wto czerwca 26 08:00 2018 w kategorii Aktualności firmowe

Nokian Tyres będzie wspierać triathlonistów biorących udział w pierwszym nocnym wyścigu Ironman

W następny weekend Nokian Tyres będzie wspierać setki triathlonistów biorących udział w zorganizowanym przez firmę wyścigu IRONMAN 70.3, który odbędzie się w fińskim mieście Lahti. W wydarzeniu uczestniczyć będzie nie tylko wielu pracowników oraz partnerów biznesowych firmy, ale także prezes i dyrektor generalna Nokian Tyres Hille Korhonen.

Po raz pierwszy w historii ten znany na całym świecie wyścig odbędzie się w Finlandii, a co więcej będzie miał on miejsce w nocy. Rozpoczęcie IRONMAN 70.3 planowane jest na popołudnie w związku z czym triathloniści przekroczą linię mety późnym wieczorem wraz z zachodem słońca. Zapierający dech w piersiach krajobraz oraz dziewicza przyroda Finlandii sprawią, że będzie to z pewnością wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju doświadczenie, a także niezapominane przeżycie zarówno dla uczestników jak i widzów.

Dla firmy Nokian Tyres, głównego partner i tytularnego sponsora IRONMAN 70.3, triathlon to znacznie więcej niż tylko niezwykle wymagający wyścig. To dyscyplina sportu, która świetnie wpisuje się w wyznawane przez firmę wartości promujące aktywny tryb życia.

„Triathlon to dyscyplina, która wspaniale odzwierciedla kulturę naszej firmy, ponieważ wymaga wytrwałości i silnej woli. Dla nas triathlon oznacza zaangażowanie, wytrwałość w dążeniu do celu oraz dbałość o własne samopoczucie. Wyścig to także próba kondycji fizycznej oraz sprawności mentalnej uczestników. Determinacja i wiara we własne umiejętności to cechy, który kierują działaniami nie tylko naszych pracowników, ale także całej firmy” – mówi prezes i dyrektor generalna Nokian Tyres Hille Korhonen.

Triathlon Hakkapeliitta od 20 lat promuje aktywny tryb życia wśród pracowników Nokian Tyres

Jako organizator odbywającego się już od ponad 20 lat wyścigu Hakkapeliitta Triathlon firma Nokian Tyres jest dobrze zaznajomiona z dyscypliną sportu jaką jest triathlon. Działania firmy na rzecz zadbania o dobre samopoczucie pracowników przynoszą pozytywne rezultaty szczególnie w długiej perspektywie.

„Międzynarodowy wyścig Hakkapeliitta Triathlon to dla naszych pracowników okazja do aktywnego spędzania czasu oraz zadbania o własne samopoczucie. Zdrowi, zaangażowani i kompetentni pracownicy to podstawa sukcesu każdej firmy” – dodaje Korhonen.

Świecić przykładem

Prezes i dyrektor generalna Nokian Tyres, Hille Korhonen jest osobą niezwykle aktywną fizycznie. To co najbardziej kocha w triathlonie to poczucie wspólnoty, które stanowiło dla niej motywację do udziału w wyścigu Ironman.

„Wysiłek fizyczny jest niezwykle ekscytujący, a każda dyscyplina daje pole do ciągłego samodoskonalenia. Kiedy zaczynałam trenować pływanie nie miałam wcześniej żadnej styczności z tą dyscypliną. Dlatego też tak niezwykłym przeżyciem było dla mnie, gdy w końcu mogłam wypłynąć na otwarte morze” – opowiada Korhonen.

W ramach wydarzenia firma Nokian Tyres zaprezentuje nową usługę SnapSkan, która pozwala w szybki i łatwy sposób sprawdzić stan opon zapewniając w ten sposób większe bezpieczeństwo jazdy.

W wyścigu IRONMAN 70.3, który odbędzie się 30 czerwca 2018 r. w fińskim mieście, Lahti, udział weźmie 1 800 uczestników z 41 krajów. Oczekuje się, że wydarzenie przyciągnie od 10,000 do 20,000 fanów triathlonu.

Obejrzyj transmisję na żywo z wyścigu IRONMAN 70.3, który odbędzie się 30 czerwca 2018 r. na: www.ironman.com.

Film: Coraz bliżej pierwszego nocnego wyścigu Ironman - https://youtu.be/hvnPd_is7yM  

Zdjęcia i loga: www.nokiantyres.com/ironman2018

Nokian Tyres - Ironman logo

Więcej informacji:

Marcin Lewandowski – biuro prasowe Nokian Tyres tel. 22 278 38 00