wto września 12 07:05 2017 w kategoriach Nowości produktowe, Aktualności firmowe

Seria opon zimowych Nokian Tyres

Opony zimowe Nokian WR to mistrzowskie połączenie bezpieczeństwa i niezakłóconej przyjemności z jazdy. To wysokiej jakości produkty przyjazne dla środowiska, które idealnie sprawdzą się w zróżnicowanych warunkach pogodowych Europy Środkowej i gwarantują, że jazda przebiega bez niemiłych niespodzianek.

Nokian WR A4

Nokian WR A4 to opona zimowa klasy premium do samochodów sportowych, która gwarantuje doskonałe osiągi w połączeniu ze świetną przyczepnością w zimowych warunkach. Nowa WR A4 pozwala na płynne prowadzenie pojazdu w raptownie zmieniających się warunkach pogodowych, jakie panują zimą w Europie Środkowej, szybko i precyzyjnie reaguje na ruchy kierownicy oraz charakteryzuje się bardzo niskim poziomem hałasu. Doskonałe prowadzenie oraz wysoka przyczepność wynikają z zastosowania innowacyjnych rozwiązań. Oponę wyróżnia wyjątkowo niewielki opór toczenia, znikoma emisja szkodliwych substancji oraz niskie zużycie paliwa.

 • Wysoka przyczepność w zimowych warunkach na suchych, mokrych czy pokrytych śniegiem nawierzchniach
 • Funkcjonalny układ lameli
 • Wyjątkowo stabilne i zrównoważone osiągi przy wysokich prędkościach
 • Maksymalny komfort

 

ZDJĘCIA: Nokian WR A4

Nokian WR D4 to opona o niezrównanej przyczepności. Zastosowane w niej innowacyjne rozwiązania pozwalają na bezpieczne i zrównoważone prowadzenie zarówno na mokrych, jak i zaśnieżonych drogach. To pierwsza na świecie opona zimowa jakości premium, która uzyskała europejskie oznaczenie opon klasy A w przypadku przyczepności na mokrej nawierzchni.

Optymalna lamelizacja bloków opony Nokian oraz mieszanka gumowa Nokian Twin Trac Silica to innowacyjne rozwiązania, które zapewniają kontrolę nad prowadzeniem, świetną przyczepność oraz dużą oszczędność paliwa.

 • Przyczepność jak nigdy dotąd – na mokrych, suchych i zaśnieżonych drogach
 • Nadzwyczaj stabilne i zrównoważone prowadzenie
 • Skutecznie zapobiega aquaplaningowi i poślizgom na błocie pośniegowym
 • Toczy się z łatwością i jednocześnie pozwala zadbać o środowisko i zaoszczędzić paliwo

 

ZDJĘCIA: Nokian WR D4

Nokian WR D3, opona zaprojektowana z myślą o zmiennych warunkach pogodowych panujących zimą w Europie Środkowej, to rozsądny wybór w przypadku małych i średnich samochodów rodzinnych oraz dla kierowców, którzy cenią sobie ekonomiczną i bezpieczną jazdę. Podczas projektowania opony największy nacisk położono na zapobieganie poślizgom na błocie pośniegowym – ukośne, ułożone schodkowo przednie krawędzie bloków bieżnika usuwają wodę i błoto pośniegowe z rowków opony. Lamelizacja opony Cool Touch Design minimalizuje tarcie oraz emisję ciepła – tj. zjawiska wywoływane niepotrzebnymi ruchami lameli. Łatwość toczenia opony przekłada się na mniejsze zużycie paliwa oraz niższy poziom emisji dwutlenku węgla.

 • Niezawodna na mokrych i suchych drogach oraz w błocie pośniegowym
 • Skutecznie zapobiega aquaplaningowi i poślizgom na błocie pośniegowym
 • Toczy się z łatwością i jednocześnie pozwala zadbać o środowisko i zaoszczędzić paliwo

 

ZDJĘCIA: Nokian WR A3 i D3

Nokian WR SUV 3 – najlepsze osiągi na śniegu i błocie pośniegowym

Pierwsza na świecie opona zimowa klasy AA Nokian WR SUV 3 (rozmiar 265/50 R19 V) jest jednocześnie pierwszą, która otrzymała najwyższą w UE ocenę A ze względu na przyczepność na mokrym podłożu oraz oszczędność paliwa. Ta oryginalna opona zimowa do samochodów typu SUV jest w stanie skrócić drogę hamowana na mokrych nawierzchniach o nawet 18 metrów oraz zaoszczędzić do 0,6 l paliwa na 100 km. Zastosowano w niej mieszankę gumową Nokian Twin Trac SUV Silica, która została dopasowana do intensywnej eksploatacji w SUV-ach, oraz technologię aramidowej ściany bocznej Nokian Tyres. Oba rozwiązania pozwalają kierowcom cieszyć się najlepszą w branży przyczepnością na mokrej nawierzchni i śniegu oraz niskim spalaniem, ale również zapewniają precyzyjne prowadzenie w połączeniu ze znakomitą trwałością.

Świetne właściwości jezdne oraz doskonała przyczepność w zimowych warunkach opony do SUV-ów Nokian WR SUV 3 idealnie sprawdzają się w zmiennych warunkach atmosferycznych typowych dla europejskich zim. Opona Nokian WR SUV 3 nie ślizga się na błocie pośniegowym, zapobiega aquaplaningowi oraz jest przygotowana na wszelkie niespodzianki czekające na zimowych drogach. Toczy się lekko i zachowuje równowagę zarówno na śniegu czy błocie pośniegowym, jak i na suchej jezdni.

 • Wyjątkowo skutecznie zapobiega aquaplaningowi i poślizgom na błocie pośniegowym
 • Doskonałe prowadzenie zarówno na śniegu, jak i na suchych nawierzchniach
 • Maksymalna przyczepność na mokrych nawierzchniach
 • Zapewnia poczucie stabilności podczas jazdy w każdych warunkach

 

ZDJĘCIA: Nokian WR SUV3

Nokian WR C3 radzi sobie z ekstremalnymi zimowymi warunkami dzięki wysokiej przyczepności. Ta lekko tocząca się opona została zaprojektowana z myślą o wszechstronnym zastosowaniu w samochodach dostawczych i furgonetkach. Charakteryzuje ją trwałość oraz łatwość i bezpieczeństwo jazdy zarówno po miejskich ulicach, jak i wiejskich drogach Europy Środkowej. Poza tym, że opona oferuje komfort jazdy zbliżony do warunków podróżowania samochodem osobowym oraz bardzo niski opór toczenia, Nokian WR C3 posiada optymalne właściwości jezdne wpływające na bezpieczeństwo prowadzenia pojazdu na ośnieżonych, mokrych czy pokrytych lodem drogach.

 • Maksymalne bezpieczeństwo i komfort w zimowych warunkach
 • Precyzyjne i stabilne prowadzenie
 • Doskonała wytrzymałość nawet przy dużych obciążeniach

 

ZDJĘCIA: Nokian WR C3

Nokian Weatherproof – na cztery pory roku i wiele więcej

Opony z linii Nokian Weatherproof oferują najwyższej klasy bezpieczeństwo, wysoką wydajność oraz trwałość podczas całorocznego użytkowania. Ta nowa seria produktów dostosowanych do każdych warunków pogodowych stanowi połączenie bezpiecznej jazdy zimowej, idealnej stabilności oraz świetnej przyczepności typowej dla opon zimowych Nokian. Opony we wszystkich rozmiarach zostały opatrzone symbolem płatka śniegu (3PMSF), co oznacza, że zostały oficjalnie dopuszczone do użytku w warunkach zimowych. Łatwo toczące się opony Nokian Weatherproof dodatkowo przyczyniają się do zmniejszenia zużycia paliwa oraz obniżenia emisji CO2.

Zaśnieżone drogi

 • Zachowuje elastyczność w niskich temperaturach, zapewniając solidną przyczepność oraz precyzyjne hamowanie na śniegu.

Mokre drogi

 • Skutecznie zapobiega poślizgom na błocie pośniegowym oraz aquaplaningowi i zatrzymuje się natychmiast na mokrej nawierzchni.

Suche drogi

 • Nadzwyczaj wysoka stabilność i przyczepność, również przy dużych prędkościach rozwijanych na suchej nawierzchni.

Wytrzymałość przez cały rok

 • Mieszanka zastosowana do produkcji bieżnika świetnie sprawdza się w zróżnicowanych temperaturach i jest w stanie wytrzymać intensywne użytkowanie również w gorące letnie dni.

ZDJĘCIA: Nokian Weatherproof

Nokian Weatherproof SUV

Dająca komfort użytkowania wytrzymała opona Nokian Weatherproof SUV zapewnia doskonałe prowadzenie na śniegu, po bezdrożach czy nawet na zdradliwym błocie pośniegowym. Mieszanka zastosowana do produkcji bieżnika została dopasowana do potrzeb SUV-ów o większej mocy silnika. Opona jest cicha i gwarantuje niskie spalanie przez cały rok.

ZDJĘCIA: Nokian Weatherproof SUV

Nokian Weatherproof C

Wytrzymała opona Nokian Weatherproof C stabilnie wytrzymuje duże obciążenia. Ta wysokiej klasy opona przystosowana do każdych warunków atmosferycznych jest wyjątkowo trwała i zużywa się równomiernie. Uzyskuje bardzo dobre osiągi na błocie pośniegowym i śniegu. W oponie Nokian Weatherproof C zastosowano różne modele bieżników w wersjach dla większych pojazdów i lżejszych ładunków. Symetryczny wzór bieżnika w kształcie strzałek, jaki został stworzony na potrzeby samochodów dostawczych, gwarantuje dobrą przyczepność na mokrych i ośnieżonych nawierzchniach. W przypadku lżejszych furgonetek niestandardowy asymetryczny wzór bieżnika zmniejsza ryzyko wystąpienia aquaplaningu, a przy tym zwiększa komfort jazdy.

ZDJĘCIA: Nokian Weatherproof C

Kontakt

Aby uzyskać więcej informacji, prosimy skontaktować się z:

Zuzana Michalova, Public Relations Manager CE, Nokian Tyres s.r.o.

[email protected]

tel. +420 603 578 866

Maciej Polak, Senior Account Executive, MSLGROUP

[email protected]

tel. +48 792 389 021

ZDJĘCIA WSZYSTKICH OPON NOKIAN i INNE MATERIAŁY: Nokian Tyres Public Press Room