czw października 5 07:57 2023 w kategoriach Nowości produktowe, Aktualności firmowe

Rodzina opon Nokian Tyres Snowproof – opony klasy premium stworzone do radzenia sobie w każdych zimowych warunkach

Wybór właściwych opon na zimową pogodę zapewnia bezpieczeństwo i pewność w czasie jazdy. Opony zaprojektowane przez skandynawskiego producenta opon klasy premium Nokian Tyres to znakomity wybór, dostępny dla europejskich kierowców. Przy szerokiej ofercie opon zimowych klasy premium każdy kierowca może wybrać najlepsze dla swojego samochodu także na ten sezon zimowy.

Spółka Nokian Tyres wynalazła pierwszą na świecie oponę zimową w 1934 roku. Innowacja ta oznaczała prawdziwą rewolucję w bezpieczeństwie jazdy zimą, która trwa w przemyśle samochodowym do dziś dnia. 

Za opracowaniem każdej nowej opony stoją lata badań i testowania w naszych centrach testowych, jak „Białe Piekło” daleko za kręgiem polarnym w Finlandii albo nasz najnowszy hiszpański ośrodek badawczy „Hakka Ring”. Tutaj wszystkie nasze produkty poddawane są bezlitosnym testom we wszystkich warunkach jazdy, od surowych po zmienne i łagodne, aby spełnić zapotrzebowania wszystkich europejskich kierowców we wszystkich zimowych strefach klimatycznych – mówi Martin Dražík, Product Manager na Europę Środkową w Nokian Tyres. 

Tegoroczna poszerzona i udoskonalona rodzina Nokian Tyres Snowproof™ została opracowana specjalnie dla kierowców w Europie Środkowej i zapewnia równie dobre wyniki na śniegu, mokrym śniegu i w silnym deszczu. Najważniejszą cechą tej rodziny opon jest znakomite bezpieczeństwo w każdych warunkach jazdy – opony zapewniają poczucie kontroli i przewidywalności niezależnie od tego, czy jedzie się szybką autostradą, w silnym ruchu miejskim albo malowniczymi alpejskimi drogami. 

Rodzina opon zimowych Nokian Tyres Snowproof zawiera pięć modeli opon i obejmuje duży wybór rozmiarów – od małych samochodów rodzinnych po duże i ciężkie SUVy i ciężarówki. Nową cechą dla środkowoeuropejskich kierowców jest technologia SilentDrive™ w wybranych modelach oraz nowy symbol Electric Fit™, który może być używany globalnie do komunikacji, że wszystkie nasze opony są kompatybilne z samochodami elektrycznymi. 

Nowe opony Nokian Tyres Snowproof™ 2 dla samochodów pasażerskich i Nokian Tyres Snowproof™ 2 SUV dla samochodów typu SUV i crossover wyprodukowano tak, by zapewnić najwyższe bezpieczeństwo w sytuacjach, gdy jest najbardziej potrzebne. Oferują innowacyjne połączenie lepszej zimowej przyczepności, stabilności i komfortu jazdy. Znakomite właściwości bezpieczeństwa tej linii produktowej to bezpośredni rezultat nowych, zoptymalizowanych projektów bieżników, aktualizacji mieszanek, rygorystycznych testów i nieustannych badań. 

Technologia pochłaniania dźwięku SilentDriveTM została zaprojektowana i opracowana dla komfortu jazdy. Wyjątkowo niski poziom dźwięki osiągany jest dzięki dodaniu cienkiej warstwy pianki akustycznej do wewnętrznej wyściółki opony. Technologia ta została wdrożona w produktach odpowiednich dla wszystkich rodzajów napędów, co prowadzi do ograniczenia poziomu hałasu w kabinie do poziomu ciszy samochodów elektrycznych. W samochodach elektrycznych jest to najlepszy wybór dla najbardziej wymagających kierowców. 

Nowa technologia SilentDrive™ jest aktualnie dostępna w wybranych rozmiarach dla opon zimowych Nokian Tyres Snowproof 2 SUV. Nasze opony do SUV-ów i pojazdów użytkowych zostały też wzmocnione aramidowymi ściankami bocznymi. To kolejna zaawansowana technologia, jakiej nie oferuje żaden inny producent, a która gwarantuje niezawodną ochronę przed przebiciem lub przecięciem w razie kontaktu z ostrymi kamieniami lub krawężnikami – mówi M. Dražík. 

Oprócz nowych modeli opon, rodzina Nokian Tyres Snowproof otrzymała też aktualizacje produktu. Zaktualizowany model, dawniej znany jako WR Snowproof, teraz funkcjonuje na rynku jako Nokian Tyres Snowproof 1. Udoskonalenia w tym modelu opony do samochodu pasażerskiego można odczuć szczególnie podczas jazdy na mokrej nawierzchni. Stylowa i sportowa Nokian Tyres Snowproof P nadal obsługuję rynek Ultra-High-Performance. 

Nokian Tyres Snowproof C to bezpieczna i niezawodna opona zimowa zaprojektowana specjalnie dla ciężkich pojazdów komercyjnych. Wyróżnia się szczególnie swoim bezpieczeństwem w warunkach zimowych, komfortem i wytrzymałością. Została zaprojektowana do znoszenia ciężkich ładunków i użytkowania w miarę, jak przybywa kilometrów, oferując w ten sposób znakomitą żywotność. 

Wszystkie opony zimowe Nokian Tyres oznakowane są symbolem 3PMSF wskazującym, że nadają się do używania w warunkach zimowych. Opony z najdalej wysuniętej na północ firmy oponiarskiej mogą wytrzymać nawet najbardziej wymagające warunki bez obniżenia wyników, zarówno na mokrych, jak i suchych drogach. 

Pokonaj trudy zimy, nie tracąc poczucia bezpieczeństwa, niezawodności i komfortu jazdy dzięki oponom klasy premium Nokian Tyres. Aktualny zestaw produktów zimowych Nokian Tyres dostępny jest u wybranych sprzedawców detalicznych. 

 

Zdjęcia: 

Pobierz zdjęcia

 

Dalsze informacje: 

Jaroslav Nálevka, PR Consultant, McCann Prague, tel. +420 725 865 874,

[email protected]

Zuzana Seidl, PR Manager Nokian Tyres CE, telefon: +420 603 578 866,

[email protected]

 

Twitter  I YouTube I Facebook I LinkedIn I Instagram 

Nokian Tyres projektuje i produkuje opony klasy premium dla ludzi, którzy cenią sobie bezpieczeństwo, zrównoważony rozwój i przewidywalność. Naszym celem jest umożliwienie światu prowadzenia pojazdów w sposób bardziej inteligentny. Inspirując się naszym skandynawskim dziedzictwem, tworzymy innowacyjne produkty dla samochodów osobowych, ciężarowych i maszyn ciężkich, które zapewniają spokój ducha w każdych warunkach jazdy. Nasza sieć Vianor zapewnia serwis opon i samochodów. W 2022 roku sprzedaż netto naszych segmentów wyniosła 1 350 mln EUR. Na koniec 2022 roku zatrudnialiśmy około 3 300 specjalistów. Spółka Nokian Tyres jest notowana na Nasdaq Helsinki. Dalsze informacje: www.nokiantyres.pl