śro czerwca 10 04:39 2020 w kategoriach Nowości produktowe, Aktualności firmowe

Rozpoczyna się sezon na letnie opony, a najwyższej klasy produkty Nokian Tyres na lato zapewniają bezpieczeństwo oraz poczucie pewności w deszczu i na ostrzejszych zakrętach

Skandynawski producent opon Nokian Tyres oferuje nowoczesną i wszechstronną kolekcję opon na rynek Europy Środkowej. Opony z nowej generacji wyróżniają się unikatową technologią Dual Zone Safety opracowaną specjalnie z myślą o zmiennych warunkach drogowych w lecie. Ta przodująca w testach technologia została wprowadzona po raz pierwszy w modelach opon do samochodów osobowych, a następnie pojawiła się w produktach do SUV-ów i crossoverów. Produkty Nokian Tyres wyróżniają się najwyższym komfortem jazdy, wytrzymałością, a przede wszystkim — bezpieczeństwem pierwszej klasy, dzięki któremu można wyruszać na letnie wycieczki z całkowitą pewnością.

W piękne i słoneczne letnie dni łatwo jest zapomnieć o zagrożeniach czających się na mokrych od deszczu drogach. To właśnie w lecie pogoda często się zmienia: od ekstremalnego upału po nagłe ulewy, a prognozy mogą szybko tracić aktualność. Bezpieczeństwo potrzebne podczas letnich przygód zapewniają zaawansowane i dokładnie przetestowane opony letnie.

„Kiedy pogoda jest doskonała, każda opona może się toczyć bez problemów. Jednak w zaskakujących i trudnych warunkach, takich jak nagłe ulewy, opony muszą zapewniać wyjątkową stabilność. Nie mogą sprawiać niespodzianek podczas omijania czy hamowania na mokrych nawierzchniach. Konieczna jest niezawodność i konsekwencja, dlatego opony muszą zachowywać przyczepność i prowadzenie po nawierzchni od wczesnej wiosny do późnej jesieni — mówi Martin Dražík, specjalista od opon i menedżer produktu na Europę Środkową w Nokian Tyres.

Stabilność i wytrzymałość do SUV-ów

Wszechstronną i konkurencyjną ofertę opon Nokian Tyres dopełniają nowe produkty do SUV‑ów: Nokian Powerproof SUV i Nokian Wetproof SUV. W obu nowych modelach zastosowano technologię Dual Zone Safety znaną z przodujących w testach opon do samochodów osobowych. Stabilne opony do SUV-ów i crossoverów umożliwiają precyzyjne i przyjemne prowadzenie pojazdu.

W obu nowych produktach wykorzystano specjalną technologię aramidowych ścian bocznych Nokian Tyres. Struktura ścian bocznych opon zawiera ekstremalnie mocne włókno aramidowe zwiększające odporność opon na nagłe uderzenia i cięcia, które w przeciwnym razie łatwo zakłóciłyby dalszą podróż.

Tę samą technologię aramidowych ścian bocznych Nokian Tyres wykorzystuje we wszystkich oponach do samochodów dostawczych i kamperów. Rodzina opon Nokian cLine Van zapewnia stabilność, zrównoważoną przyczepność i znakomitą wytrzymałość, co docenią kierowcy vanów.

Nowe opony Nokian Powerproof SUV zostały przygotowane i przetestowane we współpracy z mistrzem F1 Miką Häkkinenem. „W oponach do SUV-ów cenię sobie stabilność, niezawodność i łatwość prowadzenia. Nokian Powerproof SUV to imponujące połączenie wysokich parametrów i przyjemności prowadzenia samochodu. Opony te sprawdzają się przy dużej i małej prędkości, a także na mokrych i suchych nawierzchniach. Zwiększają poczucie pewności podczas jazdy, a to przekłada się na jej płynność i bezpieczeństwo — mówi Häkkinen.

Przekonujące wyniki testów

Opony Nokian Powerproof i Nokian Wetproof zapewniają bezpieczeństwo i niezawodność kierowcom samochodów osobowych podróżujących latem po drogach Europy Środkowej. Oba modele uzyskały wysokie oceny w aktualnych niezależnych testach opon na 2020 rok.

Cenione za dobrą przyczepność podczas hamowania i bardzo niski opór toczenia opony Nokian Powerproof uplasowały się na trzecim miejscu w tegorocznym teście opon letnich Sport Auto. Wysoko ocenione zostały też w testach przeprowadzonych przez Auto Motor und Sport oraz Auto Bild. Włoskie pismo motoryzacyjne Automobilismo zaliczyło Nokian Powerproof do najlepszych opon pod względem prowadzenia na mokrej nawierzchni, doceniając też doskonałe zrównoważenie i przewidywalność także na nawierzchniach suchych.

Na wyjątkowych właściwościach wysokiej klasy opon Nokian Wetproof poznały się czołowe czasopisma motoryzacyjne. „Jeżeli chodzi o hamowanie na suchej nawierzchni, to Nokian Wetproof zdecydowanie należą do najwyższej klasy” — orzekł niemiecki Gute Fahrt w tegorocznym teście. Polski tygodnik Motor podkreśla wysokie parametry tych opon podczas hamowania na nawierzchniach mokrych i suchych. Warto też wspomnieć o niekwestionowanym zwycięstwie tej niezwykłej opony w testach przeprowadzonych w Niemczech przez ACE Lenkrad i Auto Motor und Sport w 2019 r.

Dobierz odpowiednie opony do swojego samochodu

Wszechstronna oferta letnich opon Nokian Tyres zaspokaja potrzeby wszystkich użytkowników. Oprócz najnowszych modeli do samochodów osobowych i SUV-ów warto też wspomnieć o oponach letnich Nokian eLine 2. Dzięki niskiemu oporowi toczenia i związanemu z tym mniejszemu zużyciu paliwa jest to doskonałe rozwiązanie do bezpiecznej i ekologicznej jazdy. Ta opona klasy AA cieszy się popularnością wśród kierowców samochodów elektrycznych.

Gwarantowana jakość i zadowolenie

Jako jeden z niewielu producentów opon Nokian Tyres zapewnia klientom ponadstandardową gwarancję: Nokian Tyres Aramid Satisfaction i Pełnia zadowolenia z opon Nokian Tyres. Programy te obejmują szeroką ofertę modeli opon i gwarantują ich wytrzymałość.

O znakomitej jakości rodzin opon Nokian Powerproof i Nokian Wetproof świadczy też certyfikat osiągów TÜV. Przyznawany przez niezależną organizację testującą TÜV SÜD znak świadczy o tym, że opony te wypadają korzystnie w porównaniu z konkurencyjnymi produktami pod względem jakości i osiągów.

Oferta opon letnich na rok 2020

Sukcesy opon letnich Nokian Tyres w testach

Mistrz świata F1 Mika Häkkinen i opony Nokian Powerproof SUV — przyjemne prowadzenie pojazdu

POBIERZ ZDJĘCIA

Kontakt:

Piotr Bartha, MSL, 534 870 007,
[email protected]