śro lipca 11 01:18 2018 w kategorii Aktualności firmowe

Nokian Tyres zwiększa produkcję wprowadzając w fabryce w Nokii pracę w systemie czterozmianowym

Firma Nokian Tyres plc chce wprowadzić w fabryce opon osobowych w Nokii pracę w systemie czterozmianowym co umożliwi zwiększenie produkcji o ok. 30%, a także doprowadzi do powstania ponad 80 nowych miejsc pracy.

Proces rekrutacji rozpocznie się już wkrótce. Firma planuje zatrudnić wszystkich niezbędnych pracowników w okresie od wrześnią do końca roku. System czterozmianowy ma zostać wprowadzony najpóźniej z początkiem 2019 roku.

- “Strategia rozwoju firmy wymaga zwiększenia naszych zdolności produkcyjnych. W ostatnich latach Nokian Tyres intensywnie się rozwija i aby nadal podążać w tym kierunku chcemy podwoić nasz udział w rynku amerykańskim oraz zwiększyć działalność w Europie o 50% w ciągu najbliższych 5 lat. Jednocześnie dołożymy wszelkich starań, aby utrzymać dotychczasową pozycję lidera na rynkach skandynawskim i rosyjskim” – powiedziała Hille Korhonen, Prezes i Dyrektor Generalna Nokian Tyres.  

Obecnie produkcja opon osobowych marki Nokian Tyres w fabryce w Nokii odbywa się w systemie trzyzmianowym pięć dni w tygodniu. W przyszłości jednak zakład działać będzie sześć dni w tygodniu w systemie czterozmianowym.

Więcej informacji na temat miejsc pracy: https://www.nokiantyres.com/company/vacancies/ 

Zdjęcia: Nokian Tyres fabryka w Nokii

Więcej informacji: 

Jaroslav Nálevka, PR manager McCann Prague, 00420 725 865 874,
[email protected]

Zuzana Michalová, PR manager Nokian Tyres CE, 00420 603 578 866, [email protected]

Twitter I YouTube I Facebook I LinkedIn I Instagram

O Nokian Tyres

Nokian Tyres jest skandynawskim producentem opon przodującym w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. Firma oferuje bezpieczne oraz przyjazne dla środowiska opony o wysokiej jakości przeznaczone do pojazdów osobowych i ciężarowych oraz ciężkich maszyn użytkowych, ale znana jest przede wszystkim z innowacyjnych opon zimowych. Do grupy Nokian Tyres należy także sieć serwisów samochodowo-oponiarskich Vianor. W 2017 r. w firmie Nokian Tyres pracowało 4600 osób, a jej sprzedaż netto wyniosła ok. 1,6 mld euro. Akcje firmy Nokian Tyres plc są notowane na giełdzie NASDAQ Helsinki. www.nokiantyres.com