śro lutego 13 11:00 2013 w kategorii Aktualności firmowe

Jak utrzymać właściwy tor jazdy i zachować pełną kontrolę nad pojazdem: Szkoła jazdy zimą Nokian Winter Driving School udziela porad o bezpiecznej jeździe zimąWyższe umiejętności jazdy po śniegu i lodzie

Czy śnieg zaskoczył Cię w trasie? Czy poczułeś się niepewnie? Czy zauważyłeś, że jazda na oponach letnich w zimie oznacza natychmiastowy poślizg? Podstawowe zasady bezpiecznej jazdy zimą to zastosowanie dobrych opon zimowych, przewidywanie sytuacji drogowej oraz utrzymywanie bezpiecznego odstępu między pojazdami w ruchu. Dzięki temu spokojnie dotrzesz do celu.

Zimowe opony Nokian zajęły w 2012 r. pierwsze miejsce w teście opon zimowych przeprowadzonym przez czasopisma „Auto Bild”, „auto motor sport” oraz „AUTOStraßenverkehr” i uzyskały oceny „wzorowe”, „bardzo polecane” oraz „bardzo dobre”. Opony zimowe Nokian zajęły pierwsze miejsca w ponad 20 testach opon zimowych organizowanych tej zimy przez niemieckie i europejskie czasopisma motoryzacyjne. Zwycięstwo w tych testach zapowiada najwyższe parametry eksploatacji.

Wielu kierowców nie zna zasad bezpiecznej jazdy na śliskiej nawierzchni. Zachęcamy wszystkich do podnoszenia umiejętności jazdy po śniegu i lodzie. Zapraszamy do przetestowania oraz podniesienia poziomu swojej wiedzy za pomocą serwisu internetowego szkoły jazdy zimą Nokian Winter Driving School: Hakkapeliitta Winter Driving School

Firma Nokian jest jednym z najbardziej uznanych producentów opon zimowych. Zapewniający wysokie bezpieczeństwo i ekonomię model Nokian WR D3 jest przewidziany do samochodów małych, kompaktowych oraz klasy średniej. Model WR A3, ze względu na wysokie, sportowe parametry trakcyjne najlepiej sprawdzi się w dużych, szybkich samochodach. Powyższe modele opon zostały specjalnie dostosowane do warunków klimatycznych panujących w Polsce oraz do dużych prędkości rozwijanych na nowych, polskich autostradach. Modele Nokian Hakkapeliitta to opony zimowe przystosowane do niskich temperatur panujących w krajach skandynawskich. Te chętnie stosowane opony cieszą się uznaniem kierowców. Porady dotyczące właściwej techniki jazdy w zimie znajdziesz także na blogach naszych ekspertów: blogi

Zapraszamy do pogłębienia znajomości techniki jazdy na ubitym śniegu oraz lodzieNiektórzy kierowcy zbytnio ufają przyczepności opon zimowych w zimowych warunkach. Kierowcy ci nie zmniejszają prędkości jazdy i przejeżdżają zakręty ze zbyt dużą prędkością. Zazwyczaj, w przypadku pojawienia się poślizgu, kierowcy ci nie wiedzą, jak wyjść z opresji. Wielu niedoświadczonych kierowców nie czuje się pewnie prowadząc pojazd na śliskiej nawierzchni.

W trakcie prac rozwojowych poświęconych stworzeniu nowego modelu opon zimowych firma Nokian przeprowadza tysiące testów opon. Testy te dostarczają wielu cennych informacji dotyczących prowadzenia się pojazdu w zimie i jego zachowania przy różnych warunkach pogodowych. W celu zwiększenia bezpieczeństwa i podniesienia komfortu jazdy, firma Nokian zamieściła na swojej stronie internetowej portal szkoły jazdy zimą Nokian Winter Driving School. Zawiera ona wiele przydatnych informacji dotyczących techniki prowadzenia pojazdu na śniegu i lodzie.

„Portal szkoły jazdy zimowej zawiera wskazówki dotyczące przygotowania pojazdu do zimy oraz techniki jazdy w czasie opadów śniegu, po oblodzonej nawierzchni lub przy zamarzającej mżawce. Prędkość jazdy odgrywa w takich warunkach kluczową rolę.” Dyrektor Techniczny Serwisu Klienta, Matti Morri wyjaśnia, że „podwojenie prędkości jazdy po śliskiej nawierzchni powoduje czterokrotne wydłużenie drogi hamowania”.

Szkoła jazdy zimą Nokian Winter Driving School oferuje także filmy szkoleniowe z opisami. Zachęcamy do sprawdzenia wiedzy o prowadzeniu pojazdu w warunkach zimowych. Zachęcamy do odwiedzenia strony także tych, którzy dobrze radzą sobie z jazdą po ubitym śniegu i lodzie. Wizyta będzie okazją do sprawdzenia aktualności posiadanej wiedzy. Strona Szkoły jazdy zimą Nokian Winter Driving School jest dostępna w języku angielskim, rosyjskim, szwedzkim, norweskim i fińskim.

Blogi - codziennie nowe informacjePodobnie jak w poprzednim roku, także tej zimy, wielu kierowców z Finlandii, Szwecji i Norwegii testuje i przekazuje na blogach informacje o codziennych doświadczeniach zdobytych w trakcie normalnej eksploatacji.

Ten program, polegający na publikacji ocen kierowców testowych na blogach, uruchamiany jest także w Niemczech, Czechach, USA, Kanadzie oraz Rosji. Także eksperci firmy Nokian zamieszczają na własnych blogach wiele cennych informacji dotyczących opon. W najnowszym blogu, Matti Morri udziela porad dotyczących wyboru opon:

„Przekaż swojemu sprzedawcy opon następujące informacje: Marka i model pojazdu, zalecenia producenta dotyczące rozmiaru opon oraz wskazówki preferencji ekonomicznego lub sportowego stylu jazdy.

Jeździsz z dużymi prędkościami czy wykorzystujesz pojazd wraz z rodziną i najważniejszymi parametrami opon są komfort i bezpieczeństwo?
Zalecamy ostrożności w trakcie zakupu ogumienia szczególnie przy korzystaniu z Internetu. Kupując opony zimowe w sklepie internetowym Online, koniecznie sprawdź, czy dane opony zostały rzeczywiście dostosowane do typowych warunków zimowych panujących w Polsce oraz czy nie są przeznaczone do warunków zimy skandynawskiej. Kupując ogumienie uwzględnij własny styl jazdy oraz wszystkie wymagania.”

Szkoła jazdy zimowej Nokian Hakkapeliitta Winter Driving School
www.nokiantyres.com/winter-driving-school

Blogi ekspertów firmy Nokian:
http://nordictyreblog.com/

Strona internetowa Nokian Tyres:
https://www.nokiantyres.com/produkty

Redakcja: Dr Falk Köhler

Pobieranie zdjęć Szkoła jazdy zimowej Nokian Hakkapeliitta Winter Driving School
www.nokiantyres.com/testingwinter

Pobieranie filmów Szkoła jazdy zimowej Nokian Hakkapeliitta Winter Driving School
http://www.youtube.com/watch?v=uEGQ7ie-JlM&list=UUv-VDEjbdBkuZ-eSvYOn0FA&index=6

Opony zimowe Nokian WR - zdjęcia i pliki wideo do pobrania:
www.nokiantyres.com/NewNokianWR
Zdjęcia z testu jazdy: Kliknij Ivalo_Photos_Testing
www.nokiantyres.com/NewNokianWR
Zdjęcia opon: Kliknij Product_Photos

Opony zimowe Nokian WR - Plik wideo do pobrania:
http://www.youtube.com/watch?v=i4U143SIR9A&feature=share&list=UUv-VDEjbdBkuZ-eSvYOn0FA

Opona Nokian zwycięża w testach:
www.nokiantyres.com/test-success

Więcej informacji:
www.facebook.com/nokiantyres
www.youtube.com/NokianTyresCom

Firma Nokian to światowy lider w zakresie opon zimowych, wielokrotny zwycięzca testów i producent opon klasy premiumFirma Nokian Tyres jako światowy lider w zakresie opon zimowych, wielokrotny zwycięzca testów i producent opon klasy premium, oferuje najbezpieczniejsze opony do jazdy w warunkach nordyckich. Wysoka jakość innowacyjnych fińskich opon Nokian do pojazdów osobowych i ciężarowych oraz ciężkich maszyn użytkowych daje się odczuć szczególnie podczas jazdy po ośnieżonej nawierzchni, w surowym klimacie, a także w trudnych warunkach drogowych, stanowiąc o trwałej wartości dodanej tych opon. Poza tym Nokian oferuje również opony zaprojektowane specjalnie dla zmiennych warunków pogodowych i dużych prędkości jazdy po autostradach. Opony Nokian są bardzo bezpieczne, przyjazne dla środowiska i pozwalają na oszczędność paliwa. Firma jest numerem 1 pod względem rozpoznawalności marki i uznania jej wartości w Skandynawii oraz Rosji; cechuje ją nietypowy, pozytywny image.

Nokian prekursorem opon zimowych

Firma Nokian projektuje, testuje i opatentowuje innowacyjne opony od ponad 75 lat, będąc prekursorem w zakresie opon zimowych. Pierwsza opona zimowa świata powstała w 1934 roku w klimacie lodowatych wiatrów i ostrych mrozów. Dwa lata później pojawiła się opona Nokian Hakkapeliitta, opracowana dla warunków nordyckiej zimy, należąca obecnie do najpopularniejszych światowych marek opon zimowych. Najszybszą oponę zimową świata, Nokian WR, o maksymalnej prędkości 270 km/h, Finowie wprowadzili na rynek w 2002 roku. Pasmo sukcesów i zwycięstw w testach kontynuują nowe, bezpieczne opony firmy Nokian: ekonomiczne WR D3 do pojazdów kompaktowych, pojazdów średniej klasy i małych samochodów oraz sportowe WR A3 do dużych, szybkich samochodów.

Opony zimowe Nokian zwycięzcą testów opon zimowych w 2012 roku

Pasmo sukcesów i zwycięstw w testach kontynuują nowe, bezpieczne opony firmy Nokian: ekonomiczne WR D3 do pojazdów kompaktowych, pojazdów średniej klasy i małych samochodów oraz sportowe WR A3 do dużych, szybkich samochodów: opony zimowe Nokian zwyciężają w testach opon zimowych 2012 magazynów „Auto Bild”, „auto motor sport” i „AUTOStraßenverkehr” z najlepszymi ocenami „wzorowe”, „szczególnie godne polecenia” i „bardzo dobre”. Opony Nokian zwyciężają tej zimy w ponad 20 testach opon zimowych magazynów motoryzacyjnych w Niemczech i Europie. Fińskie opony otrzymują notę „dobrą” od niemieckiego automobilklubu ADAC i organizacji konsumenckiej „test Stiftung Warentest”.
Magazyn „Auto Bild” chwali opony Nokian WR A3: „Mocne strony opon: wzorcowe prowadzenie na zaśnieżonej, mokrej i suchej nawierzchni, stabilne prowadzenie boczne i precyzyjne reakcje na ruchy kierownicą, najkrótsza droga hamowania na mokrej i suchej nawierzchni, niskie zużycie paliwa”. Magazyn „auto motor sport” ocenia opony Nokian WR D3 następująco: „Znakomite osiągi na śniegu, krótka droga hamowania na suchej nawierzchni, zrównoważone właściwości jezdne”.
Opony Nokian zwyciężają także w testach magazynu „Firmenauto” (11/2012). Opony Nokian otrzymują ocenę „szczególnie godne polecenia” w testach opon zimowych 2012 magazynu „Auto Zeitung”, Auto Club Europa ACE, GTÜ, ÖAMTC, TCS i ARBÖ oraz ocenę „bardzo dobre” w testach „promobil”, „Firmenauto Transporter” i „lastauto omnibus Transporter”. Czasopismo „Gute Fahrt” przyznaje oponom swoją rekomendację jako „najlepszym oponom”.
Maksymalną prędkość jazdy na lodzie, 331,610 km/h, będącą nowym rekordem Guinnessa, osiągnięto na klasycznym modelu zimowych opon Nokian.

Opony Nokian zwycięzcą niemieckich testów opon letnich w 2012 roku

Także opony letnie Nokian wielokrotnie wygrywały w testach, oferują wysokie bezpieczeństwo i oszczędzają paliwo. Opony Nokian uzyskały w 2012 roku najlepsze oceny w rankingach opon letnich przeprowadzonych przez niemieckie czasopisma motoryzacyjne „Auto Bild” (9/2012 + 8/2012), „Auto Zeitung” (6/2012 + 12/2012), „auto Test” (4/2012), „gute Fahrt” (3/2012), „Auto Bild allrad” (4/2012), „pro mobil” (4/2012) i „Firmenauto Transporter” (4/2012). Ośmiokrotne zwycięstwo w testach stawia te fińskie opony klasy premium na pierwszym miejscu wśród najlepiej ocenianych marek. Najlepsze oceny w rankingach niemieckich czasopism motoryzacyjnych „Auto Bild”, „Auto Test”, „gute Fahrt” i „Auto Bild allrad” dowodzą, że letnie opony fińskiej firmy specjalizującej się w oponach zimowych wyróżniają się doskonałymi parametrami we wszystkich kategoriach. Także opona Nokian SUV zwyciężyła w ostatnim teście opon SUV magazynu „Auto Zeitung” (12/2012).
Opony Nokian zajęły drugie miejsce w rankingu magazynu „auto motor sport” (7/2012) z oceną „szczególnie godne polecenia”. Ocenę bardzo dobrą wystawiają oponom niemiecki automobilklub ADAC (3/2012) i organizacja Stiftung Warentest (3/2012) w kategoriach „jazda po suchej nawierzchni”, zaś ocenę dobrą w kategorii „jazda po mokrej nawierzchni” oraz w kategorii zużycia paliwa. Ocenę „godne polecenia” opony te otrzymały w testach organizacji Auto Club Europa ACE GTÜ (2/2012) oraz magazynu „sport auto” (4/2012).

Większe bezpieczeństwo dzięki innowacjom: Zimowy wskaźnik głębokości bieżnika z symbolem śnieżynki i wskaźnik głębokości bieżnika z ostrzeżeniem przed aquaplaningiem

Zimowy wskaźnik głębokości bieżnika w oponach zimowych Nokian WR, oznaczony symbolem śnieżynki, podaje głębokość bieżnika na skali od 8 do 4 milimetrów. Symbol śnieżynki jest widoczny do głębokości bieżnika wynoszącej 4 milimetry. Kiedy symbol ten przestaje być widoczny, należy wymienić opony zimowe na nowe. Wskaźnik głębokości bieżnika na oponach letnich Nokian podaje kierowcy głębokość bieżnika na skali od 8 do 2. Umieszczony na nim symbol kropli wody ostrzega przed niebezpieczeństwem aquaplaningu. Gdy wysokość bieżnika wynosi cztery milimetry, znak ostrzegawczy zanika, informując w ten sposób, że zagrożenie jest naprawdę poważne. Żaden inny producent opon nie może się pochwalić tym innowacyjnym rozwiązaniem.

Firma Nokian Tyres osiągnęła w 2011 roku obrót na poziomie 1456 milionów euro

Firma Nokian Tyres osiągnęła w 2011 roku obrót na poziomie 1456 milionów euro i zatrudniała ponad 3900 pracowników. Do firmy należy również sieć sprzedaży opon Vianor z ponad 1000 punktami sprzedaży w 24 państwach. Akcje Nokian Tyres są notowane na NASDAQ OMX w Helsinkach.
https://www.nokiantyres.com/produkty

Kontakty z prasą:
Dr Falk Köhler PR
Dr Falk Köhler
Tel.: +49 (0) 40 54 73 12 12
Faks: +49 (0) 40 54 73 12 22
E-mail: Dr.Falk.Koehler(at)Dr-Falk-Koehler.de
www.Dr-Falk-Koehler.de
Ödenweg 59
22397 Hamburg
Niemcy

Egzemplarz okazowy można otrzymać u Dr. Falk Köhler PR

Dalsze informacje:

Nokian Tyres s.r.o – kontakt bezpośredni:
Dieter Köppner, Business Director Central Europe, telefon +420 222 507 761, E-mail dieter.koppner(at)nokiantyres.com

Marketing Manager Lukáš Líbal, Tel.: +420 222 507 759
E-Mail: lukas.libal(at)nokiantyres.com

Sven Dittmann, mgr inż., Product Development Manager Central Europe, telefon +49 8143 / 444 850, E-mail sven.dittmann(at)nokiantyres.com
https://www.nokiantyres.com/produkty

Nokian Tyres plc – kontakt bezpośredni:
Communications Manager Anssi Mäki, telefon +358 10 401 7782
E-Mail: anssi.maki(at)nokiantyres.com

Matti Morri, menedżer działu technicznej obsługi klienta, telefon: +358 10 401 7621
E-mail: matti.morri(at)nokiantyres.com
www.nokiantyres.com