pią maja 25 02:00 2018 w kategoriach Nowości produktowe, Aktualności firmowe

Nokian Tyres buduje nowe centrum technologiczne w Hiszpanii

Nokian Tyres rozpoczęło właśnie budowę nowego centrum technologicznego i testowego w Hiszpanii. Uroczysta inauguracja odbyła się w piątek w Santa Cruz de la Zarza, gdzie powstanie nowy obiekt. Pierwsze tory testowe mają być gotowe do końca przyszłego roku, natomiast ośrodek osiągnie pełną zdolność operacyjną w 2020 r.

Nokian Tyres buduje nowe centrum technologiczne w Hiszpanii

Obejrzyj film poświęcony nowemu centrum technologicznemu

Nokian Tyres ma obecnie dwa centra testowe na terenie Finlandii – w miastach Ivalo i Nokia. Budowa nowego ośrodka testów i badań technologicznych w Hiszpanii, gdzie dominuje ciepły klimat, umożliwi prowadzenie prac rozwojowych i testów opon letnich, zimowych oraz wielosezonowych przez cały rok. Naszym celem jest stworzenie opon przyjaznych dla środowiska, zapewniających jeszcze większe bezpieczeństwo i funkcjonalność niż do tej pory. Główny nacisk położony zostanie na rozwój i produkcję opon letnich i wielosezonowych z wysokim indeksem prędkości. Szczególnie wysokie zapotrzebowaniem na tego typu opony występuje na rynkach Europy Środkowej i Ameryki Północnej, czyli w regionach, gdzie Nokian Tyres planuje ekspansję.

“Od dłuższego czasu, we współpracy z lokalnymi władzami i partnerami biznesowymi, planowaliśmy stworzenie nowego ośrodka w Hiszpanii. Wreszcie możemy wejść w kolejną fazę projektu i rozpocząć budowę centrum technologicznego, które umożliwi przyspieszenie procesu rozwoju produktu i pozwoli znacznie wzbogacić naszą ofertę” – prezes i Dyrektor Generalny Nokian Tyres, Hille Korhonen

Najbardziej zaawansowana technologia testowania ogumienia

Na terenie zajmującego powierzchnię około 300 hektarów centrum technologicznego znajdzie się ponad 10 różnych torów testowych umożliwiających badanie wytrzymałości i osiągów ogumienia przy użyciu najnowszych technologii. Wokół ośrodka wytyczony zostanie tor o długości ponad 7 kilometrów, którego owalny kształt pozwoli testować opony z indeksem prędkości nawet do 300 km/h. Co więcej, możliwe będzie również wykonywanie testów homologacyjnych, na przykład w zakresie norm hałasu czy sterowności na mokrej nawierzchni.

„Nowoczesne tory testowe na terenie nowego centrum technologicznego umożliwią prowadzenie prac rozwojowych na najwyższym poziomie, pozwalając na zachowanie wysokich standardów charakterystycznych dla wszystkich produktów marki Nokian Tyres. Ciepły klimat południowej Europy daje możliwość testowania ogumienia przez cały rok. Prowadzenie kompleksowych testów oraz świetna znajomość potrzeb naszych klientów sprawiają, że opony marki Nokian Tyres są nie tylko zaawansowane pod względem technologicznym, ale także świetnie sprawdzają się w każdych warunkach” – mówi Pontus Stenberg, wiceprezes ds. produktów i technologii w Nokian Tyres.

Projekt badawczy na rzecz zastąpienia naturalnego kauczuku

Obok testowania opon, hiszpańskie centrum technologiczne będzie stanowiło platformę opracowywania i wdrażania kolejnych innowacji. Już w 2017 r. Nokian Tyres podjęła działania na rzecz uruchomienia projektu badawczego poświęconego wykorzystaniu rośliny zwanej gwajula w celu stworzenia ekologicznej metody produkcji ogumienia. Gwajula, które jest w stanie przetrwać nawet w bardzo trudnych warunkach i suchym klimacie, może stanowić wysokiej jakości substytut naturalnego kauczuku. Co więcej, dla miejscowych rolników może to być bardziej lukratywna alternatywa do uprawy zbóż.

Korzyści dla regionu

Nowe centrum technologiczne wpłynie na poprawę zatrudnienia i aktywizację regionu. Przy budowie ośrodka zatrudnionych zostanie około 200 pracowników, a otwarcie centrum zapewni 40 nowych miejsc pracy. Co więcej, inwestycja ta w sposób pośredni wpłynie na poprawę zatrudnienia w takich obszarach jak usługi transportowe i sektor logistyczny.

Nokian Tyres działa aktywnie na rzecz budowania relacji z lokalną społecznością poprzez organizację różnego rodzaju imprez oraz wspieranie działalności klubów sportowych i wybranych inicjatyw charytatywnych. Ponadto, środowisko naturalne ma ogromne znaczenie dla firmy Nokian Tyres, która planuję wziąć udział w lokalnych akcjach sadzenia drzew oraz ochrony terenów lęgowych ptaków.

Prezydent regionu Kastylia-La Mancha, Emiliano García-Page oraz Minister Rozwoju Gospodarczego i Zatrudnienia Patricia Franco chcieliby podziękować firmie Nokian Tyres za zainwestowanie właśnie w ten region, a także za owocną współpracę, która w dłuższej perspektywie zapewni regionowi szanse dalszego rozwoju.

„Inwestycja firmy Nokian Tyres w regionie Kastylia-La Mancha jest ważna także dla nas ze względu na nowe miejsca pracy i możliwości rozwoju dla całego regionu. Wierzymy, że przyniesie ona korzyści lokalnym przedsiębiorcom działającym właśnie tu, w samym sercu Hiszpanii” – mówi Prezydent regionu Kastylia-La Mancha, Emiliano García-Page.

Więcej informacji:

Obejrzyj filmik

Pobierz infografikę

Dowiedz się więcej na temat testowania w ekstremalnych warunkach

Nokian Tyres plc

Kontakt dla mediów:

Maciej Polak, Senior Account Executive, MSLGROUP, +48 792 389 021
[email protected]

Marcin Lewandowski, Account Manager, MSLGROUP, +48 608 390 858
[email protected]

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności

Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych (GDPR, RODO) weszła w życie 25 maja 2018. Rozporządzenie wpływa na to, w jaki sposób odbywa się zbieranie danych osobowych oraz na sposób w jaki może wykorzystywać je Nokian Tyres. Ponadto, Rozporządzenie wzmacnia Twoje prawa odnośnie prywatności oraz danych osobowych. W Nokian Tyres cenimy i szanuje Twoją prywatność oraz dane osobowe, dlatego też przetwarzamy je w zgodności z obowiązującymi przepisami. Zaktualizowana polityka prywatności wyjaśnia w jaki sposób i dlaczego używamy Twoich danych. Przeczytaj więcej na temat naszej polityki prywatności pod tym adresem.