wto marca 22 12:34 2011 w kategorii Aktualności firmowe
Informacja prasowa

Opona Nokian wygrywa w testach renomowanego niemieckiego magazynu samochodowego „auto motor und sport”Najkrótsza droga hamowania na mokrej nawierzchni spośród wszystkich opon przetestowanych przez niemiecki automobilklub ADAC

Bardzo dobre właściwości jezdne i bardzo niskie zużycie paliwa

Opona Nokian z oceną „szczególnie godna polecenia” wygrywa w teście opon letnich 2011 magazynu „auto motor und sport”, jednego z wiodących niemieckich magazynów motoryzacyjnych. „Bardzo dobre właściwości jezdne i skuteczność hamowania na suchej i mokrej nawierzchni, ciche odgłosy toczenia, bardzo mały opór toczenia” — pisze renomowany magazyn motoryzacyjny Plus o bezpiecznych i paliwooszczędnych oponach V. „Bardzo dobre właściwości jezdne na mokrej nawierzchni i mały opór toczenia zapewniają fińskim oponom Nokian najlepszą ocenę łączną” — głosi tytuł. Fińska opona klasy premium otrzymała najlepszą ocenę zbiorczą w kategorii „jazda na mokrej nawierzchni”, a także w następujących dyscyplinach testowych: droga hamowania na mokrej nawierzchni, prowadzenie na mokrej nawierzchni, opór toczenia i odgłosy toczenia.

Ekologiczna opona Nokian V z oceną „dobrą” uzyskała także najlepszą notę w teście opon 2011 niemieckiego automobilklubu ADAC i organizacji konsumenckiej Stiftung Warentest. W testach przeprowadzonych przez ADAC opony Nokian wykazały się wśród wszystkich testowanych opon najkrótszą drogą hamowania na mokrej nawierzchni. Droga ta była o 22 metrów krótsza niż w przypadku opony, która została oceniona najgorzej. Doskonała skuteczność hamowania i właściwości jezdne na mokrej nawierzchni przy bardzo niskim zużyciu paliwa dzięki bardzo małemu oporowi toczenia zostały potwierdzone we wszystkich powyższych niezależnych testach.

Podczas projektowania opon największe problemy nastręcza zazwyczaj zapewnienie możliwie najlepszej przyczepności na mokrej nawierzchni przy optymalnie niskim oporze toczenia. Mimo wszystko jest to możliwe: „Dobrym przykładem może być nowa opona fińskiego producenta Nokian. Podczas pomiaru oporu toczenia uzyskała ona bowiem najlepszą wartość — 0,90. Zgodnie z obecnym stanem techniki jest to bardzo dobry wynik” — chwali magazyn „auto motor und sport”. „Ponadto podczas testów na mokrej nawierzchni opona Nokian również pokazuje się ze swojej najlepszej strony. W przeciwieństwie do ogólnie uznanej teorii hamuje znacznie lepiej niż wszystkie konkurencyjne opony. … Nokian zapewnia bezproblemowe prowadzenie i uzyskuje solidne wyniki w testach aquaplaningu”. W testach hamowania na mokrej nawierzchni najgorszy produkt wykazuje wyraźnie dłuższą drogę hamowania – „o prawie siedem metrów dłuższą niż najwyższej klasy opony Nokian”. Dobra przyczepność na mokrej nawierzchni ma bardzo duże znaczenie dla bezpieczeństwa, ponieważ jazda w takich warunkach jest o wiele bardziej niebezpieczna niż jazda na suchej nawierzchni.

Także inne opony wyprodukowane przez jednego z najlepszych na świecie specjalistów w zakresie opon zimowych uzyskały znakomite wyniki w aktualnych testach opon letnich. Niemiecki magazyn „Auto Zeitung” uznaje także za „niezwykle godną polecenia” oponę Nokian Z G2 przeznaczoną do dużych prędkości.

W serwisach oponiarskich opony Nokian dostępne są w korzystnej cenie także razem z obręczami.

Przyjazne dla środowiska: opony Nokian nie zawierają szkodliwych olejów z policyklicznymi węglowodorami aromatycznymiKierowcy powinni wybierać opony, które są równocześnie bezpieczne i przyjazne dla środowiska. Ekologia jest jedną z podstawowych wartości wyznawanych przez Nokian Tyres. Wszystkie opony produkowane przez fińską firmę są przyjazne dla środowiska i charakteryzują się wysokimi przebiegami. Nokian Tyres jest pierwszym producentem opon na całym świecie, który całkowicie zrezygnował z zastosowania rakotwórczych olejów z policyklicznymi węglowodorami aromatycznymi i to już pod koniec 2004 roku. Od szkodliwych olejów wolna jest cała opona, a nie tylko jej powierzchnia toczna. Podczas wyboru surowców i materiałów firma unika niepotrzebnych obciążeń dla środowiska. Dział badań i rozwoju kieruje się podczas pracy zasadą trwałego bezpieczeństwa: Celem jest wyprodukowanie odpornych na zużywanie opon, które zachowują dobre właściwości przez cały okres użytkowania. Sprzedaż opon wyprodukowanych po 1 stycznia 2010 roku z zawartością olejów PAK jest zabroniona zgodnie z ustawodawstwem UE.

Nokian Tyres s.r.o
Telefon +420 222 507 761
Faks +420 241 940 635
E-mail dieter.koppner(at)nokiantyres.com
V Parku 2336/22
148 00 Praha 4
Republika Czeska
www.nokiantyres.com

Redakcja: Dr Falk Köhler

Linki do pobrania zdjęć, pliki jpg 300 dpi:
https://www.nokiantyres.com/testingsummer
https://www.nokiantyres.com/NokianV
https://www.nokiantyres.com/nokianzg2

Więcej informacji na temat opon letnich Nokian:
https://www.nokiantyres.com/grupa-produktowa?group=1.02

Egzemplarz okazowy

Źródła:

auto motor und sport, numer 7, 10.3.2011

Test opon letnich niemieckiego automobilklubu, ADAC 2011:
ADACmotorwelt, nr 3, marzec 2011
http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/sommerreifen/2011_Sommerreifen_Test_195_65_R15.aspx?ComponentId=63377&SourcePageId=31821

Test opon letnich fundacji Stiftung Warentest 2011:
test, nr 3/2011
http://www.test.de/themen/auto-verkehr/test/Sommerreifen-Reifen-geplatzt-4206314-4206316/

Auto Zeitung, nr 5, 16.02.11

Nokian TyresDzięki surowemu skandynawskiemu klimatowi fińska firma Nokian Tyres posiadająca ponad 75 letnie doświadczenie w produkcji opon jest obecnie jednym z najlepszych na świecie specjalistów w zakresie opon zimowych oraz wielokrotnym zwycięzcą testów. Letnie i zimowe opony Nokian powstają w surowym klimacie Finlandii i są testowane w trudnych skandynawskich warunkach, dzięki czemu oferują wysoką jakość i wysoki stopień bezpieczeństwa. Marka Nokian to ekologiczne opony klasy Premium produkowane wyłącznie z zastosowaniem nieszkodliwych olejów niskoaromatycznych. W Skandynawii i Rosji marka ta cieszy się dużą rozpoznawalnością i dobrą reputacją.
Firma Nokian Tyres osiągnęła w 2010 roku obrót na poziomie 1058 milionów euro i zatrudniała ponad 3500 pracowników. Do przedsiębiorstwa należy również sieć dystrybucyjna opon Vianor z ponad 770 punktami sprzedaży w 20 państwach. Akcje Nokian Tyres są notowane na NASDAQ OMX w Helsinkach.
www.nokiantyres.com

Kontakty z prasą:
Dr Falk Köhler PR
Dr Falk Köhler
Tel.: +49 (0) 40 / 54 73 12 12
Faks: +49 (0) 40 / 54 73 12 22
E-mail: Dr.Falk.Koehler(at)Dr-Falk-Koehler.de
www.Dr-Falk-Koehler.de
Ödenweg 59
22397 Hamburg
Niemcy

Dalsze informacje

Nokian Tyres s.r.o
Dieter Köppner, Business Director Central Europe, telefon +420 222 507 761, E-mail dieter.koppner(at)nokiantyres.com

Dominik Kwaczyński, Sales Manager Poland, telefon +48 603 464 010,
E-mail dominik.kwaczynski(at)nokiantyres.com

Sven Dittmann, mgr inż., Product Development Manager Central Europe, telefon +49 8143 / 444 850, E-mail sven.dittmann(at)nokiantyres.com
www.nokiantyres.com

Nokian Tyres plc:
Teppo Huovila, wiceprezes działu badań i rozwoju, telefon +358 10 401 7701, E-mail Teppo.Huovila(at)nokiantyres.com
www.nokiantyres.com