śro maja 12 12:00 2021 w kategoriach Nowości produktowe, Aktualności firmowe

Początek testów w nowym centrum testowym Nokian Tyres w Hiszpanii

Firma Nokian Tyres rozpoczęła testowanie opon w swoim nowym ośrodku w Santa Cruz de la Zarza w Hiszpanii. Wykorzystuje się tam aż 10 torów, a klejnotem w koronie centrum testowego jest 7-kilometrowa owalnatrasa otaczająca cały teren i umożliwiająca badania przy prędkościach ok. 300 km/h.

Wszystkie nasze ośrodki testowe stanowią inwestycję w innowacyjność, a rozszerzenie działalności badawczej jest dla nas dużym i ważnym krokiem. Wszechstronne tory i nowoczesne wyposażenie hiszpańskiego centrum umożliwiają nam sprawdzanie opon na nawierzchni mokrej i suchej, aby ani ulewy ani upały nie były dla kierowców nieprzyjemną niespodzianką. Hiszpański ośrodek testowy w połączeniu z naszym zimowym ośrodkiem w Ivalo w Laponii zapewniają nam możliwości badań na najwyższym poziomie — mówi Olli Seppälä, dyrektor ds. badań i rozwoju.

Dzięki temu najnowocześniejszemu ośrodkowi firma może przyspieszać rozwój produktów i umacniać się na pozycji producenta opon klasy premium.

Teraz możemy testować opony we własnych ośrodkach we wszystkich warunkach, do których przeznaczone są nasze produkty. To dla nas wielka przewaga konkurencyjna, szczególnie w kontekście produktów opracowywanych na rynek Europy Środkowej, a także dla klientów północnoamerykańskich — dodaje Seppälä.

Nowy ośrodek testowy zyskał już sobie przydomek - Hakka Ring. W ramach wewnętrznego konkursu pracownicy Nokian Tyres zaproponowali około 150 nazw nowego ośrodka. Zwyciężyła nazwa Hakka Ring nawiązująca do znanych marek opon Nokian Tyres Hakka i Hakkapeliitta, a także do najsłynniejszych torów na świecie nazywanych „ring”.

Budowa ośrodka rozpoczęła się w 2018 roku. Ze względu na pandemię COVID-19 prace na krótko wstrzymano, ale po ustabilizowaniu się sytuacji i zastosowaniu niezbędnych środków ostrożności budowa została wznowiona. Inwestycja ta jest ważnym elementem rozwoju Nokian Tyres.

Podobne ośrodki testowe buduje się na świecie rzadko, a światowej klasy warunki testowe zwiększają naszą wiarygodność jako producenta opon premium — mówi Jukka Kasi, starszy wiceprezes ds. produktów i innowacji.

Wszystkie tory ośrodka zostały już wykończone, trwa rekrutacja personelu. Gotowe do użytku jest również  Centrum dla Gości znajdujące się pośrodku obiektu.

Całe to przedsięwzięcie wymagało długotrwałej koncentracji, a także pasji, aspiracji i profesjonalizmu, dzięki którym marzenie stało się rzeczywistością — Jukka Kassi chwali zespół Nokian Tyres.

Informacje o hiszpańskim ośrodku testowym Nokian Tyres:

  • Obiekt umożliwia badanie opon letnich, całorocznych i zimowych przez cały rok.
  • Na 300-hektarowym terenie znajduje się kilka torów testowych do prób opon na nawierzchni suchej i mokrej, a także owalny tor do szybkiej jazdy z prędkością do 300 km/h.
  • W ośrodku wykorzystano wiele technologii przyjaznych dla środowiska, takich jak ponad 1000 paneli słonecznych, recykling wody i białe dachy.
  • Nokian Tyres prowadzi też w okolicy badania nad nowymi materiałami pochodzenia biologicznego, aby w przyszłości produkować jeszcze bardziej ekologiczne opony.
  • Obiekt w Hiszpanii jest trzecim ośrodkiem testowym firmy. Stanowi on dopełnienie dotychczasowej sieci testowania opon, która obejmuje 700-hektarowy ośrodek w Ivalo w fińskiej Laponii oraz ośrodek w pobliżu siedziby głównej firmy w Nokii.

 

Więcej informacji o ośrodku testowym w Hiszpanii:

Centrum testowe w Hiszpanii

W Hiszpanii powstaje owalny tor wyścigowy, pozwalający na testowanie opon przy prędkościach do 300 km/h

Nokian Tyres buduje nowe centrum technologiczne w Hiszpanii

Nokian Tyres inwestuje 16 milionów euro w budowę nowego centrum technologicznego i toru testowego w Hiszpanii

POBIERZ ZDJĘCIA

 

Kontakt:

Piotr Bartha, MSL, 534 870 007,
[email protected]