śro kwietnia 9 12:12 2014 w kategoriach Aktualności firmowe, Nowości produktowe

Opony Nokian otrzymują ocenę „dobrą” w teście opon letnich 2014 klubu ADAC i organizacji konsumenckiej Stiftung WarentestDzięki ocenie „szczególnie godne polecenia” opony Nokian Tyres znalazły się w czołówce. Podwójny sukces dwóch najczęściej kupowanych rozmiarów opon poddanych testom. Opony Nokian Z SUV zwyciężyły w teście opon letnich roku 2014, przeprowadzonym przez niemiecki magazyn „OFF ROAD”.

Opony letnie Nokian Line uzyskały najlepszą ocenę „dobrą” w teście opon letnich 2014 niemieckiego automobilklubu ADAC oraz niemieckiej organizacji konsumenckiej Stiftung Warentest i znalazły się w czołówce, zyskując miano „szczególnie godnych polecenia”. Tym samym odniosły podwójne zwycięstwo w dwóch poddanych testom, najczęściej kupowanych rozmiarach opon do samochodów kompaktowych i klasy średniej 195/65 R15 V oraz do małych samochodów 175/65 R14 T.

Zalety opon Nokian w teście ADAC: „+ bardzo dobrze wyważona opona, + dobra na mokrej i suchej nawierzchni” dla rozmiaru 195 oraz „+ bardzo dobrze wyważona opona, + stosunkowo dobra na mokrej i suchej nawierzchni” dla 175. Mocna strona opon Nokian – „bardzo dobre wyważenie” – zapewnia bezpieczną jazdę samochodem w każdych warunkach. W większym rozmiarze opon Nokian największy europejski automobilklub nie stwierdził żadnych słabych punktów.

Zwycięzcą w teście dużych opon letnich SUV 2014, przeprowadzonym przez niemiecki magazyn „OFF ROAD”, została opona Nokian Z SUV, uzyskując najlepszą ocenę „SZCZEGÓLNIE GODNA POLECENIA”. Opony uzyskały zwycięską pozycję również w ocenie magazynu „SUV MAGAZIN”.

Ocena ADAC „dobra” dla opon Nokian w kategoriach jazdy po suchej nawierzchni, mokrej nawierzchni, w kategorii zużycia paliwa i zużycia eksploatacyjnegoOpony Nokian uzyskały ocenę ADAC „dobrą” we wszystkich ważnych kategoriach testowych: jazda po suchej nawierzchni, jazda po mokrej nawierzchni, zużycie paliwa, zużycie eksploatacyjne w obu rozmiarach. Ocenę „dobrą” w takich samych kategoriach przyznała im także organizacja Stiftung Warentest. Tym samym wyniki testu potwierdzają, że opony Nokian są bezpieczne i przyjazne dla środowiska w każdych warunkach pogodowych.

Ocena opon Nokian Line przyznana przez austriacki automobilklub ÖAMTC oraz szwajcarski Touring Club Schweiz TCS brzmi „szczególnie godne polecenia”, austriacki magazyn stowarzyszenia konsumentów (VKI) „Konsument” przyznaje ocenę „dobrą”.

Zwycięzca testu, opona Nokian Z SUV, uzyskuje ocenę łączną „1 ”Zwycięzca testu, opona Nokian Z SUV, otrzymała od niemieckiego czasopisma „OFF ROAD” ocenę łączną „1 ”. W niemieckim systemie ocen 1 oznacza ocenę bardzo dobrą, 1- to nieznaczne obniżenie najlepszej oceny. „Mocne strony: podczas prowadzenia i hamowania na suchej i mokrej nawierzchni, opony Nokian uzyskują najlepsze parametry”. „Opony Nokian zdecydowanie lądują na pierwszym miejscu: bezpośrednio reagują na manewry kierowcy, a na zakrętach prowadzą się jak po szynach. … Opony Nokian uzyskują przewagę także w teście hamowania. Wystarczy im 28,63 metra, by wyhamować z 80 do 5 km/h”.

Opony Nokian po raz 70 ty zwyciężyły w teście lub znalazły się w czołówceW 121 testach przeprowadzonych od jesieni 2011 do wiosny 2014 roku opony Nokian 70 razy zwyciężyły lub znalazły się w czołówce, a 51 razy otrzymały ocenę dobrą lub szczególnie godne polecenia – i to tylko w Europie Środkowej.

Opony Nokian Line dostępne są w sprzedaży w rozmiarach od 14 do 17 cali. Do szybkich, sportowych samochodów idealne są wyjątkowe i wydajne opony Nokian zLine Ultra High Performance w rozmiarach od 16 do 20 cali. Bezpieczna, mocna opona Nokian Z SUV zapewniająca doskonałą przyczepność dostępna jest w sieciach serwisów oponiarskich w 17 rozmiarach od 17 do 22 cali.

Światowy lider w zakresie opon zimowych, firma Nokian Tyres z Finlandii, oferuje szeroki, wszechstronny asortyment opon letnich w jakości premium potwierdzonej wynikami testów, obejmujący łącznie 196 rozmiarów.
https://www.nokiantyres.com/produkty
Sieć serwisów samochodowo-oponiarskich Vianor należąca do firmy Nokian Tyres:
http://vianor.pl/

Wskazówka:
Ocena ADAC „dobra” odpowiada wcześniejszej rekomendacji ADAC „szczególnie godne polecenia”.

Redakcja: Dr Falk Köhler

Opony letnie Nokian zLine – zdjęcia do pobrania:
www.nokiantyres.com/NokianzLine

Opony letnie Nokian Line – zdjęcia do pobrania:
www.nokiantyres.com/NokianLine

Opony letnie Nokian Z SUV – zdjęcia do pobrania:
https://www.nokiantyres.com/nokianzsuv

Wideo
Opony letnie Nokian zLine – pliki wideo do pobrania:
http://youtu.be/tm-FodKRM0M

Dalsze informacje

Opony letnie Nokian zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa i zadowolenia nawet w najbardziej wymagających warunkach letnich
http://www2.nokiantyres.com/media-release-pl?id=58377277&year=2014&group=

Test na sukces opon Nokian:
www.nokiantyres.com/test-success

Firma Nokian Tyres to światowy lider w zakresie opon zimowych, wielokrotny zwycięzca testów, prekursorem opon zimowych i producent opon klasy premiumFirma Nokian Tyres jako światowy lider w zakresie opon zimowych, wielokrotny zwycięzca testów i producent opon klasy premium, oferuje najbezpieczniejsze opony do jazdy w warunkach nordyckich. Wysoka jakość innowacyjnych fińskich opon Nokian do pojazdów osobowych i ciężarowych oraz ciężkich maszyn użytkowych daje się odczuć szczególnie podczas jazdy po ośnieżonej nawierzchni, w surowym klimacie, a także w trudnych warunkach drogowych, stanowiąc o trwałej wartości dodanej tych opon. Firma Nokian projektuje, testuje i opatentowuje innowacyjne opony od 80 lat. Poza tym Nokian oferuje również opony zaprojektowane specjalnie dla zmiennych warunków pogodowych i dużych prędkości jazdy po autostradach. Opony Nokian są bardzo bezpieczne, przyjazne dla środowiska i pozwalają na oszczędność paliwa. Firma jest numerem 1 pod względem rozpoznawalności marki i uznania jej wartości w Skandynawii oraz Rosji; cechuje ją nietypowy, pozytywny image.

Opony zimowe Nokian zwycięzcą testów

Opony zimowe Nokian NR zostały zoptymalizowane do warunków w Polsce i zostały zwycięzcą testów, a także zanotowały wiele innych sukcesów. Opona zimowa Nokian WR D3 uzyskała najlepszą ocenę „dobrą” i została dzięki temu określona jako „szczególnie godna polecenia” w teście opon zimowych 2013 niemieckiego automobilklubu ADAC i organizacji konsumenckiej „test Stiftung Warentest”, znajdując się w ten sposób wśród najlepszych. „auto motor sport” ocenia opony Nokian WR D3 jako „szczególnie godne polecenia”. Nowa opona zimowa Nokian WR SUV 3 High Performance zwyciężyła w wielkim teście opon zimowych przeznaczonych do samochodów typu SUV 2013 niemieckiego magazynu motoryzacyjnego „OFF ROAD”, uzyskując notę „szczególnie godna polecenia”.
Opony zimowe Nokian zwyciężają w testach opon zimowych 2012 magazynów „Auto Bild”, „auto motor sport” i „AUTOStraßenverkehr” z najlepszymi ocenami „wzorowe”, „szczególnie godne polecenia” i „bardzo dobre”. Opony zimowe Nokian zajęły pierwsze miejsca w ponad 20 testach opon zimowych organizowanych ostatniej zimy przez niemieckie i europejskie czasopisma motoryzacyjne. Fińskie opony otrzymują notę „dobrą” od niemieckiego automobilklubu ADAC i organizacji konsumenckiej „test Stiftung Warentest”.
Opony zimowe Nokian ustanawiają nowy światowy rekord Guinessa maksymalnej prędkości samochodu na lodzie — 335,713 km/h, zyskując przy tym miano najszybszych!

Opony Nokian uzyskały ocenę „dobrą” w teście opon letnich 2014 niemieckiego automobilklubu ADAC oraz niemieckiej organizacji konsumenckiej Stiftung Warentest, a także zwyciężyły w teście przeprowadzonym przez magazyn „OFF ROAD”

Opony letnie Nokian wielokrotnie wygrywały w testach, oferują wysokie bezpieczeństwo i oszczędzają paliwo. Opony letnie Nokian Line uzyskały najlepszą ocenę „dobrą” w teście opon letnich 2014 niemieckiego automobilklubu ADAC oraz niemieckiej organizacji konsumenckiej Stiftung Warentest i znalazły się w czołówce, zyskując miano „szczególnie godnych polecenia”. Tym samym odniosły podwójne zwycięstwo w dwóch najczęściej kupowanych rozmiarach opon dla samochodów kompaktowych i klasy średniej oraz dla małych samochodów. Zalety opon Nokian w teście ADAC: „+ bardzo dobrze wyważona opona, + dobra na mokrej i suchej nawierzchni”.
Opona Nokian Z SUV zwyciężyła w teście dużych opon letnich SUV 2014, przeprowadzonym przez niemiecki magazyn „OFF ROAD”, uzyskując najlepszą ocenę „SZCZEGÓLNIE GODNA POLECENIA”, a także w teście magazynu „SUV MAGAZIN”.
W 121 testach przeprowadzonych od jesieni 2011 do wiosny 2014 roku opony Nokian 70 razy zwyciężyły lub znalazły się w czołówce, a 51 razy otrzymały ocenę dobrą lub szczególnie godne polecenia” – i to tylko w Europie Środkowej.

Większe bezpieczeństwo dzięki innowacjom: Zimowy wskaźnik głębokości bieżnika z symbolem śnieżynki i wskaźnik głębokości bieżnika z ostrzeżeniem przed aquaplaningiem

Zimowy wskaźnik głębokości bieżnika w oponach zimowych Nokian WR, oznaczony symbolem śnieżynki, podaje głębokość bieżnika na skali od 8 do 4 milimetrów. Symbol śnieżynki jest widoczny do głębokości bieżnika wynoszącej 4 milimetry. Kiedy symbol ten przestaje być widoczny, należy wymienić opony zimowe na nowe. Na oponach zimowych i letnich rowki muszą być głębokie na przynajmniej 4 milimetry, aby zapewnić wystarczającą przyczepność na śniegu i zapobiec aquaplaningowi na mokrej nawierzchni i na błocie pośniegowym.
Wskaźnik głębokości bieżnika na oponach letnich Nokian podaje kierowcy głębokość bieżnika na skali od 8 do 3. Umieszczony na nim symbol kropli wody ostrzega przed niebezpieczeństwem aquaplaningu. Gdy wysokość bieżnika wynosi cztery milimetry, znak ostrzegawczy zanika, informując w ten sposób, że zagrożenie jest naprawdę poważne. Żaden inny producent opon nie może się pochwalić tym innowacyjnym rozwiązaniem.

Firma Nokian Tyres osiągnęła w 2013 roku obrót na poziomie 1521 milionów euro

Firma Nokian Tyres osiągnęła w 2013 roku obrót na poziomie 1521 milionów euro i zatrudniała ponad 4000 pracowników. W Europie Środkowej Nokian Tyres dysponuje należącymi do koncernu spółkami handlowymi w dziesięciu krajach. Do firmy należy również sieć sprzedaży opon Vianor z ponad 1200 punktami sprzedaży w 27 państwach.
https://www.nokiantyres.com/produkty
Sieć serwisów samochodowo-oponiarskich Vianor należąca do firmy Nokian Tyres:
http://vianor.pl/

Egzemplarz okazowy można otrzymać u Dr. Falk Köhler PR

Kontakty z prasą:
Dr Falk Köhler PR
Dr Falk Köhler
Tel.: +49 (0) 40 54 73 12 12
Faks: +49 (0) 40 54 73 12 22
e-mail: Dr.Falk.Koehler(at)Dr-Falk-Koehler.de
www.Dr-Falk-Koehler.de
Ödenweg 59
22397 Hamburg
Niemcy

Egzemplarz okazowy można otrzymać u Dr. Falk Köhler PR

Dalsze informacje

Nokian Tyres s.r.o – kontakt bezpośredni:
Dieter Köppner
Managing Director Central Europe
telefon +420 222 507 761
E-mail dieter.koppner(at)nokiantyres.com

Marketing Manager Lukáš Líbal
Tel.: +420 222 507 759
e-mail: lukas.libal(at)nokiantyres.com

Sven Dittmann, mgr inż.
Product Development Manager Central Europe
telefon +49 8143 / 444 850
E-mail sven.dittmann(at)nokiantyres.com

Nokian Tyres plc – kontakt bezpośredni:
Development Manager
Juha Pirhonen
Tel.: +358 10 401 7708
e-mail: juha.pirhonen(at)nokiantyres.com

Matti Morri
Menedżer działu technicznej obsługi klienta
telefon: +358 10 401 7621
E-mail: matti.morri(at)nokiantyres.com