pon września 26 12:30 2016 w kategoriach Nowości produktowe, Aktualności firmowe

Nokian Tyres inwestuje 16 milionów euro w budowę nowego centrum technologicznego i toru testowego w Hiszpanii

Skandynawski producent opon klasy premium inwestuje w dalszy rozwój swoich produktów, planując rozpoczęcie w 2017 roku budowy swojego zupełnie nowego centrum technologicznego, do badań nad letnimi i zimowymi oponami w hiszpańskim Santa Cruz de la Zarza. Ta nowoczesna placówka zlokalizowana na południe od Madrytu będzie zajmowała imponującą powierzchnię około 300 hektarów. W przyszłości będzie wykorzystywana do testowania opon firmy przy wysokich prędkościach.

Nokian Tyres inwestuje 16 milionów euro w budowę nowego centrum technologicznego i toru testowego w Hiszpanii

Nowe centrum technologiczne to kolejny krok w kierunku umacniania portfolio letnich opon firmy, która do tej pory słynęła przede wszystkim z innowacyjnych produktów zimowych. Wartość inwestycji będzie wynosiła około 16 milionów euro. Budowa rozpocznie się na początku 2017 roku, a cały kompleks będzie gotowy do użytku pod koniec 2019 roku. Niewątpliwym atutem centrum będzie możliwość prowadzenia testów i badań przez cały rok, przy zmiennych warunkach pogodowych na specjalistycznych torach. Wyniki badań wpłyną bezpośrednio na zmiany wprowadzane w produktach dostępnych dla zwykłych kierowców.

Najnowocześniejsze technologie

Centrum będzie wyposażone w najnowocześniejsze technologie, a wokół niego zostanie zbudowany 7 kilometrowy tor testowy.Tor pozwoli nam testować zarówno letnie, jak i zimowe opony przy wysokich prędkościach, sięgających nawet do 300 km/h. Opony o tak wysokim indeksie prędkości są poszukiwane szczególnie na rynkach Ameryki Północnej i Centralnej Europy, które są dla nas bardzo perspektywiczne, powiedział Antti-Jussi Tähtinen, Vice President, Marketing and Communications w firmie Nokian Tyres.

Pozostałe tory testowe będą znajdowały się wewnątrz głównego toru. Będą wykorzystywane przy sprawdzaniu opon pod kątem jazdy na mokrej nawierzchni, hamowania oraz wielu innych testów certyfikacyjnych, takich jak emitowany poziom głośności.

Centrum testowe w Ivalo “White Hell” – Skandynawski wymiar zimowych testów

Firma Nokian Tyres przeznacza ponad połowę swoich budżetów R&D na testowanie produktów. Miarodajne wyniki testów nie byłyby możliwe do osiągnięcia jedynie w warunkach laboratoryjnych. Dlatego też firma przykłada ogromną wagę do sprawdzania swoich produktów w naturalnych warunkach, aby zapewnić ich niezawodność w każdej sytuacji.Na północ od koła podbiegunowego firma posiada swoje olbrzymie centrum testowe Ivalo Testing Center, potocznie nazywane “White Hell”, zajmujące powierzchnię ponad 700 hektarów. Firma testuje swoje produkty w ekstremalnych warunkach, na ponad 20 torach. Centrum zostało wybudowane w 1986 roku.

W Nokii, macierzystym mieście firmy w Finlandii, znajduje się również tor przylegający do głównej siedziby. Zaawansowany system nawadniający pozwala tam testować opony również w ciepłe i bezdeszczowe dni.

Ekstremalne testowanie: www.nokiantyres.com/innovation/testing/

Wideo: Nokian Tyres’ summer tyres – Testing at the extremes
https://youtu.be/6kT0wLEOxY4

Wideo: At the top of winter tyre testing: Ivalo Testing Center – White Hell 
http://youtu.be/UEGUTw7KHxE

Kontakt dla mediów
Grzegorz Kuźnik
Account Director
783 311 811
[email protected]

Marcin Niedzielski,
Senior Account Executive
608 389 775
[email protected]

O Nokian Tyres

Firma Nokian Tyres plc została założona w 1988r., a jej korzenie sięgają roku 1898, kiedy założono Fińskie Zakłady Gumowe (Suomen Gummitehdas Oy). Firma promuje bezpieczną jazdę w trudnych warunkach. Innowacyjne opony do samochodów osobowych, ciężarówek i ciężkich maszyn są produkowane z myślą o krajach, w których panują wymagające warunki pogodowe oraz skrajnie zmienne pory roku.

W 2015 roku firma osiągnęła przychody netto na poziomie 1,4 miliarda i zatrudniała ponad 4 400 pracowników. Akcje Nokian Tyres są notowane na fińskiej giełdzie papierów wartościowych. Fabryki firmy znajdują się w Finlandii oraz w Rosji. Fabryki Nokian Tyres dostarczają bezpiecznych i przyjaznych środowisku produktów.

Więcej szczegółów na temat historii firmy znaleźć można na stronie: http://www.nokiantyres.pl/o-firmie/o-nas/historia/