wto lutego 28 07:10 2023 w kategoriach Nowości produktowe, Aktualności firmowe

Nokian Tyres Snowproof są stworzone na zimę

 Fiński producent opon premium Nokian Tyres wprowadza nową główną serię opon zimowych, odnawiając swoje portfolio opon zimowych dla Europy Środkowej. Rozszerzona i zmodernizowana rodzina opon Nokian Tyres Snowproof obejmuje cztery modele opon i szeroki wachlarz rozmiarów, od małych samochodów rodzinnych po duże i ciężkie SUV-y. Szczególną nowością dla kierowców z Europy Środkowej jest technologia SilentDrive™.

Nowa rodzina opon Nokian Tyres Snowproof została opracowana specjalnie dla kierowców z Europy Środkowej zapewniając bezkompromisowe osiągi na śniegu, błocie pośniegowym i ulewnym deszczu. Najważniejszą cechą tej rodziny opon jest doskonałe bezpieczeństwo w każdych warunkach drogowych; opony zapewniają kontrolowane i przewidywalne odczucia z jazdy, niezależnie od tego, czy jedziesz szybką autostradą, zatłoczonym ruchem miejskim, czy malowniczymi alpejskimi drogami.

Nowe opony Nokian Tyres Snowproof 2 do samochodów osobowych i Nokian Tyres Snowproof 2 SUV do modeli sportowo-użytkowych i crossoverów zostały stworzone aby zapewnić najwyższe bezpieczeństwo w sytuacjach, w których jest ono najbardziej potrzebne. Nowa, nowoczesna gama produktów Snowproof oferuje innowacyjne połączenie doskonałej przyczepności zimą, stabilności i komfortu jazdy. Doskonałe właściwości bezpieczeństwa tej linii produktów są bezpośrednim wynikiem nowych, zoptymalizowanych wzorów bieżników, aktualizacji mieszanek, rygorystycznych testów i nieustających badań.

„Zima wiąże się z wszelkimi odmianami pogody - od głębokiego, mroźnego lodu, puszystego, błyszczącego śniegu, ciężkiego i wilgotnego śniegu po mokrą i mętną breję. To wszystko są warunki, w których dobrze się czujemy. Nasze doświadczenie opiera się na dekadach badań i testów, począwszy od pierwszej na świecie opony zimowej. Można śmiało stwierdzić, że jesteśmy koneserami zimy”,- mówi Tommi Alhola, wiceprezes ds. opon do samochodów osobowych na Europę Środkową w Nokian Tyres.

Oprócz nowych modeli opon, do rodziny Snowproof dołącza aktualizacja produktu. Wcześniej znany jako WR Snowproof, zaktualizowany model kontynuuje na rynku jako Nokian Tyres Snowproof 1. Udoskonalenia tego modelu samochodu osobowego można odczuć zwłaszcza podczas jazdy na mokrej nawierzchni. Stylowe i sportowe Nokian Tyres Snowproof P kontynuuje służbę w sekcji Ultra-High-Performance rynku. Ulepszona  koncepcjaAlpine Sense Grip zapewnia najwyższe bezpieczeństwo i niezawodność podczas codziennej jazdy.

Nowa gama produktów Snowproof zawiera obszerny wybór ponad 150 produktów obejmujących rozmiary od 15 do 21 cali. Produkty występują w kategoriach prędkości T (190 km/h), H (210 km/h) V (240 km/h) i W (270 km/h). Większość produktów ma oznaczenie XL oznaczające najwyższą możliwą nośność w swoim rozmiarze. Nowa gama produktów Snowproof będzie dostępna dla konsumentów jesienią 2023 roku.

Rodzina produktów Snowproof została opracowana przez Nokian Tyres, najbardziej wysuniętą na północ firmę oponiarską na świecie i wynalazcę opony zimowej. Nokian Tyres jest włączony do Dow Jones Sustainability Europe Index i jest jednym z liderów w zakresie bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju w branży oponiarskiej. Nokian Tyres jest zaangażowany w kontynuowanie tej podróży poprzez oferowanie bezpiecznej, inteligentnej i zrównoważonej mobilności.

 

Urodzony dla zimy

Zimowa pogoda może być kapryśna i nieprzewidywalna, ale opony nigdy nie powinny być. Ciągłe doskonalenie z jednej generacji opon na kolejną jest głęboko zakorzenione w filozofii rozwoju Nokian Tyres.

„Naszą główną misją jest bezpieczeństwo. Nasze produkty zostały zaprojektowane tak, aby sprawdzały się w najgorsze zimowe dni, oferując dodatkową warstwę bezpieczeństwa, gdy jest to najbardziej potrzebne. Głębokie zrozumienie warunków zimowych, które zgromadziliśmy przez dziesięciolecia, jest widoczne w doskonałych właściwościach bezpieczeństwa naszych opon, zwłaszcza na śniegu, błocie pośniegowym i mokrej nawierzchni. Pracując nad nową rodziną Snowproof, skupiliśmy się na poprawieniu ogólnych osiągów na mokrej nawierzchni i przyczepności w warunkach zimowych, przy jednoczesnym zwiększeniu komfortu jazdy” - mówi menedżer ds. rozwoju Nokian Tyres Jarno Röytiö.

Koncepcja Alpine Sense Grip jest wspólną cechą wszystkich produktów Snowproof. To wyjątkowe połączenie wyjątkowej przyczepności oraz przewidywalnego i zrównoważonego wyczucia jazdy w każdych warunkach zimowych. Na koncepcję tę składają się: wzór bieżnika, lamele i mieszanka gumowa, które współpracują ze sobą, wspierając bezpieczną i komfortową jazdę. Koncepcja ta zapewnia zrównoważone prowadzenie i bezwysiłkową kontrolę nawet w zaskakujących sytuacjach.

Badania pokazują, że błoto pośniegowe jest jednym z najbardziej niebezpiecznych i obawiających się elementów zimy. Połączenie topniejącego śniegu, poduszki wodnej na powierzchni drogi oraz potencjalnego lodu może być niebezpieczne nawet dla wprawnego kierowcy. Zapobieganie slushplaningowi było również szczególnym obszarem zainteresowania zespołu projektowego Snowproof. Unikalna metoda badania slushplaningu dostępna na torze testowym Nokia pozwoliła na długotrwałe opracowanie charakterystyki błota pośniegowego.

„Mówiąc obrazowo, Snowproof działa jak pas bezpieczeństwa. Pozostaje kontrolowany i przewidywalny na granicach przyczepności i dostosowuje się do zmiennych warunków pogodowych. Zapewnia to bardzo potrzebną przyczepność i kontrolę w sytuacjach, w których jest ona najbardziej potrzebna, nawet przed aktywacją elektronicznych systemów bezpieczeństwa samochodu” - kontynuuje Röytiö.

 

Nokian Tyres Snowproof 2 - ekspert od śniegu

Nowa opona Nokian Tyres Snowproof 2 obejmuje wszystkie warunki jazdy zimą dzięki przewidywalnemu prowadzeniu i specjalistycznym funkcjom bezpieczeństwa na mokrych, suchych, błotnistych i zaśnieżonych drogach. Niektóre z największych skoków w zakresie bezpieczeństwa zostały osiągnięte w zakresie właściwości śniegowych, aquaplaningu i prowadzenia na mokrej nawierzchni.

Koncepcja Alpine Sense Grip została zaktualizowana.  Alpine Sense Grip 2.0 składa się z nowego, V-kształtnego wzoru bieżnika, lameli 3D i mieszanki Alpine Grip 2.0 . Konstrukcja bieżnika skutecznie usuwa śnieg i błoto pośniegowe spomiędzy opony i drogi, a dopasowane, trójwymiarowe lamele zapewniają doskonałą przyczepność boczną i wzdłużną nawet w głębokim śniegu. Mieszanka Alpine Grip 2.0 radzi sobie z wymagającymi i zimnymi warunkami zimowymi, oferując jednocześnie doskonałe osiągi w łagodniejszej pogodzie. Reaguje niezawodnie na wzrost i spadek temperatury, ponieważ zwiększona ilość żywic i funkcjonalnych polimerów w mieszance utrzymuje ją elastyczną, a jednocześnie chwytną w szerokim zakresie warunków.

Odnowiona mieszanka charakteryzuje się również wysoką zawartością krzemionki, co przekłada się na lepszą przyczepność na mokrej nawierzchni. Również opory toczenia są na poziomie premium. Niskie toczenie generuje oszczędności energii i zmniejsza emisję szkodliwych substancji.

Aby zapewnić maksymalny komfort i pierwszorzędne bezpieczeństwo, obszar bieżnika opony został podzielony na dwie strefy funkcjonalne. Koncepcja Dual Zone Safety składa się z Grip Zone, która zapewnia imponującą przyczepność zimą, podczas gdy Handling Zone oferuje kontrolę i stabilność. Strefa Grip Zone obok centralnego obszaru bieżnika jest wyposażona w małe bloki i agresywne lamelki. Taka konstrukcja poprawia trakcję na śniegu i właściwości hamowania. Strefa Handling Zone składa się ze sztywnych bloków barkowych z połączonym obszarem środkowym, co przyczynia się do doskonałych właściwości jezdnych na suchych drogach i przy dużych prędkościach.

„Jednym z najtrudniejszych do opanowania warunków jazdy jest błoto pośniegowe, zwłaszcza gdy tworzy się między pasami ruchu na ruchliwej autostradzie. Zaprojektowane, aby zapobiec niebezpiecznemu slushplaningowi, rowki Hydroflow na bieżniku skutecznie usuną wodę i błoto pośniegowe z przestrzeni pomiędzy oponą a drogą. Rowki te zostały zaprojektowane tak, aby otworzyć oponie drogę do odpompowania wody z powierzchni drogi. Efektem tego jest stabilna i pewna przyczepność na błotnistych i mokrych drogach” - wyjaśnia Röytiö.

  • Doskonała przyczepność zimą, zwłaszcza na śniegu
  • Doskonała przyczepność na mokrej nawierzchni i zapobieganie aquaplaningowi
  • Wyważone prowadzenie i maksymalny komfort jazdy

 

Snowproof 2 SUV - kontrola, komfort, trwałość

Nowy Snowproof 2 SUV jest dostosowany do potrzeb potężnych i wysokich SUV-ów. Solidna i trwała 2-warstwowa konstrukcja w połączeniu z unikalnie wzmocnionymi ścianami bocznymi sprawia, że opona jest stabilna i wytrzyma wszystkie uderzenia i nierówności, które występują podczas jazdy. Wyposażony w te same funkcje bezpieczeństwa i nowoczesne technologie, co model samochodu osobowego, Snowproof 2 SUV oferuje większą trwałość i stabilność, jednocześnie precyzyjnie i niezawodnie radząc sobie z dużym obciążeniem kół.

„Mocne SUV-y wymagają wiele od opon. Opony muszą być mocne i stabilne, aby utrzymać wysokie, ciężkie pojazdy w stabilnej pozycji, nawet przy dużych prędkościach i w złych warunkach drogowych. Obfite opady deszczu i błoto pośniegowe mogą powodować zdradliwe warunki i zwiększać prawdopodobieństwo wystąpienia aquaplaningu. Śnieg na drogach może być wodnisty i błotnisty, ponieważ drogi są mocno solone. Podczas obsługi ciężkiego SUV-a, zwłaszcza przy dużych prędkościach, konieczne jest, aby opony były dostosowane do wszystkich tych warunków. Wszechstronna charakterystyka zimowa, doskonałe prowadzenie i konstrukcja charakterystyczna dla SUV-ów sprawiają, że Snowproof 2 SUV jest optymalnym wyborem dla środkowoeuropejskich kierowców SUV-ów”, wyjaśnia Röytiö.

Spokój kierowcy SUV-a zbudowany jest na nowym wzorze bieżnika, który zapewnia pierwszorzędną przyczepność zimą, a także precyzyjne i komfortowe prowadzenie. Koncepcja Dual Zone Safety zapewnia imponującą przyczepność zimą, kontrolę i stabilność. Mocna konstrukcja SUV i duże bloki barkowe na bieżniku zapewniają dodatkową wytrzymałość dla dużych pojazdów.

Opona Snowproof 2 SUV zapewnia doskonałą trakcję na zaśnieżonych drogach nawet przy spadku temperatur. Mieszanka Alpine Grip 2.0 pozostaje elastyczna i przyczepna nawet w bardzo niskich temperaturach. Przyczepność na mokro jest optymalizowana dzięki wysokiej zawartości krzemionki. Ta nowa mieszanka wraz z wzorem bieżnika zapewnia również niskie opory toczenia, co oznacza mniejsze wydatki na energię.

Snow Boosters zapewniają lepszą przyczepność hamowania na śniegu. Dopalacze skutecznie trzymają się nawierzchni podczas jazdy po miękkim śniegu, zapewniając wysokiej klasy bezpieczeństwo/kontrolę. Ostry, przypominający piłę wzór boosterów poprawia przyczepność wzdłużną, która jest potrzebna przy hamowaniu i przyspieszaniu.

Jak wszystkie produkty Nokian Tyres SUV, Snowproof 2 SUV jest wyposażona w ściany boczne Aramid Strong. Technologia Aramid Sidewall zapewnia trwałość i ochronę w wymagających warunkach jazdy. Mocne, syntetyczne włókna aramidowe dodane do mieszanki sprawiają, że opona jest bardziej odporna na uderzenia i przecięcia, które w przeciwnym razie mogłyby ją łatwo złamać. Przypadkowe uszkodzenie opony może wiązać się z wysokimi kosztami, ale mocne ściany boczne chronią oponę i mogą nawet całkowicie zapobiec uszkodzeniu.

  • Doskonała przyczepność zimą, zwłaszcza na śniegu
  • Doskonałe osiągi na mokro
  • Wyważone prowadzenie i zwiększona stabilność
  • Mocne ściany boczne z aramidu zapewniają trwałość i ochronę

 

Technologia SilentDrive™ zwiększa komfort jazdy do maksimum

Szczególną nowością w rodzinie opon Nokian Tyres Snowproof jest technologia SilentDrive™. Ta nowoczesna, innowacyjna technologia, z powodzeniem stosowana już w oponach zimowych Nokian Tyres na rynek skandynawski, została zaprojektowana i opracowana z myślą o przyjazności dla środowiska i komforcie jazdy.

„Pojazdy elektryczne są ciche, co sprawia, że niski hałas toczenia jest kwestią komfortu. Gdy opona toczy się po drodze, wywiera wpływ na jej powierzchnię. To uderzenie powoduje irytujące skoki hałasu, które technologia SilentDrive™ pochłania. Efektem tego jest niższy poziom hałasu, mniejszy hałas we wnętrzu i większy komfort jazdy. Jest to kluczowy czynnik, nie tylko ze względu na ogólny poziom hałasu, ale również po to, aby podróż była bardziej komfortowa i mniej męcząca dla kierowcy” - mówi Hannu Onnela, starszy inżynier ds. rozwoju w Nokian Tyres.

Wyjątkowo niski poziom hałasu osiągnięto dzięki dodaniu lekkiej warstwy pianki akustycznej do wewnętrznej wyściółki opony. Technologia SilentDrive zostanie najpierw wprowadzona w rozmiarach SUV-a Snowproof 2, który obejmie 40 nowych modeli samochodów klasy premium dostępnych na rynku.

 

Nokian Tyres Snowproof 1 - niezawodność na deszczu

Opona Nokian Tyres Snowproof 1 jest godna zaufania w każdych warunkach codziennej jazdy. Zapewniając niezawodną przyczepność na śniegu i błocie pośniegowym, unowocześniona koncepcja Alpine Sense Grip radzi sobie ze wszystkimi wyzwaniami zimowej pogody, oferując bezpieczną i przewidywalną jazdę.

„Zmienna zimowa pogoda spowodowana zmianami klimatycznymi oznacza, że duża część zimowej jazdy w Europie Środkowej będzie odbywać się na nasiąkniętych deszczem lub gołych asfaltowych drogach. Wzór bieżnika jest zoptymalizowany pod kątem zrównoważonego kontaktu z drogą, a także szybkiej i przewidywalnej reakcji układu kierowniczego. Koncepcja Alpine Sense Grip to połączenie niezawodnej przyczepności na śniegu, błocie pośniegowym, równowagi i bezwysiłkowego prowadzenia” - mówi Röytiö.

Unowocześniony, przypominający strzałkę wzór bieżnika skutecznie usuwa śnieg i błoto pośniegowe z przestrzeni między oponą a drogą. Mieszanka gumowa Alpine Grip została jeszcze bardziej dopracowana, aby zapewnić lepsze wrażenia z jazdy na mokrej nawierzchni. Gęste lamelki na bieżniku zapewniają doskonałą przyczepność poprzeczną i wzdłużną nawet w głębokim śniegu. Sztywne bloki barkowe mają ciężkie lamele zapewniające trakcję, poprawiające przyczepność na śniegu i prowadzenie podczas pokonywania zakrętów.

W rejonie środkowym opony dominuje mocne, jednolite żebro, które można odczuć jako doskonałą reakcję układu kierowniczego i stabilność. Bloki bieżnika z ciężkim zygzakowatym wzorem sipe łączą się z wytrzymałym żebrem po obu stronach w kształcie rosnącego drzewa. Ostre zygzakowate krawędzie otwierają się i zamykają podczas hamowania i przyspieszania, aby poprawić przyczepność.

Wielowymiarowe pazury Snow Claws pomiędzy blokami bieżnika i w strefach barkowych zapewniają zrównoważoną przyczepność na lodzie i śniegu, zwłaszcza podczas hamowania i przyspieszania.  Brake Boosters na blokach bieżnika robią swoje, aby poprawić doskonałą przyczepność podczas hamowania.

  • Niezawodność na śniegu i błocie pośniegowym
  • Doskonała wydajność na mokro
  • Stabilne i komfortowe wrażenia z jazdy

 

Bezkompromisowe testy - dla Twojego bezpieczeństwa

Gama opon Nokian Tyres Snowproof reprezentuje skandynawską jakość premium i najnowocześniejsze doświadczenie, z którego znana jest firma Nokian Tyres. Rozwój obejmuje testy w arktycznych warunkach Laponii w centrum testowym Nokian Tyres White Hell w Ivalo w Finlandii.

„Oprócz testów zimowych w White Hell, właściwości jezdne na mokrej, błotnistej i suchej nawierzchni były dopracowywane na innych naszych własnych obiektach testowych Hakka Ring w Hiszpanii i Nokia w Finlandii. Wzory bieżników, struktury i mieszanki gumowe reprezentują naszą najnowocześniejszą wiedzę i wymagały tysięcy godzin modelowania komputerowego, porównań laboratoryjnych i autentycznych testów w różnych warunkach” - mówi Röytiö.

Parametry zużytej opony są jednym z aktualnych zagadnień w branży oponiarskiej, a wymagania techniczne zostaną wprowadzone rozporządzeniem ONZ w 2024 roku. Podczas opracowywania rodziny opon Snowproof firma Nokian Tyres wykonała znaczną ilość pracy również w tym konkretnym obszarze.

„Według naszych testów, nowe opony zimowe Snowproof zachowują charakterystykę przyczepności na mokrej nawierzchni na tym samym lub nawet wyższym poziomie niż ich konkurenci z segmentu premium, co ma szczególne znaczenie dla bezpieczeństwa podczas jazdy na mokrej nawierzchni. Opony zatrzymują się precyzyjnie i zachowują przyczepność podczas nagłych zmian pasa ruchu” - podsumowuje.

 

Opatentowane

bezpieczeństwo Dla zwiększenia bezpieczeństwa bieżnik zawiera wskaźnik bezpieczeństwa jazdy (DSI) opatentowany przez Nokian Tyres. Symbol płatka śniegu lub wskaźnik bezpieczeństwa zimowego (WSI) pozostaje widoczny do głębokości rowka wynoszącej cztery milimetry. Po zużyciu płatka śniegu zaleca się zakup nowych opon zimowych, aby zapewnić wystarczające bezpieczeństwo.

Wskaźniki położenia i ciśnienia w obszarze informacyjnym na ścianie bocznej opony również poprawiają bezpieczeństwo. Obszar informacyjny pozwala na zapisanie prawidłowego ciśnienia powietrza i miejsca montażu przy zmianie opon. Komfort i bezpieczeństwo dodatkowo poprawia dodatkowa sekcja, za pomocą której można rejestrować moment dokręcenia śrub.

 

Do usług - Nokian Tyres Consumer obiecuje

Aby zakup opon był mniej stresujący, Nokian Tyres oferuje konsumentom różne gwarancje i usługi. Daje to konsumentom doskonałą okazję do zapoznania się z osiągami opon Nokian Tyres klasy premium całkowicie bez ryzyka. Wybrane opony oferowane są z Gwarancją Satysfakcji, Gwarancją Opony w przypadku przypadkowego przebicia, a także nowe modele SUV z Technologią Aramidową z Gwarancją Aramidową.

 

Główne innowacje:

Alpine Sense Grip. Doskonała przyczepność zimą na śniegu, błocie pośniegowym i mokrej nawierzchni. Zoptymalizowana konstrukcja bieżnika skutecznie usuwa śnieg i błoto pośniegowe spomiędzy opony i drogi, natomiast dopasowane lamele zapewniają doskonałą przyczepność poprzeczną i wzdłużną nawet w głębokim śniegu. Mieszanka Alpine Grip radzi sobie z wymagającymi i zimnymi warunkami zimowymi, oferując jednocześnie doskonałe osiągi w łagodniejszej pogodzie w szerokim zakresie temperatur.

Dual Zone Bezpieczeństwo. Koncepcja Dual Zone Safety składa się z dwóch stref funkcjonalnych. Strefa Grip Zone zapewnia imponującą przyczepność zimą, natomiast Handling Zone oferuje kontrolę i stabilność.

Alpine Grip Compound. Nowa mieszanka bieżnika poprawia właściwości na mokrej nawierzchni, oferując jednocześnie niezawodne osiągi w szerokim zakresie temperatur. Niskie opory toczenia generują oszczędności paliwa i ograniczają emisję szkodliwych substancji.

Snow Boosters. Poprawiona przyczepność na śniegu. Snow Boosters skutecznie trzymają się nawierzchni podczas jazdy po miękkim śniegu, zapewniając wysokiej klasy przyczepność. Ostry, przypominający piłę wzór boosterów poprawia przyczepność wzdłużną potrzebną do hamowania i przyspieszania.

Technologia SilentDrive™. Komfort na maksa. Wyjątkowo niski poziom hałasu uzyskano dzięki dodaniu warstwy pianki akustycznej na wewnętrznej wkładce opony. Pianka akustyczna pochłania rezonans z pustej przestrzeni powietrznej opony, co skutkuje obniżeniem poziomu hałasu i zwiększeniem komfortu jazdy.

Aramidowe mocne ściany boczne. Trwałość i ochrona w zaskakujących sytuacjach. Mieszanka ścian bocznych zawierająca niezwykle mocne włókna Aramidowe jest wyjątkowo trwała i odporna na przebicie. Włókna aramidowe wzmacniają gumę boczną, aby wytrzymała zewnętrzne uderzenia i cięcia.

 

Nokian Tyres Snowproof - Urodzeni dla zimy

Pobierz zdjęcia

 

Dalsze informacje:
PR Marketing Manager Zuzana Seidl, tel. +420603578866,

[email protected]

Regionalny Kierownik Produktu Martin Drazik, tel. +420735747556
[email protected]