pon października 29 09:46 2012 w kategorii Nowości produktowe

Opony zimowe Nokian zwyciężyły w teście opon zimowych roku 2012 niemieckiego magazynu motoryzacyjnego „auto motor sport”, z oceną „niezwykle godne polecenia”„Doskonałe osiągi na śniegu, krótka droga hamowania na suchej nawierzchni, zrównoważone właściwości jezdne”

Opony Nokian zostały uznane za „niezwykle godne polecenia” i „dobre” także przez niemiecki automobilklub ADAC, organizację konsumencką Stiftung Warentest, czasopismo „Auto Zeitung”, a także przez automobilklub Auto Club Europa ACE, niemieckie Stowarzyszenie Nadzoru Technicznego (GTÜ), Austriacki Klub Motoryzacyjno-Turystyczny ÖAMTC oraz kluby TCS i ARBÖ

99 na 100 punktów za jazdę po śniegu

Opony zimowe Nokian zwyciężyły w teście opon zimowych roku 2012 niemieckiego magazynu motoryzacyjnego „auto motor sport” z oceną „niezwykle godne polecenia”. Opony zimowe Nokian WR D3 otrzymały wyróżnienie dla najlepszej testowanej opony. „Doskonałe osiągi na śniegu, krótka droga hamowania na suchej nawierzchni, zrównoważone właściwości jezdne” – tak chwali je magazyn „auto motor sport“.

Opony Nokian zostały uznane za „niezwykle godne polecenia” i „dobre” także w testach opon zimowych roku 2012 niemieckiego automobilklubu ADAC, w teście organizacji konsumenckiej Stiftung Warentest, a także przez czasopismo „Auto Zeitung”, automobilklub Auto Club Europa ACE, niemieckie Stowarzyszenie Nadzoru Technicznego (GTÜ), Austriacki Klub Motoryzacyjno-Turystyczny ÖAMTC oraz kluby TCS i ARBÖ. Ocenę „bardzo dobrą” wystawiły im również magazyny „pro mobil” i „Firmenauto Transporter”.

Opona Nokian WR D3 zdecydowanie wygrywa w teście jazdy po śniegu, przeprowadzonym przez magazyn „auto motor sport”: „Opona Nokian osiąga znakomity rezultat, zdobywając 99 na 100 możliwych punktów w jeździe na śniegu” – tak renomowany magazyn motoryzacyjny podsumowuje wynik testu. „Doskonałe hamowanie, dobra trakcja i prowadzenie boczne oraz stabilne właściwości jezdne na śniegu” to istotne cechy dobrych opon zimowych. „Posiada je opona Nokian WR D3, która nie ma sobie równych w testach jazdy po śniegu. ... Fińskie opony okazują się bezpieczne także podczas jazdy po mokrej nawierzchni; jednocześnie sprawdzają się bardzo dobrze również na nawierzchni suchej: zwyciężają w testach”.

Droga hamowania opony Nokian jest o 4,8 metra krótsza niż w przypadku najgorszych ze wszystkich opon testowanych na zaśnieżonej nawierzchni przy prędkości 50 km/h. Zwycięska opona Nokian wygrywa również w testach jazdy po suchej nawierzchni. Wykazuje się bardzo dobrymi właściwościami w zakresie hamowania na suchej jezdni i precyzji prowadzenia, osiągając w tych kategoriach maksymalną ilość punktów. Hamowanie jest decydującym kryterium w testach z uwagi na bezpieczeństwo jazdy.

Opona Nokian WR D3 otrzymała ocenę „dobrą” w teście opon automobilklubu ADAC i została uznana za mistrza w jeździe po śnieguOpony Nokian WR D3 uzyskały ocenę „dobrą” w teście klubu ADAC, która odpowiada wcześniejszej ocenie „szczególnie godne polecenia”. ADAC pisze: „Mocne strony: bardzo wyważona opona, dobra do jazdy po śniegu”. W podsumowaniu mocnych i słabych stron największy europejski automobilklub nie znajduje w oponach Nokian ani jednej wady. Opona Nokian otrzymała również ocenę „dobrą” w kategoriach: „mokra nawierzchnia”, „sucha nawierzchnia”, „lód”, „zużycie paliwa” i „zużycie eksploatacyjne”.

Opona Nokian WR D3 otrzymała również ocenę „dobrą” w teście organizacji Stiftung Warentest za ogólne wyniki w kategoriach „mokra nawierzchnia”, „śnieg”, „sucha nawierzchnia”, „lód”, „odporność na ścieranie” i „zużycie paliwa”. Organizacja Stiftung Warentest umieściła opony Nokian WR D3 na liście rekomendowanych produktów.

„Świetne właściwości jazdy po śniegu gwarantują oponom Nokian drugie miejsce w punktacji ogólnej” – podsumowuje wyniki testu czasopismo „Auto Zeitung”. Opony te zdecydowanie zwyciężają w kategorii jazdy po śniegu. „Opona WR D3 to ekspert od jazdy po śniegu. Charakteryzuje się doskonałą przyczepnością podczas jazdy i jest bardzo szybka. Ma również dobrą trakcję. … Bardzo wysoka efektywność hamowania na mokrej nawierzchni”. Ocena wyników testu „sucha nawierzchnia”: „Fińska opona świetnie radzi sobie podczas jazdy slalomem”. „Niski poziom hałasu podczas przejazdu”.

Mocne strony opon Nokian, takie jak bezpieczeństwo jazdy zimą oraz na suchej nawierzchni, widać wyraźnie także w teście klubu ACE: „Fińska opona Nokian zaskakuje szczególnie krótką drogą hamowania na suchym asfalcie.”

Zwycięstwo opony zimowej firmy Nokian w teście oraz świetne wyniki potwierdzają bardzo wysokie bezpieczeństwo jazdy, jakie zapewnia ten wiodący producent opon klasy premium, a także umacniają pozycję nordyckiej marki Nokian na świecie. W teście prowadzonym przez „auto motor sport” brało udział „13 najnowocześniejszych” opon w rozmiarze 205/55 R 16 H dla pojazdów małych, kompaktowych i średnich. 16 modeli opon zimowych, również w rozmiarze 205/55 R 16 H, testował klub ADAC i organizacja Stiftung Warentest. Czasopismo „Auto Zeitung” testowało natomiast osiem modeli opon zimowych klasy premium o tych samych wymiarach. „Siedem nowych modeli w kategorii rozmiarowej 215/65 R 16” zbadano w ramach testu opon zimowych automobilklubu ACE.

Kolejne sukcesy opon NokianZwycięstwo opon Nokian w teście magazynu „auto motor sport” jest kontynuacją pasma sukcesów, jakie dotąd odniosły. Opony zimowe Nokian WR zwyciężyły bowiem także w testach opon zimowych roku 2011 niemieckiego magazynu motoryzacyjnego „sport auto” (11/2011) z oceną „niezwykle godne polecenia”, w testach programu telewizyjnego „auto mobil” emitowanego przez niemiecką stację VOX (23.10.11) oraz francuskiego magazynu „Auto Plus” (1211/2011). Uzyskując 99 na 100 możliwych punktów, opony Nokian uzyskały najlepsze osiągi na śniegu spośród wszystkich testowanych opon. Uzyskały także najlepszy wynik na suchej nawierzchni – 68 na 70 punktów. „Fińskie opony Nokian wysuwają się zdecydowanie na prowadzenie w testach zimowych.

Można im całkowicie zaufać także na suchej nawierzchni” – tak ocenia te opony magazyn samochodów sportowych „sport auto”. Ocenę magazynu „auto motor sport” potwierdzają wyniki ostatniego testu.
Także opony letnie Nokian wielokrotnie wygrywały w testach, oferują wysokie bezpieczeństwo i oszczędzają paliwo. Opony te uzyskały w 2012 roku najlepsze oceny w rankingach opon letnich przeprowadzonych przez niemieckie czasopisma „Auto Bild” (9/2012 + 8/2012), „Auto Zeitung” (6/2012 + 12/2012), „auto Test” (4/2012), „gute Fahrt” (3/2012), „Auto Bild allrad” (4/2012), „pro mobil” (4/2012) i „Firmenauto Transporter” (4/2012). Ośmiokrotne zwycięstwo w testach stawia te fińskie opony klasy premium na pierwszym miejscu wśród najlepiej ocenianych marek.

Opony zimowe Nokian WR są dostępne w handlu w 71 rozmiarach z zakresu 13-20 cali, dla klas prędkości od T do W (190 – 270 km/h). Opony te zostały opracowane specjalnie z myślą o polskich warunkach pogodowych i dużych prędkościach jazdy po polskich autostradach. W serwisach oponiarskich opony Nokian dostępne są w ramach wymiany opon w korzystnej cenie także razem z felgami. Kiedy głębokość bieżnika spadnie do czterech milimetrów, należy wymienić opony zimowe na nowe.
https://www.nokiantyres.com/produkty

Redakcja: Dr. Falk Köhler

Opony zimowe Nokian WR - zdjęcia i pliki wideo do pobrania:
www.nokiantyres.com/NewNokianWR
Zdjęcia z testu jazdy: Kliknij Ivalo_Photos_Testing
www.nokiantyres.com/NewNokianWR
Zdjęcia opon: Kliknij Product_Photos

Opony zimowe Nokian WR - Plik wideo do pobrania:
http://www.youtube.com/watch?v=i4U143SIR9A&feature=share&list=UUv-VDEjbdBkuZ-eSvYOn0FA

Więcej informacji:
www.facebook.com/nokiantyres
www.youtube.com/NokianTyresCom

Źródła:

Auto Motor und Sport, nr 21, 20 września 2012 r.

ADAC Motorwelt, nr 10, październik 2012 r.
http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2012_winterreifen_Test_205_55_R16.aspx?tabid=tab3

test Stiftung Warentest, nr 10, październik 2012 r.

Auto Zeitung, nr 20, 12 września 2012 r.

ACE LENKRAD, nr 9, 15 września 2012 r.

ÖAMTC auto touring, nr 10, październik 2012 r

TCS
http://www.tcs.ch/

Firmenauto Transporter, nr 10 2012

sport auto, nr 11/2011

VOX auto mobil, 23 października 2011 r., godz. 17:00
http://www.vox.de/cms/sendungen/auto-mobil/auto-mobil-videos.html

Auto Plus, nr 1211, 21 listopada 2011 r.

Firma Nokian to światowy lider w zakresie opon zimowych, wielokrotny zwycięzca testów i producent opon klasy premiumFirma Nokian Tyres jako światowy lider w zakresie opon zimowych, wielokrotny zwycięzca testów i producent opon klasy premium, oferuje najbezpieczniejsze opony do jazdy w warunkach nordyckich. Wysoka jakość innowacyjnych fińskich opon Nokian do pojazdów osobowych i ciężarowych oraz ciężkich maszyn użytkowych daje się odczuć szczególnie podczas jazdy po ośnieżonej nawierzchni, w surowym klimacie, a także w trudnych warunkach drogowych, stanowiąc o trwałej wartości dodanej tych opon. Poza tym Nokian oferuje również opony zaprojektowane specjalnie dla niemieckich warunków pogodowych i dużych prędkości jazdy po niemieckich autostradach. Opony Nokian są bardzo bezpieczne, przyjazne dla środowiska i pozwalają na oszczędność paliwa. Firma jest numerem 1 pod względem rozpoznawalności marki i uznania jej wartości w Skandynawii oraz Rosji; cechuje ją nietypowy, pozytywny image.

Nokian prekursorem opon zimowych

Firma Nokian projektuje, testuje i opatentowuje innowacyjne opony od ponad 75 lat, będąc prekursorem w zakresie opon zimowych. Pierwsza opona zimowa świata powstała w 1934 roku w klimacie lodowatych wiatrów i ostrych mrozów. Dwa lata później pojawiła się opona Nokian Hakkapeliitta, opracowana dla warunków nordyckiej zimy, należąca obecnie do najpopularniejszych światowych marek opon zimowych. Najszybszą oponę zimową świata, Nokian WR, o maksymalnej prędkości 270 km/h, Finowie wprowadzili na rynek w 2002 roku. Pasmo sukcesów i zwycięstw w testach kontynuują nowe, bezpieczne opony firmy Nokian: ekonomiczne WR D3 do pojazdów kompaktowych, pojazdów średniej klasy i małych samochodów oraz sportowe WR A3 do dużych, szybkich samochodów: Zimowe opony Nokian WR D3 zwyciężają w teście opon zimowych roku 2012 magazynu „auto motor sport” z oceną „niezwykle godne polecenia”. „Doskonałe osiągi na śniegu, krótka droga hamowania na suchej nawierzchni, zrównoważone właściwości jezdne” – ocenia magazyn.
Opony Nokian zostały uznane za „niezwykle godne polecenia” i „dobre” także w testach opon zimowych roku 2012 automobilklubu ADAC, w teście organizacji konsumenckiej Stiftung Warentest, a także przez czasopismo „Auto-Zeitung”, automobilklub Auto Club Europa (ACE), niemieckie Stowarzyszenie Nadzoru Technicznego (GTÜ), Austriacki Klub Motoryzacyjno-Turystyczny (ÖAMTC) oraz kluby TCS i ARBÖ. Ocenę „bardzo dobrą” wystawiły im również magazyny „pro mobil” i „Firmenauto Transporter”.
Zwycięstwo opon Nokian w teście magazynu „auto motor sport” jest kontynuacją pasma sukcesów, jakie dotąd odniosły. Opony zimowe Nokian WR zwyciężyły bowiem także w testach opon zimowych roku 2011 niemieckiego magazynu motoryzacyjnego „sport auto” (11/2011) z oceną „niezwykle godne polecenia”, w testach programu telewizyjnego „auto mobil” emitowanego przez niemiecką stację VOX (23.10.11) oraz francuskiego magazynu „Auto Plus” (1211/2011).
Maksymalną prędkość jazdy na lodzie, 331,610 km/h, będącą nowym rekordem Guinnessa, osiągnięto na klasycznym modelu zimowych opon Nokian.

Opony Nokian zwycięzcą niemieckich testów opon letnich w 2012 roku

Także opony letnie Nokian wielokrotnie wygrywały w testach, oferują wysokie bezpieczeństwo i oszczędzają paliwo. Opony Nokian uzyskały w 2012 roku najlepsze oceny w rankingach opon letnich przeprowadzonych przez niemieckie czasopisma motoryzacyjne „Auto Bild” (9/2012 + 8/2012), „Auto Zeitung” (6/2012 + 12/2012), „auto Test” (4/2012), „gute Fahrt” (3/2012), „Auto Bild allrad” (4/2012), „pro mobil” (4/2012) i „Firmenauto Transporter” (4/2012). Ośmiokrotne zwycięstwo w testach stawia te fińskie opony klasy premium na pierwszym miejscu wśród najlepiej ocenianych marek. Najlepsze oceny w rankingach niemieckich czasopism motoryzacyjnych „Auto Bild”, „Auto Test”, „gute Fahrt” i „Auto Bild allrad” dowodzą, że letnie opony fińskiej firmy specjalizującej się w oponach zimowych wyróżniają się doskonałymi parametrami we wszystkich kategoriach. Także opona Nokian SUV zwyciężyła w ostatnim teście opon SUV magazynu „Auto Zeitung” (12/2012).
Opony Nokian zajęły drugie miejsce w rankingu magazynu „auto motor sport” (7/2012) z oceną „szczególnie godne polecenia”. Ocenę bardzo dobrą wystawiają oponom niemiecki automobilklub ADAC (3/2012) i organizacja Stiftung Warentest (3/2012) w kategoriach „jazda po suchej nawierzchni”, zaś ocenę dobrą w kategorii „jazda po mokrej nawierzchni” oraz w kategorii zużycia paliwa. Ocenę „godne polecenia” opony te otrzymały w testach organizacji Auto Club Europa ACE GTÜ (2/2012) oraz magazynu „sport auto” (4/2012).

Większe bezpieczeństwo dzięki innowacjom: Zimowy wskaźnik głębokości bieżnika z symbolem śnieżynki i wskaźnik głębokości bieżnika z ostrzeżeniem przed aquaplaningiem

Zimowy wskaźnik głębokości bieżnika w oponach zimowych Nokian WR, oznaczony symbolem śnieżynki, podaje głębokość bieżnika na skali od 8 do 4 milimetrów. Symbol śnieżynki jest widoczny do głębokości bieżnika wynoszącej 4 milimetry. Kiedy symbol ten przestaje być widoczny, należy wymienić opony zimowe na nowe. Wskaźnik głębokości bieżnika na oponach letnich Nokian podaje kierowcy głębokość bieżnika na skali od 8 do 2. Umieszczony na nim symbol kropli wody ostrzega przed niebezpieczeństwem aquaplaningu. Gdy wysokość bieżnika wynosi cztery milimetry, znak ostrzegawczy zanika, informując w ten sposób, że zagrożenie jest naprawdę poważne. Żaden inny producent opon nie może się pochwalić tym innowacyjnym rozwiązaniem.

Firma Nokian Tyres osiągnęła w 2011 roku obrót na poziomie 1456 milionów euro

Firma Nokian Tyres osiągnęła w 2011 roku obrót na poziomie 1456 milionów euro i zatrudniała ponad 3900 pracowników. Do firmy należy również sieć sprzedaży opon Vianor z ponad 930 punktami sprzedaży w 24 państwach. Akcje Nokian Tyres są notowane na NASDAQ OMX w Helsinkach.
https://www.nokiantyres.com/produkty

Kontakty z prasą:
Dr Falk Köhler PR
Dr Falk Köhler
Tel.: +49 (0) 40 54 73 12 12
Faks: +49 (0) 40 54 73 12 22
E-mail: Dr.Falk.Koehler(at)Dr-Falk-Koehler.de
www.Dr-Falk-Koehler.de
Ödenweg 59
22397 Hamburg
Niemcy

Egzemplarz okazowy można otrzymać u Dr. Falk Köhler PR

Dalsze informacje

Nokian Tyres s.r.o – kontakt bezpośredni:
Dieter Köppner, Business Director Central Europe, telefon +420 222 507 761, E-mail dieter.koppner(at)nokiantyres.com

Marketing Manager Lukáš Líbal, Tel.: +420 222 507 759
E-Mail: lukas.libal(at)nokiantyres.com

Dominik Kwaczyński, Sales Manager Poland, telefon +48 603 464 010, E-mail dominik.kwaczynski(at)nokiantyres.com

Sven Dittmann, mgr inż., Product Development Manager Central Europe, telefon +49 8143 / 444 850, E-mail sven.dittmann(at)nokiantyres.com
https://www.nokiantyres.com/produkty

Nokian Tyres plc – kontakt bezpośredni:
Development Manager Juha Pirhonen, Tel.: +358 10 401 7708
E-Mail: juha.pirhonen(at)nokiantyres.com

Matti Morri, menedżer działu technicznej obsługi klienta, telefon: +358 10 401 7621
E-mail: matti.morri(at)nokiantyres.com
www.nokiantyres.com