Mistrz Świata F1 Mika Häkkinen

Mistrz Świata F1 Mika Häkkinen

Nokian Powerproof SUV – precyzja sterowania, radość z jazdy

Przy cichym pomruku silnika dwukrotny mistrz świata F1 i nowe opony letnie Nokian Powerproof SUV wychodzą cało i zdrowo z kontrolowanego poślizgu. Właśnie odbywają się testy przyczepności na mokrej nawierzchni nowych opon SUV, zaprojektowanych na rynek środkowoeuropejski.

Zobacz video

„Podobnie jak ich mniejszy brat, opony są precyzyjne i przewidywalne nawet przy jeździe z dużą prędkością,” mówi Mika Häkkinen, porównując je do Nokian Powerproof, które miały znakomite wyniki w testach magazynów motoryzacyjnych.

Praca zespołowa i dbałość o szczegóły

Nokian Tyres już od kilku lat ma zaszczyt współpracować z Häkkinenem. Ekspert od szybkiej jazdy brał udział w testach produktów premium, zaprojektowanych do jazdy z dużą prędkością, w ramach zespołu testowego najdalej na północ wysuniętego producenta opon. Testy odbywały się na torze w Papenburgu oraz własnym torze firmy w mieście Nokia w Finlandii.

„W trakcie mojej kariery w Formule 1 współpracowałem z wieloma producentami opon. Siła Nokian Tyres oparta jest na pracy zespołowej i dbałości o szczegóły, które przekładają się na jakość produktów. Finowie mają w sobie dużo determinacji i odwagi. Mówimy na to „sisu”, co oznacza nieuginanie się przed trudnościami. Aby wygrać i utrzymać się na szczycie, trzeba się cały czas uczyć i rozwijać. Ani ja, ani Nokian Tyres nie mieliśmy co do tego wątpliwości, dzięki czemu współpraca była czystą przyjemnością,” podsumowuje Häkkinen.

Nokian Powerproof SUV – precyzja sterowania, radość z jazdy
"Świetnie sprawdzają się przy wolnej i szybkiej jeździe, na suchej i mokrej nawierzchni. Dają poczucie pewności, które przekłada się na bezpieczeństwo."
Mikę Häkkinena, Dwukrotnego mistrza świata F1

Gotowe na spotkanie z przygodą

Nowe Nokian Powerproof SUV to opony letnie UHP zaprojektowane na autostrady Europy Środkowej. Naszym głównym celem było zapewnienie funkcjonalności w każdej pogodzie i każdych warunkach, nawet przy jeździe z dużą prędkością. Innowacyjne rozwiązanie Nokian Tyres, aramidowe wzmocnienie ścian bocznych, gwarantuje spokój dzięki wyjątkowej ochronie przed przebiciem i przecięciem.

Żwir chrzęści pod kołami, a asfalt jest rozpalony letnim słońcem. Potężny SUV pewnie wspina się po kolejnych serpentynach. W dole widać tętniące życiem Monte Carlo, turkusowe morze i brukowane uliczki wioski La Turbien.

„Opony SUV powinny być stabilne, niezawodne i ułatwić prowadzenie samochodu. Nokian Powerproof SUV to godne podziwu połączenie najlepszych osiągów, ekstremalnej wytrzymałości i radości z jazdy. Świetnie sprawdzają się przy wolnej i szybkiej jeździe, na suchej i mokrej nawierzchni. Dają poczucie pewności, które przekłada się na bezpieczeństwo,” podsumowuje Häkkinen.

Zaparkowanie na górskiej drodze Route du Mont-Angelin nie sprawia problemu. Potem wystarczy założyć kask, zdjąć górala z bagażnika i można ruszać na spotkanie przygody.

„To mój sposób na ucieczkę od codzienności i nabranie nowej energii. Mogę tu jeździć, gdzie tylko zechcę,” mówi Häkkinen, spoglądając w kierunku szczytu.