pon kwietnia 25 09:51 2016 w kategoriach Nowości produktowe, Aktualności firmowe

Zimowe opony Nokian Hakkapeliitta R2 uhonorowane nagrodą za najlepszą zastosowaną w oponach technologię roku 2016

Zimowe opony Nokian Hakkapeliitta R2 firmy Nokian Tyres, najdalej wysuniętego na północ producenta opon z Finlandii, zostały uhonorowane prestiżową nagrodą za najlepszą zastosowaną w oponach technologię roku 2016.

Nowe zimowe opony Nokian Hakkapeliitta R2 zostały zaprojektowane specjalnie do wyjątkowego elektrycznego modelu BMW, czyli i3. Łączą one niezwykle niski opór toczenia, pierwszorzędną przyczepność oraz wyjątkowy komfort jazdy. Rozmiar nowego modelu opony to155/70R19 88Q XL. Zastosowano w nim przyszłościowe technologie. Jest to pierwsza na świecie opona zimowa o klasie efektywności energetycznej A. Według testów nowe opony Nokian Hakkapeliitta R2 zapewniają samochodom elektrycznym nawet o 30% niższy opór toczenia oraz większy zasięg.

„Dla kierowców samochodów elektrycznych zasięg to podstawa. Jest to jeszcze istotniejsza kwestia w niskich temperaturach, w których wydajność akumulatora może być niższa. Liczy się każdy kilometr, więc niski opór toczenia to konieczność. Model Nokian Hakkapeliitta R2 jest przykładem tego, że można jednocześnie zachować doskonałą przyczepność zimą. Dlatego zasłużenie otrzymał nagrodę za najlepszą zastosowaną w oponach technologię” — mówi Graham Heeps, redaktor magazynu „Tire Technology International” i przewodniczący jury.

„Jesteśmy dumni, że dzięki najwyższej klasy oponom zimowym Nokian Hakkapeliitta R2 możemy zaoferować jeszcze lepszą przyczepność, większy spokój i co najważniejsze — większy zasięg. Liczba właścicieli samochodów elektrycznych rośnie, a zwiększanie bezpieczeństwa i dbałość o środowisko to podstawowe kwestie, którymi kierujemy się, tworząc nasze produkty” — mówi Juha Pirhonen, wicedyrektor działu ds. badań i rozwoju w firmie Nokian Tyres.

Nokian Tyres — firma z północy, mistrz nawet w ekstremalnych warunkach

Firma Nokian Tyres, lider w branży oponiarskiej, jest znana z wysokiej jakości produktów dostosowanych do różnych rynków i zastosowań. Ponad połowa naszych zasobów rozwojowych jest przeznaczana na testowanie produktów.

Opony Nokian Hakkapeliitta to jeden z najbardziej rozpoznawanych modeli używany zimą. Opony Nokian Hakkapeliitta powstają i są testowane na mroźnej Północy. Firma ma własny ośrodek testowy o powierzchni ponad 700 hektarów w mieście Ivalo (fińska część Laponii), na północ od arktycznego koła podbiegunowego. Właśnie tam zespoły ds. badań i rozwoju wspólnie z kierowcami testowymi sprawdzają możliwości nowych opon. Ośrodek testowy w Ivalo zapewnia doskonałą symulację ciężkich zimowych warunków jazdy dniem i nocą od listopada do maja.

„Jesteśmy zaszczyceni tą ważną nagrodą. Jest to idealny sposób na rozpoczęcie tego wyjątkowego roku — modele Hakkapeliitta liczą sobie już 80 lat!” — mówi Pirhonen.

Wypowiedzi jurorów — najlepsza zastosowana w oponach technologia roku:
„Opony zimowe Nokian Hakkapeliitta R2 to niszowy produkt przeznaczony dla niszowych pojazdów, który spełnia wysokie wymagania przy jednoczesnym zachowaniu standardów oporu podczas toczenia. Świetna robota!”
Joe Walter, wykładowca kontraktowy budowy maszyn, University of Akron

„Technologia oferowana przez firmę Nokian Tyres łączy dwie właściwości, które sprawiają najwięcej problemów podczas optymalizacji, i pozwala stworzyć niepowtarzalny produkt”.
Saied Taheri, dyrektor centrum CenTiRe, Virginia Tech  

„Opony zimowe już od dawna wymagały poprawy pod względem zużycia paliwa, dlatego należało docenić to innowacyjne rozwiązanie”.
Dr Stuart Cook, szef działu ds. badań w centrum TARRC 

Informacje o nagrodach za wybitne osiągnięcia i innowacje przyznawanych przez czasopismo „Tire Technology International”:
Nagrody za wybitne osiągnięcia i innowacje są przyznawane przez czasopismo „Tire Technology International” od 2008 roku. Doceniane są mądre rozwiązania i ciężka praca włożona w opracowywanie i produkcję opon. Na listę finalistów trafiają kandydaci zgłoszeni przez czytelników oraz redaktorów czasopisma „Tire Technology International”. Jest ona następnie przesyłana do niezależnego zespołu międzynarodowych ekspertów ds. opon. Zwycięzcy są wyłaniani w drodze głosowania, a prezentacje mają miejsce w lutym na targach Tire Technology Expo w Hanowerze. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: www.tiretechnology-expo.com.

Zdjęcia modelu Hakkapeliitta R2 oraz zdjęcia związane z nagrodą: www.nokiantyres.com/HakkapeliittaeR2

Film:
https://youtu.be/Wo4omb0Eil4

Więcej informacji

Testy w ekstremalnych warunkach
http://www.nokiantyres.pl/innowacyjnosc/testowanie/

Najtrudniejsze testy opon zimowych: ośrodek testowy w Ivalo białe piekło  http://youtu.be/UEGUTw7KHxE

Pierwsza na świecie opona zimowa z wysuwanymi kolcami http://www.nokiantyres.pl/o-firmie/informacje/nokian-tyres-przedstawia-pierwsza-opone-zimowa-bez-kolcow-z-kolcami/

Nokian Hakkapeliitta 8: rekord świata w prędkości samochodu na lodzie — 335,713 km/h http://www.nokiantyres.pl/innowacyjnosc/badania-oraz-rozwoj/najszybsze-na-lodzie/najszybsze-na-lodzie-2013/

Dalsze informacje:

www.twitter.com/NokianTyresCom 
www.youtube.com/NokianTyresCom 
www.facebook.com/nokiantyres 
www.linkedin.com/company/nokian-tyres-plc

Blok kierowców:
http://community.nokiantires.com/

Blok ekspertów Nokian Tyres:
http://nordictyreblog.com/ 

Nokian Tyres Europa
Nokian Tyres s.r.o
V Parku 2336/22
148 00 Praha 4
Czech Republic

Managing Director Central Europe Hannu Liitsola, Tel. +420 605 236 440 E-Mail [email protected]

Technical Customer Service Manager CE Sven Dittmann, Dipl.-Ing., Tel. +49 160 908 944 04 E-Mail [email protected]

Marketing Manager Lukáš Líbal, Tel. +420 222 507 759 E-Mail [email protected]

Nokian Tyres Finnland, siedziba główna
Nokian Tyres plc
Pirkkalaistie 7
P.O.Box 20
37101 Nokia
Finland

Product Development Manager Jarno Ahvenlammi, Tel. +358 10 401 7741 E-Mail [email protected]

Development Manager Juha Pirhonen, Tel. +358 10 401 7708 E-mail [email protected]

Product Manager Central Europe Stéphane Clepkens, Tel. +358 50 462 7536 E-mail [email protected]


Attachments

Zimowe opony Nokian Hakkapeliitta R2 uhonorowane nagrodą za najlepszą zastosowaną w oponach technologię roku 2016 (.pdf)
Zimowe opony Nokian Hakkapeliitta R2 uhonorowane nagrodą za najlepszą zastosowaną w oponach technologię roku 2016 (.docx)