Do usług świadczonych przez Vianor zaliczyć można wymianę i montaż opon oraz wymianę oleju, szybką konserwację i przechowywanie opon.
www.nokiantyres.com
http://vianor.pl/

Kontakty z prasą:Dr Falk Köhler PR
Dr Falk Köhler
Tel.: +49 (0) 40 / 54 73 12 12
Faks: +49 (0) 40 / 54 73 12 22
E-mail: Dr.Falk.Koehler(at)Dr-Falk-Koehler.de
www.Dr-Falk-Koehler.de
Ödenweg 59
22397 Hamburg
Niemcy

Dalsze informacje:

Mikko Lehtinen
Area Manager
Vianor Central Europe
tel: +420 222 507 766
mikko.lehtinen(at)vianor.com

Alexej von Bagh
Managing Director
Vianor Holding Oy
tel. +358 10 401 7364
alexej.vonbagh(at)vianor.com

Olli Nuutila
Business Manager
Vianor Holding Oy
tel. +358 10 401 7166
olli.nuutila(at)vianor.com