wto grudnia 5 11:37 2017 w kategoriach Nowości produktowe, Aktualności firmowe

Nokian Tyres zacieśnia współpracę z producentami samochodów z Europy Środkowej

Grupa BMW zatwierdziła opony zimowe Nokian WR D4, jako oryginalne wyposażenie modelu BMW X1. Opony w rozmiarze 225/55 R17 97H stanowią idealne uzupełnienie aut typu SAV (Sports Activity Vehicle) o wysokich osiągach.

Nokian Tyres zacieśnia współpracę z producentami samochodów z Europy Środkowej

Nokian WR D4 to opona zimowa nowej generacji, stworzona przez Nokian Tyres z myślą o warunkach pogodowych panujących w Europie Środkowej. Zapewnia doskonałą przyczepność oraz komfortowe prowadzenie nawet przy wysokich prędkościach. Opona spełnia surowe wymagania stawiane przez Grupę BMW, a przy tym stanowi bezpieczny i jednocześnie stylowy wybór dla kierowców, którzy cenią sobie jakość.

Aby stać się częścią oryginalnego wyposażenia pojazdów Grupy BMW, opona Nokian WR D4 musiała z powodzeniem przejść szczegółowe testy prowadzone w ramach programu producenta. Dzięki temu, można mieć pewność, że jest optymalnie dopasowana do właściwości jezdnych najwyższej klasy samochodów i pozwoli kierowcom maksymalnie wykorzystać potencjał auta oraz jego opon.

Nokian Tyres od dłuższego czasu aktywnie współpracuje z producentami samochodów, w szczególności z markami obecnymi w krajach nordyckich. Współpraca z Grupą BMW rozszerza ten zakres działalności i wzmacnia pozycję Nokian Tyres w Europie Środkowej. Ten region to największy rynek opon zimowych na świecie, przez co w oczywisty sposób jest jednym z najważniejszych sektorów rozwoju Nokian Tyres.

Współpraca z Grupą BMW pokazuje, że nasza firma, czyli producent opon pochodzący z najdalej wysuniętego na północ zakątka świata, cieszy się dużym szacunkiem, a nasze produkty są doceniane. To dla nas bardzo ważny krok na drodze do dalszego rozwoju działań związanych z oryginalnym wyposażeniem oraz naszej działalności biznesowej” – mówi Markus Honkala, Manager Grupy ds. sprzedaży w Nokian Tyres.

Nokian Tyres odpowiada za produkcję opon zimowych dostarczanych do BMW. Opony powstają w fińskiej fabryce mieszczącej się w Nokii – miejscu, w którym ponad 80 lat temu narodziła się pierwsza na świecie opona zimowa.

Dowiedz się więcej:
Opona zimowa Nokian WR D4 dostosowana do warunków panujących w Europie Środkowej

Pobierz zdjęcia:
Nokian WR D4 dla modelu BMW X1

Pozostałe informacje:

Maciej Polak, Senior Account Executive, MSLGROUP
+48 792 389 021, [email protected]

Marcin Lewandowski, Senior Account Manager, MSLGROUP
+48 608 390 858, [email protected]