czw września 21 01:07 2017 w kategorii Aktualności firmowe


Inwestycje w przyszły rozwój

W Ameryce Północnej rozpoczyna się budowa trzeciej fabryki Nokian Tyres

Przedstawiciele spółki Nokian Tyres symbolicznie wbili dzisiaj łopatę pod przyszłą inwestycję, rozpoczynając tym samym budowę swojej trzeciej fabryki. Nowy obiekt będzie pierwszym zakładem produkcyjnym pod szyldem Nokian Tyres na terenie Ameryki Północnej.

W Ameryce Północnej rozpoczyna się budowa trzeciej fabryki Nokian Tyres

Nowa, budowana od podstaw fabryka będzie się mieścić w Dayton (hrabstwo Rhea), w stanie Tennessee w Stanach Zjednoczonych. Zakład będzie w stanie wyprodukować rocznie 4 miliony opon, a podczas budowy wzięto pod uwagę możliwość zwiększenia mocy przerobowych w przyszłości. W obiekcie znajdzie się również centrum dystrybucyjne wraz z magazynem, który pomieści aż 600 tysięcy opon. Rozpoczęcie budowy zaplanowano na początek 2018 roku, zaś pierwsze opony zostaną wyprodukowane w roku 2020.

„Inwestycja Nokian Tyres realizowana w stanie Tennessee pomoże firmie realizować plany związane z rozwojem i pozwoli nam jeszcze mocniej zaangażować się w obsługę klientów na rynku północnoamerykańskim” – mówi Hille Korhonen, prezes i dyrektor generalny Nokian Tyres.

Podczas uroczystości Hille Korhonen potwierdziła ambitne plany spółki związane z podwojeniem sprzedaży opon w Ameryce Północnej w ciągu najbliższych pięciu lat. Podkreśliła też, że celem Nokian Tyres jest stanie się liderem branży oponiarskiej w zakresie procesów produkcyjnych prowadzonych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, a także uzyskanie i utrzymanie pozycji godnego zaufania pracodawcy w społecznościach, na rzecz których działa.

Coraz bogatsza oferta produktów dostępnych globalnie i jeszcze lepsza obsługa klienta

Pierwsze opony zostaną wyprodukowane w nowej fabryce w 2020 roku. Zakład będzie koncentrować się na produkcji coraz liczniejszych rodzajów opon do samochodów osobowych i dostawczych sprzedawanych wyłącznie na rynku północnoamerykańskim. Do 2022 roku ma on osiągnąć maksymalny potencjał produkcyjny, co pozwoli na wyprodukowanie 4 milionów opon rocznie. Tym sposobem Nokian Tyres zaspokoi rosnący popyt w całej Ameryce Północnej. Obsługa klienta stanie się sprawniejsza dzięki skróceniu czasu realizacji zamówień oraz większej elastyczności. Fabryka w Dayton skuteczniej obsłuży klientów z Ameryki Północnej, a przy tym odciąży inne zakłady, dzięki czemu te będą mogły obsługiwać pozostałe rynki.

W Ameryce Północnej rozpoczyna się budowa trzeciej fabryki Nokian Tyres

„Inwestujemy w przyszły rozwój. Szacujemy, że całkowita sprzedaż wzrośnie, a my będziemy potrzebowali większych możliwości produkcyjnych. Wszystkie trzy fabryki odegrają istotną rolę w realizacji planu rozwoju Nokian Tyres, bo każdy zakład obsługuje różne obszary rynku” – mówi Pontus Stenberg, wiceprezes ds. sprzedaży.

„W naszych zakładach wdrożymy najnowocześniejsze, wiodące rozwiązania technologiczne, dzięki czemu będziemy mogli umocnić naszą pozycję konkurencyjną w skali globalnej. Co więcej, zwiększenie możliwości produkcyjnych pozwoli nam skrócić czasy dostaw, rozszerzyć ofertę produktów oraz rozwinąć szereg kompetencji, które pozwalają nam z powodzeniem obsługiwać klientów na całym świecie” – podsumowała Stendberg.

Dowiedz się więcej: www.nokiantyres.com/daytonfactory

Kontakt

Maciej Polak, Senior Account Executive, MSLGROUP, +48 792 389 021
[email protected]

Marcin Lewandowski, Account Manager, MSLGROUP, +48 608 390 858
[email protected]