czw września 26 01:18 2013 w kategoriach Aktualności firmowe, Nowości produktowe

Opony zimowe Nokian są zwycięzcą testów. Nowe, sprawdzające się w trudnych warunkach pogodowych opony Nokian WR SUV 3 High Performance uzupełniają ofertę opon WROpony zimowe Nokian zwyciężyły w testach opon zimowych 2012 r., przeprowadzonych przez liczące się niemieckie czasopisma motoryzacyjne

Nokian: bogaty, rozszerzony asortyment opon zimowych od wynalazcy opony zimowej

Opony zimowe Nokian są zwycięzcą testów liczących się niemieckich czasopism motoryzacyjnych, takich jak „Auto Bild”, „auto motor sport” i „AUTOStraßenverkehr”, i zostały wyróżnione jako najlepsze opony zimowe. Zwyciężające w testach opony wiodącego producenta opon zimowych na świecie – Nokian z Finlandii – uzyskały najlepsze oceny „wzorowe”, „szczególnie godne polecenia” i „bardzo dobre”, udowadniając tym samym wysokie bezpieczeństwo jazdy i niewielkie zużycie paliwa.

Zeszłej zimy opony Nokian zwyciężyły w ponad 20 testach opon zimowych niemieckich i europejskich czasopism motoryzacyjnych, a w ponad połowie wszystkich testów zajęły pierwszą lokatę. Najlepszą ocenę „dobre” przyznały niemiecki automobilklub ADAC oraz organizacja konsumencka „test Stiftung Warentest”, oceniając opony jako produkt marki premium. Opony zimowe Nokian zwyciężały również w testach opon zimowych 2011. W 97 testach przeprowadzonych od jesieni 2011 do wiosny 2013 opony Nokian zwyciężyły 54 razy, a 43 razy otrzymały ocenę dobrą.

Nowością tej zimy są przeznaczone do różnych zastosowań w SUV-ach opony zimowe Nokian High Performance WR SUV 3, odznaczające się najwyższą przyczepnością na zaśnieżonych powierzchniach dzięki kolcom śniegowym.

Jako wynalazca opony zimowej, Nokian posiada bogaty asortyment opon zimowych. Opony zimowe Nokian WR dla samochodów osobowych są dostępne w handlu w 85 rozmiarach z zakresu 13-20 cali, dla klas prędkości od T do W (190-270 km/h). W przypadku WR D3 nowością jest pięć rozmiarów, a w przypadku WR A3 dziesięć. Opony zimowe WR zostały specjalnie dostosowane do warunków klimatycznych panujących w Polsce oraz do dużych prędkości rozwijanych na polskich autostradach.

Najlepsze opony można znaleźć w następujący sposób: Marka powinna być zwycięzcą w najbardziej renomowanych testach opon. Bardzo dobre wyniki niezależnych testów opon są racjonalną przesłanką do zakupu danego modelu.

Doskonałe właściwości jezdne na śniegu i błocie pośniegowym nowych opon WR SUV 3Nokian WR SUV 3 czuje się doskonale w zmiennej polskiej pogodzie zimowej i oferuje niezrównane właściwości jezdne dla samochodów typu SUV. Jego lamele wbijają się mocno w śnieg. Opony Nokian SUV chronią przed aquaplaningiem na błocie pośniegowym, jak i zwykłym aquaplaningiem i radzą sobie doskonale ze wszystkimi niespodziankami, które kryje zima. Toczy się równie dobrze po śniegu, błocie pośniegowym jak i suchych drogach, zapewniając precyzyjną sterowność i dobrą równowagę. W bogatej palecie produktów z 39 rozmiarami można znaleźć opony na felgi o średnicach od 15 do 21 cali dla mniejszych i większych SUV-ów.

Nokian WR: Doskonałe na śniegu, najkrótsze drogi hamowania, wzorcowe prowadzenie, niewielkie zużycie paliwaMagazyn „Auto Bild” chwali opony Nokian WR A3: „Mocne strony: wzorcowe prowadzenie na zaśnieżonej, mokrej i suchej nawierzchni, stabilne prowadzenie boczne i precyzyjne reakcje na ruchy kierownicą, najkrótsza droga hamowania na mokrej i suchej nawierzchni, niskie zużycie paliwa”. Magazyn „auto motor sport” ocenia opony Nokian WR D3 w następujący sposób: „Znakomite osiągi na śniegu, krótka droga hamowania na suchej nawierzchni, zrównoważone właściwości jezdne”. ADAC podsumowuje wynik testu WR D3: „Mocne strony: bardzo wyważona opona, dobra na śniegu” i „dobra” „na wysokim poziomie”. Organizacja „test Stiftung Warentest” poleca oponę w artykule „Nasza rekomendacja”. Najkrótsza droga hamowania na mokrej i suchej nawierzchni spośród wszystkich opon oraz 99 punktów na 100 za jazdę po śniegu potwierdzają wysoką jakość opon fińskiego producenta.

Zimowy wskaźnik grubości bieżnika z symbolem śnieżynki zwiększa bezpieczeństwoNokian nieustannie udoskonala swoje opony, wprowadzając wyjątkowe innowacje. Zimowy wskaźnik głębokości bieżnika w oponach zimowych Nokian WR, oznaczony symbolem śnieżynki, podaje głębokość bieżnika na skali od 8 do 4 milimetrów. Symbol śnieżynki jest widoczny do głębokości bieżnika wynoszącej 4 milimetry. Jeżeli symbol ten nie jest już widoczny, wzrasta ryzyko wypadku i dlatego należy wymienić opony zimowe na nowe. Żaden inny producent opon nie może się pochwalić tym innowacyjnym rozwiązaniem.

Nokian WR D3: Odrzutnik błota zapobiega aquaplaningowi na błocie pośniegowym i mokrej nawierzchniJak dowodzą badania, błoto pośniegowe stanowi dla kierowców jeszcze większe zagrożenie niż lód czy aquaplaning. Ryzyko wypadku ze skutkiem śmiertelnym na błocie pośniegowym jest pięciokrotnie wyższe niż na suchej nawierzchni.

„Kierunkowe opony Nokian WR D3 chronią przed aquaplaningiem na błocie pośniegowym dzięki naszemu najnowszemu innowacyjnemu rozwiązaniu – odrzutnikowi błota (slush blower). Odrzutnik błota dosłownie wyrzuca błoto i wodę z rowków opony. Z tego powodu niebezpieczny aquaplaning na błocie pośniegowym występuje dopiero przy wyższych prędkościach. Odprowadzanie błota i wody przyspieszają dodatkowo wypolerowane rowki”, wyjaśnia Juha Pirhonen, dyrektor ds. rozwoju Nokian. Nordycka marka premium posiada obszerną wiedzę know-how w testach na błocie pośniegowym i testuje swoje opony również na lodzie, nie szczędząc na ten cel środków. W procesie projektowania i rozwoju żaden inny producent opon nie przeprowadza testów na błocie pośniegowym ani na naturalnym lodzie. Ponieważ opony Nokian poddawane są najtrudniejszym testom, oferują one najwyższy poziom bezpieczeństwa na śniegu, lodzie, błocie pośniegowym, jak i na nawierzchniach mokrych i suchych. Z tego powodu ich wyniki w testach czasopism są tak wyśmienite.

Nowa opona zimowa Nokian Hakkapeliitta na najcięższe warunki pogodoweNokian prezentuje ponadto nowe opony zimowe, które poradzą sobie z najtrudniejszymi nawet warunkami zimowymi: nowa generacja opon Nokian Hakkapeliitta – najbardziej znane opony zimowe na świecie. W Skandynawii opony zimowe Nokian Hakkapeliitta są niezwykle cenione ze względu na optymalizację pod kątem ostrej nordyckiej zimy. W Polsce spisują się one najlepiej na terenach, na których występuje często śnieg, lód i błoto pośniegowe, i są dostępne w lokalnych serwisach oponiarskich.

Nowa opona Nokian Hakkapeliitta R2 radzi sobie również z najbardziej ekstremalnymi warunkami zimowymi. Dzięki milionom twardych jak diament kryształów w mieszance gumowej wgryza się ona z łatwością w śnieg i lód. Ta najbezpieczniejsza, najwygodniejsza i najbardziej niezawodna opona zimowa Nokian bez kolców jest też najbardziej ekologiczna dzięki niezwykle małemu oporowi toczenia, niewielkiemu zużyciu paliwa oraz wysokiemu przebiegowi.

Dla SUV-ów oferujemy teraz nowe opony Nokian Hakkapeliitta R2 SUV z nordyckim komfortem i najwyższą stabilnością. Łączy najpewniejszą przyczepność w warunkach zimowych, przyjemne prowadzenie i wykorzystuje również innowacje, takie jak twarde jak diament kryształy.

Rekord świata: Opony zimowe Nokian są najszybsze na lodzie, osiągając prędkość 335,713 km/hOpony zimowe Nokian ustanawiają nowy światowy rekord Guinessa maksymalnej prędkości samochodu na lodzie – 335,713 km/h, zyskując przy tym miano najszybszych.

Firma Nokian posiada 75 lat doświadczenia w produkcji opon do jazdy w ekstremalnych warunkach. Bezpieczeństwo i ekologia są najważniejsze. Dlatego też Finowie pracują stale nad zmniejszeniem oporu toczenia, a tym samym zużycia paliwa. Zwracają też uwagę na wytwarzanie jak najmniejszej ilości szkodliwych substancji w procesie produkcji. Do produkcji opon zimowych Nokian wykorzystywane są wyłącznie oczyszczone, niskoaromatyczne oleje.

Opony zimowe Nokian WR zdobywają najlepsze oceny w etykietach oponNowe oznaczenie opon UE ułatwia kierowcom porównywanie różnych opon. Opony zimowe Nokian WR zdobywają najlepsze oceny w etykietach opon w porównaniu z konkurentami klasy Premium. Ale właśnie przy ocenie opon zimowych trzy kryteria etykiety opon, czyli przyczepność na mokrej nawierzchni, efektywność paliwowa oraz zewnętrzny hałas otoczenia, są zdecydowanie niewystarczające. Dla bezpieczeństwa decydujące jest szczególnie zachowanie opony na śniegu, lodzie i błocie pośniegowym, ale te kryteria nie są uwzględnione na etykiecie opony. Nie dostarcza ona również informacji na temat ochrony przed aquaplaningiem, żywotności i osiągalnego przebiegu. Dlatego też kierowcy powinni pogłębiać swoją wiedzę na bazie raportów testów czasopism motoryzacyjnych oraz opinii wyspecjalizowanych dystrybutorów i producentów opon.

W serwisach oponiarskich opony Nokian dostępne są w ramach wymiany opon w korzystnej cenie także razem z felgami. Gdy głębokość profilu osiągnie cztery milimetry, należy wymienić stare opony zimowe na nowe.
https://www.nokiantyres.com/produkty
Sieć serwisów samochodowo-oponiarskich Vianor należąca do firmy Nokian Tyres:
http://vianor.pl/

Redakcja: Dr Falk Köhler

Opony zimowe Nokian WR – zdjęcia i pliki wideo do pobrania:
www.nokiantyres.com/NewNokianWR
Zdjęcia z testu drogowego: Proszę kliknąć Ivalo_Photos_WR_event
Więcej zdjęć z testu drogowego: Proszę kliknąć Ivalo_Photos_Testing
www.nokiantyres.com/NewNokianWR
Zdjęcia opon: Proszę kliknąć Product_Photos

Opony zimowe Nokian WR SUV 3 – zdjęcia do pobrania:
www.nokiantyres.com/NokianWRSUV3

Filmy do pobrania – opony zimowe Nokian WR A3 i WR D3 są zwycięzcami testów opon zimowych 2012:
http://www.youtube.com/watch?v=i4U143SIR9A&feature=share&list=UUv-VDEjbdBkuZ-eSvYOn0FA

Testowanie opon zimowych Nokian w ekstremalnych warunkach / Centrum testowe Nokian w Ivalo, zwane „białym piekłem” – link do pobrania pliku wideo:
http://youtu.be/f4TSgk_1TQU

Firma Nokian to światowy lider w zakresie opon zimowych, wielokrotny zwycięzca testów i producent opon klasy premiumFirma Nokian Tyres jako światowy lider w zakresie opon zimowych, wielokrotny zwycięzca testów i producent opon klasy premium, oferuje najbezpieczniejsze opony do jazdy w warunkach nordyckich. Wysoka jakość innowacyjnych fińskich opon Nokian do pojazdów osobowych i ciężarowych oraz ciężkich maszyn użytkowych daje się odczuć szczególnie podczas jazdy po ośnieżonej nawierzchni, w surowym klimacie, a także w trudnych warunkach drogowych, stanowiąc o trwałej wartości dodanej tych opon. Poza tym Nokian oferuje również opony zaprojektowane specjalnie dla zmiennych warunków pogodowych i dużych prędkości jazdy po autostradach. Opony Nokian są bardzo bezpieczne, przyjazne dla środowiska i pozwalają na oszczędność paliwa. Firma jest numerem 1 pod względem rozpoznawalności marki i uznania jej wartości w Skandynawii oraz Rosji; cechuje ją nietypowy, pozytywny image.

Nokian prekursorem opon zimowych

Firma Nokian projektuje, testuje i opatentowuje innowacyjne opony od ponad 75 lat, będąc prekursorem w zakresie opon zimowych. Pierwsza opona zimowa świata powstała w 1934 roku w klimacie lodowatych wiatrów i ostrych mrozów. Dwa lata później pojawiła się opona Nokian Hakkapeliitta, opracowana dla warunków nordyckiej zimy, należąca obecnie do najpopularniejszych światowych marek opon zimowych. Najszybszą oponę zimową świata, Nokian WR, o maksymalnej prędkości 270 km/h, Finowie wprowadzili na rynek w 2002 roku. Pasmo sukcesów i zwycięstw w testach kontynuują nowe, bezpieczne opony firmy Nokian: ekonomiczne WR D3 do pojazdów kompaktowych, pojazdów średniej klasy i małych samochodów oraz sportowe WR A3 do dużych, szybkich samochodów.

Opony zimowe Nokian zwycięzcą testów opon zimowych w 2012 roku

Pasmo sukcesów i zwycięstw w testach kontynuują nowe, bezpieczne opony firmy Nokian: ekonomiczne WR D3 do pojazdów kompaktowych, pojazdów średniej klasy i małych samochodów oraz sportowe WR A3 do dużych, szybkich samochodów: opony zimowe Nokian zwyciężają w testach opon zimowych 2012 magazynów „Auto Bild”, „auto motor sport” i „AUTOStraßenverkehr” z najlepszymi ocenami „wzorowe”, „szczególnie godne polecenia” i „bardzo dobre”. Opony Nokian zwyciężają tej zimy w ponad 20 testach opon zimowych magazynów motoryzacyjnych w Niemczech i Europie. Fińskie opony otrzymują notę „dobrą” od niemieckiego automobilklubu ADAC i organizacji konsumenckiej „test Stiftung Warentest”.
Magazyn „Auto Bild” chwali opony Nokian WR A3: „Mocne strony opon: wzorcowe prowadzenie na zaśnieżonej, mokrej i suchej nawierzchni, stabilne prowadzenie boczne i precyzyjne reakcje na ruchy kierownicą, najkrótsza droga hamowania na mokrej i suchej nawierzchni, niskie zużycie paliwa”. Magazyn „auto motor sport” ocenia opony Nokian WR D3 następująco: „Znakomite osiągi na śniegu, krótka droga hamowania na suchej nawierzchni, zrównoważone właściwości jezdne”.
Opony Nokian zwyciężają także w testach magazynu „Firmenauto” (11/2012). Opony Nokian otrzymują ocenę „szczególnie godne polecenia” w testach opon zimowych 2012 magazynu „Auto Zeitung”, Auto Club Europa ACE, GTÜ, ÖAMTC, TCS i ARBÖ oraz ocenę „bardzo dobre” w testach „promobil”, „Firmenauto Transporter” i „lastauto omnibus Transporter”. Czasopismo „Gute Fahrt” przyznaje oponom swoją rekomendację jako „najlepszym oponom”. Opony zimowe Nokian zwyciężały również w testach opon zimowych 2011.
Dla SUV-ów dostępne są nowe opony Nokian WR SUV 3 o doskonałych właściwościach jezdnych na śniegu i błocie pośniegowym.
Opony zimowe Nokian ustanawiają nowy światowy rekord Guinessa maksymalnej prędkości samochodu na lodzie — 335,713 km/h, zyskując przy tym miano najszybszych!

Trzy całkowicie nowe opony letnie Nokian od 2013

Nokian Tyres prezentuje trzy całkiem nowe opony letnie od 2013. Sportowe opony letnie Nokian zLine Ultra High Performance to interesujący, topowy model, który zapewnia precyzyjne, doskonałe i bezpieczne właściwości jezdne podczas szybkiej jazdy. Bezpieczną jazdę i dobrą przyczepność na mokrej nawierzchni zapewnia opona letnia Nokian Line High Performance w pojazdach kompaktowych i klasy średniej w często zmieniających się warunkach na polskich drogach. Opony letnie Nokian eLine otrzymują najwyższą ocenę AA w kategoriach zużycia paliwa i przyczepności na mokrej nawierzchni na etykiecie UE w technologii przyszłości dla mniejszych samochodów.

Opony Nokian zwycięzcą testów opon letnich w 2013 r. niemieckich czasopism motoryzacyjnych „Auto Bild” i „auto TEST”

Także opony letnie Nokian wielokrotnie wygrywały w testach, oferują wysokie bezpieczeństwo i oszczędzają paliwo. Opony Nokian zwyciężyły w 2013 r. w testach opon letnich magazynu „Auto Bild” z oceną „wzorowe”, natomiast magazyn „auto TEST” przyznał im tytuł „zwycięzca testu auto TEST 2013”. Opony Nokian otrzymują najlepszą notę „dobrą” od niemieckiego automobilklubu ADAC i organizacji konsumenckiej „test Stiftung Warentest”. Na drugim miejscu fiński produkt uplasował się w testach magazynu motoryzacyjnego „auto motor sport” z oceną „szczególnie godne polecenia”, czasopisma „Auto” z oceną „bardzo dobre” oraz magazynu „Firmenauto” z oceną „szczególnie godne polecenia”. W testach opon letnich przeprowadzonych w Niemczech, Austrii i Szwajcarii w 2013 r. opony Nokian uzyskały łącznie 17 ocen bardzo dobrych i dobrych. Opony Nokian wygrywają również w testach opon letnich „Auto Bild” z 2012 r. i zwyciężając osiem razy, są najczęstszym zwycięzcą spośród wszystkich marek.
W 97 testach przeprowadzonych od jesieni 2011 do wiosny 2013 opony Nokian zwyciężyły 54 razy, a 43 razy otrzymały ocenę dobrą.

Większe bezpieczeństwo dzięki innowacjom: Zimowy wskaźnik głębokości bieżnika z symbolem śnieżynki i wskaźnik głębokości bieżnika z ostrzeżeniem przed aquaplaningiem

Zimowy wskaźnik głębokości bieżnika w oponach zimowych Nokian WR, oznaczony symbolem śnieżynki, podaje głębokość bieżnika na skali od 8 do 4 milimetrów. Symbol śnieżynki jest widoczny do głębokości bieżnika wynoszącej 4 milimetry. Kiedy symbol ten przestaje być widoczny, należy wymienić opony zimowe na nowe. Wskaźnik głębokości bieżnika na oponach letnich Nokian podaje kierowcy głębokość bieżnika na skali od 8 do 3. Umieszczony na nim symbol kropli wody ostrzega przed niebezpieczeństwem aquaplaningu. Gdy wysokość bieżnika wynosi cztery milimetry, znak ostrzegawczy zanika, informując w ten sposób, że zagrożenie jest naprawdę poważne. Żaden inny producent opon nie może się pochwalić tym innowacyjnym rozwiązaniem.

Firma Nokian Tyres osiągnęła w 2012 roku obrót na poziomie 1612 milionów euro

Firma Nokian Tyres osiągnęła w 2012 roku obrót na poziomie 1612 milionów euro i zatrudniała ponad 4000 pracowników. W Europie Środkowej Nokian Tyres dysponuje należącymi do koncernu spółkami handlowymi w dziesięciu krajach. Do firmy należy również sieć sprzedaży opon Vianor z ponad 1121 punktami sprzedaży w 26 państwach. Akcje Nokian Tyres są notowane na NASDAQ OMX w Helsinkach.
https://www.nokiantyres.com/produkty
Sieć serwisów samochodowo-oponiarskich Vianor należąca do firmy Nokian Tyres:
http://vianor.pl/

Dalsze informacje:

www.facebook.com/nokiantyres
www.youtube.com/NokianTyresCom
www.twitter.com/NokianTyresCom
www.linkedin.com/company/nokian-tyres-plc

Kontakty z prasą:
Dr Falk Köhler PR
Dr Falk Köhler
Tel.: +49 (0) 40 54 73 12 12
Faks: +49 (0) 40 54 73 12 22
E-mail: Dr.Falk.Koehler(at)Dr-Falk-Koehler.de
www.Dr-Falk-Koehler.de
Ödenweg 59
22397 Hamburg
Niemcy

Egzemplarz okazowy można otrzymać u Dr. Falk Köhler PR

Dalsze informacje:Nokian Tyres s.r.o – kontakt bezpośredni:
Dieter Köppner, Business Director Central Europe, telefon +420 222 507 761, E-mail dieter.koppner(at)nokiantyres.com

Marketing Manager Lukáš Líbal, Tel.: +420 222 507 759
e-mail: lukas.libal(at)nokiantyres.com

Sven Dittmann, mgr inż., Product Development Manager Central Europe, telefon +49 8143 / 444 850, E-mail sven.dittmann(at)nokiantyres.com
https://www.nokiantyres.com/produkty

Nokian Tyres plc – kontakt bezpośredni:
Communications Manager Anssi Mäki, telefon +358 10 401 7782
e-mail: anssi.maki(at)nokiantyres.com

Matti Morri, menedżer działu technicznej obsługi klienta, telefon: +358 10 401 7621
E-mail: matti.morri(at)nokiantyres.com
https://www.nokiantyres.com/produkty