wto września 16 08:20 2014 w kategorii Aktualności firmowe

Opony zimowe Nokian zwycięzcą testów opon zimowych

Opony z Finlandii znajdują się w gronie najlepszych opon zimowych. Gwarancja satysfakcji Nokian Tyres, wynalazcy opon zimowych.

Opony zimowe Nokian już od wielu lat zwyciężają w testach opon zimowych przeprowadzanych przez najważniejsze europejskie czasopisma motoryzacyjne, na przykład w takich krajach jak Niemcy, Skandynawia i Rosja. Tym samym opony z Finlandii znajdują się w gronie najlepszych opon zimowych. W 121 testach przeprowadzonych od jesieni 2011 do wiosny 2014 roku opony Nokian 70 razy zwyciężyły lub znalazły się w czołówce, a 51 razy otrzymały ocenę dobrą lub szczególnie godne polecenia – i to tylko w Europie Środkowej. Zwycięzcą testów jest także zimowa opona SUV.

Gwarancja satysfakcji Nokian

„Nokian Tyres daje gwarancję satysfakcji. Jeśli klient z jakiegoś powodu nie będzie zadowolony z nowych opon Nokian, w ciągu 14 dni może je wymienić u swojego sprzedawcy na inny zestaw. Montaż i wymiana są bezpłatne”, wyjaśnia Dieter Köppner, dyrektor biznesowy firmy Nokian Tyres Europa. „NaszeOpony są projektowane, testowane i produkowane w wymagających i surowych warunkach Północy. Nawet w ekstremalnych sytuacjach zapewniają najlepsze osiągi. Ponieważ jesteśmy w pełni przekonani o ich wysokiej jakości, dajemy gwarancję satysfakcji”.

Jako wynalazca i światowy lider w zakresie opon zimowych i marki premium, Nokian oferuje szeroki asortyment opon zimowych. Opony Nokian WR są dostępne w handlu w 88 rozmiarach z zakresu 13-20 cali, dla klas prędkości od T do W (190-270 km/h). Tegoroczną nowością jest jedenaście rozmiarów WR – od 16 do 20 cali. Opony zimowe WR zostały specjalnie dostosowane do warunków klimatycznych panujących w Polsce oraz do dużych prędkości rozwijanych na polskich autostradach.

Nokian Tyres: wynalazca opon zimowych, rekordzista świata, lider innowacji

Pierwsze opony zimowe na świecie zostały wynalezione przez Nokian Tyres już 80 lat temu. Dzięki profilowi z grubymi żebrami zapewniały one świetną przyczepność na śniegu i mocną trakcję na skandynawskie mrozy. Opony zimowe Nokian ustanowiły nowy światowy rekord Guinessa maksymalnej prędkości samochodu na lodzie — 335,713 km/h, zyskując przy tym miano najszybszych!

Firma Nokian Tyres zaprezentowała pierwsze opony zimowe wyposażone w kolce wysuwane po wciśnięciu przycisku, aby zwiększyć przyczepność opony. W tej rewolucyjnej koncepcji kolce ponownie chowają się w oponie, gdy nie są już potrzebne, dzięki czemu nie powodują uszkodzeń na drogach. Tym samym lider innowacji zaprezentował kolejną, genialną technologię.

W serwisach oponiarskich Nokian zimowe opony na wymianę są dostępne także w komplecie z felgami. Opony zimowe należy wymienić przy grubości bieżnika poniżej czterech milimetrów. 

Zdjęcia i pliki wideo do pobrania, opony zimowe Nokian WR A3 + Nokian WR D3:
www.nokiantyres.com/NewNokianWR

Zdjęcia z testu drogowego: kliknij Ivalo_Photos_WR_event
Więcej zdjęć z testu drogowego: kliknij Ivalo_Photos_Testing
Zdjęcia opon: kliknij Product_Photos

Opony zimowe Nokian WR SUV 3 96; zdjęcia do pobrania:
www.nokiantyres.com/NokianWRSUV3

Wideo Opony zimowe Nokian WR A3 i WR D3 zwyciężają w testach opon zimowych: https://www.youtube.com/watch?v=MxhC-xT_uLo&feature=youtu.be

Dalsze informacje:

www.facebook.com/nokiantyres 
www.youtube.com/NokianTyresCom 
www.twitter.com/NokianTyresCom 
www.linkedin.com/company/nokian-tyres-plc

Blok ekspertów Nokian Tyres:
http://nordictyreblog.com/ 

Nokian Tyres Europa
Nokian Tyres s.r.o
V Parku 2336/22
148 00 Praha 4
Czech Republic

Business Director Central Europe Dieter Köppner, Tel.+420 222 507 761, E-mail:dieter.koppner(at)nokiantyres.com

Product Development Manager CE Sven Dittmann, Dipl.-Ing., Tel. +49 8143 444 850 E-Mail sven.dittmann(at)nokiantyres.com

Marketing Manager Lukáš Líbal, Tel. +420 222 507 759 E-Mail lukas.libal(at)nokiantyres.com

Nokian Tyres Finnland, siedziba główna
Nokian Tyres plc
Pirkkalaistie 7
P.O.Box 20
37101 Nokia
Finland

Development Manager Juha Pirhonen, Tel.+358 10 401 7708 E-Mail juha.pirhonen(at)nokiantyres.com

Technical Customer Service Manager Matti Morri, Tel.+358 10 401 7621 E-Mail matti.morri(at)nokiantyres.com


Attachments

Opony zimowe Nokian zwycięzcą testów opon zimowych (.pdf)
Opony zimowe Nokian zwycięzcą testów opon zimowych (.docx)