śro sierpnia 22 11:00 2018 w kategoriach Nowości produktowe, Aktualności firmowe

Rekord świata: bezzałogowy ciągnik Valtra usunął śnieg przy prędkości 73,171 km/h

Nokian Tyres we współpracy z firmą Valtra ustanowił rekord świata w odśnieżaniu toru zautomatyzowanym traktorem. Rekord został osiągnięty w marcu 2018 r. przy użyciu bezzałogowego traktora Valtra T254 Versu wyposażonego w opony Nokian Hakkapeliitta TRI. Traktor usunął śnieg na zamkniętej drodze w południowej Finlandii osiągając prędkość 73,171 km/h (45,466 mph).

Rekord świata: bezzałogowy ciągnik Valtra usunął śnieg przy prędkości 73,171 km/h

Model Valtra T254 Versu, odznaczony tytułem Traktora Roku 2018, jest wysoce ceniony zarówno przez dostawców jak i rolników ze względu na szeroki wachlarz zastosowań m.in. w leśnictwie, a także do prac rolniczych oraz konserwacyjnych w miastach. T254 Versu jest standardowo wyposażony w innowacyjny interfejs SmartTouch, który, choć nie przyczynił się do osiągnięcia rekordu, jest niezwykle ceniony przez użytkowników za niezwykłą intuicyjność.

„Podłokietnik SmartTouch dzięki łatwej obsłudze zachęcił wielu naszych klientów do inwestowania w technologie, które do tej pory uważali za zbyt skomplikowane lub wygodne, ale niekoniecznie niezbędne w pracy takie jak automatyczne prowadzenie, zarządzanie zadaniami czy telemetria. Jednocześnie obserwujemy rosnące zapotrzebowanie na nowe technologie zwiększające wydajność które są zintegrowane z istniejącymi systemami biznesowymi. Zależy nam, aby pozostać w czołówce firm oferujących innowacyjne technologie jako element wyposażenia naszych ciągników SmartTouch” – komentuje Mikko Lehikoinen, Dyrektor ds. marketingu Valtra EME.

Rekord prędkości został ustanowiony w kontrolowanych warunkach przy udziale zespołów badawczych obu firm. Pojazdy bezzałogowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem przedstawicieli różnych branż takich jak logistyka, maszyny drogowe czy rolnictwo. Valtra, będąc czołowym skandynawskim producentem traktorów, posiada ogromne doświadczenie w produkcji maszyn przeznaczonych do prac w niezwykle niskich temperaturach. Dane zebrane dzięki osiągnięciu rekordu prędkości zostaną wykorzystane w przyszłych badaniach przyczyniając się do dalszego rozwoju technologii pojazdów bezzałogowych.

Poruszanie się traktorem z zamocowanym z przodu pługiem po śliskiej nawierzchni przekraczając przy tym standardową prędkość stanowi duże obciążenie zarówno dla pojazdu jak i opon. Bieżnik w oponach Nokian Hakkapeliitta TRI został specjalnie zaprojektowany w celu zapewnienia większej stabilności na zamarzniętych i zaśnieżonych powierzchniach.

„Przewidywalność zachowania i dobre prowadzenie opon Nokian Hakkapeliitta TRI w połączeniu ze świetną przyczepnością sprawiają, że model ten jest niezwykle popularny w sezonie zimowym” – mówi Toni Silfverberg, Szef działu sprzedaży i marketingu Nokian Heavy Tyres dodając: „To właśnie te cechy przyczyniły się do pobicia rekordu.”

Jest to już drugi rekord świata ustanowiony przez duet Nokian Tyres i Valtra przy ujemnych temperaturach. W 2015 roku te dwie fińskie firmy połączyły siły z rajdową legendą Juhą Kankkunenem co zaowocowało ustanowieniem aktualnego rekordu prędkości w jeździe traktorem po lodzie – 130,165 km/h do czego wykorzystano traktor Valtra T234 Versu z zamontowanymi oponami Nokian Hakkapeliitta TRI.

Więcej informacji

Więcej na temat rekordu świata
http://www.nokiantyres.com/snowrace

Zdjęcia: www.nokiantyres.com/snowracePR

Filmy:

Rekord świata w odśnieżaniu przy użyciu bezzałogowego traktora
https://youtu.be/xKNPmXWDvlE

Snowrace: Mistrz rajdowy vs. 7-tonowy traktor
https://youtu.be/nOMPcdR2DcI

Kontakt dla prasy:

Mikko Lehikoinen
Marketing Director, Valtra EME
Phone: +358 40 58 00035
E-mail: [email protected]

Toni Silfverberg
Head of Sales & Marketing, Nokian Heavy Tyres Ltd.
Phone +358 10 401 7854
E-mail: [email protected]

Jaroslav Nálevka, PR manager McCann Prague, 00420 725 865 874, [email protected]

Zuzana Seidl Michalová, PR manager Nokian Tyres CE, 00420 603 578 866, [email protected]

O firmie Valtra

Valtra Inc. specjalizuje się w produkcji i sprzedaży dostosowanych do indywidualnych potrzeb klientów ciągników Valtra oferując jednocześnie wysokiej klasy usługi serwisowe. Maszyny rolnicze Valtra znane z solidności i wszechstronności zapewniają świetne osiągi nawet w najtrudniejszych warunkach. Valtra, stanowiąca część AGCO Corporation, jest wiodącym producentem oraz serwisem ciągników w krajach nordyckich. Produkty firmy cieszą się także dużą popularnością w krajach Ameryki Południowej. www.valtra.com

O AGCO Corporation

AGCO (NYSE: AGCO) to światowy lider w produkcji i dystrybucji sprzętu rolniczego, a dzięki linii produktów i powiązanych z nią usług firma wspiera także rozwój rolnictwa. Produkty AGCO sprzedawane są za pośrednictwem pięciu rdzennych marek: Challenger®, Fendt®, GSI®, Massey Ferguson® i Valtra® wspieranych technologią Fuse® i usługami optymalizacji procesów rolniczych. Założona w 1990 roku firma ma siedzibę w Duluth w amerykańskim stanie Georgia. W 2017 roku firma zanotowała sprzedaż netto na poziomie 8,3 miliarda dolarów. Więcej informacji o firmie, związanych z nią wiadomościach i wydarzeniach znaleźć można na stronie: http://www.AGCOcorp.com oraz profilu na Twitterze: @AGCOCorp. Wiadomości biznesowe na Twitterze dostępne są pod hasztagiem #AGCOIR.

O Nokian Tyres

Nokian Tyres jest skandynawskim producentem opon przodującym w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. Firma oferuje bezpieczne oraz przyjazne dla środowiska opony o wysokiej jakości przeznaczone do pojazdów osobowych i ciężarowych oraz ciężkich maszyn użytkowych, ale znana jest przede wszystkim z innowacyjnych opon zimowych. Do grupy Nokian Tyres należy także sieć serwisów samochodowo-oponiarskich Vianor. W 2017 r. w firmie Nokian Tyres pracowało 4600 osób, a jej sprzedaż netto wyniosła ok. 1,6 mld euro. Akcje firmy Nokian Tyres plc są notowane na giełdzie NASDAQ Helsinki. Więcej informacji znaleźć można na stronach www.nokiantyres.pl i www.nokiantyres.com/heavy.