FacebookInstagramLinkedInmenu-iconPinicon-playscroll-downsearchTwitterShapeYouTube
Menu

SPORTOWE I NOWOCZESNE NOKIAN SNOWPROOF P

Naszą misją, jako wynalazcy opon zimowych, jest zapewnić kierowcom spokojną i zrównoważoną jazdę przez całą zimę.

Swoje doświadczenia z Arktyki stosujemy w warunkach alpejskiej zimy.

Zobacz video

SPOKÓJ I BEZPIECZEŃSTWO NA ZIMOWYCH DROGACH

Nieprzewidywalna może być pogoda, ale na pewno nie opony. Musisz na nich polegać w równym stopniu przy bezchmurnym niebie, jak w nagłej śnieżycy.

Nokian Snowproof P gwarantują bezpieczną i efektywną jazdę w każdych warunkach - są komfortowe i precyzyjne na suchej autostradzie, bezpieczne i niezawodne na błocie pośniegowym w mieście i mają znakomitą przyczepność na ośnieżonych górskich drogach.

ALPINE PERFORMANCE – PRECYZJA, STEROWNOŚĆ I ZNAKOMITA PRZYCZEPNOŚĆ ZIMĄ

Zmiana pasa na pokrytej błotem pośniegowym autostradzie lub włączanie się do ruchu na oblodzonej nawierzchni mogą być nie lada wyzwaniem. Chcąc mu sprostać, zoptymalizowaliśmy wzór bieżnika tak, aby zwiększyć powierzchnię kontaktu opony z jezdnią, co zaowocowało lepszą przyczepnością, sterownością i przewidywalnymi reakcjami na ruchy kierownicy.

Nowy kształt lameli zwiększa przyczepność w trakcie hamowania i przyspieszania, a wraz z nową mieszanką tworzy Alpine Performance - synonim kontroli, niezawodności i maksymalnej przyczepności.

BEZPIECZEŃSTWO NA BŁOCIE POŚNIEGOWYM

Błoto pośniegowe to jedna z największych zmór kierowców, zwłaszcza kiedy zalega pomiędzy pasami ruchu na autostradzie. Aby zwiększyć przyczepność opon na mokrej nawierzchni, nowa mieszanka Alpine Performance została zaprojektowana z myślą o szerokim zakresie temperatur. Dzięki temu Nokian Snowproof P sprawdzają się równie dobrze w mroźnej zimowej aurze, jak w łagodniejszych warunkach. Nowa mieszanka gumowa zwiększa przyczepność na mokrej jezdni, zachowując znakomite właściwości na śniegu i lodzie.

NASZ SNOW-HOW MA KORZENIE W FORMULE 1

Nowe Nokian Snowproof P zostały zaprojektowane z myślą o szybkiej jeździe w warunkach środkowoeuropejskiej zimy, stąd naturalnym kierowcą testowym wydał nam się fiński mistrz Formuły 1 Mika Häkkinen. Urodził się i wychował tam, gdzie zimy są mroźne i srogie, a później zdążył doskonale poznać specyfikę zim w Środkowej Europie. Jako zawodowy kierowca z ogromnym doświadczeniem w F1 jest w stanie powiedzieć o zachowaniu opon na jezdni więcej, niż ktokolwiek inny.

SPRÓBUJ JAZDY PO ŚNIEGU RAZEM Z MIKĄ!

TWOJA WSPANIAŁA PODRÓŻ

O środowisko naturalne dbamy w równym stopniu, jak o Twoje bezpieczeństwo. Korzystając z naszej bogatej skandynawskiej spuścizny i dziesiątek lat doświadczeń, jesteśmy w stanie zapewnić Ci spokój i bezpieczeństwo w każdych warunkach.

Znajomość prawdziwej zimy i głęboko zakorzeniona troska o środowisko znajdują odbicie w całej gamie produktów Nokian Snowproof, z którymi każda Twoja podróż będzie po prostu piękna.

Zobacz video

Dla mediów

Witamy w naszym banku materiałów! Tutaj znajdziesz materiały źródłowe, w tym notatki prasowe, zdjęcia i video naszego nowego produktu. Możesz je wykorzystać w dowolny sposób, pod warunkiem podania źródła.

ZIMOWE OPONY PREMIUM DLA EUROPY ŚRODKOWEJ

Opony mają oszczędzać paliwo, być produkowane w sposób przyjazny dla środowiska, zużywać się powoli, nie hałasować – no i dobrze wyglądać. Legendę Nokian Tyres tworzą liczne innowacje oraz ponad sto patentów na opony zimowe.

DLA ŚRODOWISKA NATURALNEGO

Jednym z głównych zamierzeń naszego działu rozwoju produktów jest zmniejszenie oporów toczenia opon, a co za tym idzie zmniejszenia zużycia paliwa i zwiększenie zasięgu. Opony mają wpływ na środowisko w całym swoim cyklu eksploatacyjnym, głównie ze względu na zależność pomiędzy oporami toczenia a zużyciem paliwa i emisją CO2.