wto marca 18 03:13 2014 w kategoriach Aktualności firmowe, Nowości produktowe

Opony letnie Nokian zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa i zadowolenia nawet w najbardziej wymagających warunkach letnichPrzetestowane innowacje: rowki retencyjne zapobiegają występowaniu aquaplaningu, technologia cichych rowków sprawia, że opony pracują ciszej, nowy wskaźnik głębokości bieżnika firmy Nokian jest łatwiejszy do odczytania. Opony Nokian Z SUV zwyciężyły w teście opon letnich roku 2014, przeprowadzonym przez niemiecki magazyn „SUV-MAGAZIN”.

Letnie opony Nokian zLine do szybkiej jazdy oraz Nokian Line o doskonałej przyczepności na mokrej nawierzchni zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa i zadowolenia w wymagających warunkach letnich. Sportowe opony Nokian zLine Ultra High Performance to interesujący, topowy model zapewniający stabilną, precyzyjną i cichą jazdę nawet przy ekstremalnych obciążeniach. Gwarantują szybkość reakcji na manewry kierowcy oraz doskonałą przyczepność na mokrej nawierzchni dla szybkich, sportowych samochodów.

Opony letnie Nokian Line High Performance dla mocnych samochodów oraz aut klasy średniej zapewniają najlepszą przyczepność oraz precyzyjne prowadzenie szczególnie na mokrych nawierzchniach, w często zmieniających się warunkach na polskich drogach. Kierowcę ucieszy przede wszystkim dobra ochrona przez aquaplaningiem, komfort jazdy oraz ekonomiczność.

Już teraz w sprzedaży dostępnych jest sześć nowych rozmiarów opon Nokian zLine – 17, 18, 19 cali oraz Nokian Line – 13, 16, 17 cali. Światowy lider w zakresie opon zimowych, firma Nokian Tyres z Finlandii oferuje szeroki, wszechstronny asortyment opon letnich w jakości premium, obejmujący łącznie 196 rozmiarów.

Rowki retencyjne (Swoop Grooves) skutecznie chronią przed aquaplaningiemOpony letnie Nokian wyposażone są w wyjątkowe, przetestowane innowacje. Rowki retencyjne (Swoop Grooves) skutecznie chronią przed aquaplaningiem. Te eliptyczne rowki wyżłobione w zewnętrznym barku opony gromadzą więcej wody, ponieważ zwiększa się pojemność rowków poprzecznych. Ich kształt sprawia, że ta mocna opona jest doskonale przyczepna na mokrej nawierzchni, nawet jeśli jest już zużyta. Rowki poprzeczne są bardziej otwarte, dzięki czemu woda jest szybciej odprowadzana. Zapobiega to aquaplaningowi.

Technologia cichych rowków (Silent Groove Design) zapewnia lepszy komfort jazdy i dłuższą żywotnośćTechnologia cichych rowków (Silent Groove Design) firmy Nokian zapewnia lepszy komfort jazdy oraz sprawia, że opony pracują ciszej. Okrągłe otwory w ściankach rowków poprzecznych, przypominające profil piłeczki golfowej, zmniejszają hałas we wnętrzu samochodu oraz przy toczeniu się opony.

Otwory pochłaniają szumy wytwarzane przez strumień powietrza i zapobiegają tym samym powstawaniu nieprzyjemnego gwizdu opon. Taka forma rowków redukuje także opór powietrza i chłodzi opony, co zwiększa liczbę przejechanych kilometrów.

Nowy, łatwiejszy do odczytania wskaźnik głębokości bieżnika z ostrzeżeniem przed aquaplaningiemOpony letnie Nokian wyposażone są w nowy, łatwiejszy do odczytania wskaźnik głębokości bieżnika, opatentowany przez firmę Nokian Tyres. Liczby oznaczające głębokość bieżnika oraz symbol kropli wody, wskazujący na zagrożenie aquaplaningiem, są umiejscowione w taki sposób, by ułatwić ich odczytanie przez kierowcę sprawdzającego głębokość bieżnika. Gdy bieżnik ma już tylko 4 milimetry, kropla wody znika – jest to ostrzeżenie przed zwiększonym ryzykiem aquaplaningu.

Opony Nokian SUV zwyciężają w teście opon letnich 2014 niemieckiego magazynu „SUV-MAGAZIN”W teście opon letnich na rok 2014, przeprowadzonym przez niemiecki magazyn „SUV-MAGAZIN”, zwyciężyły opony Nokian Z SUV, uzyskując ocenę łączną „1-”. W niemieckim systemie ocen 1 oznacza ocenę bardzo dobrą, 1- to nieznaczne obniżenie najlepszej oceny. „Mocne strony: podczas prowadzenia i hamowania na suchej i mokrej nawierzchni, opony Nokian uzyskują najlepsze parametry”. „Opony Nokian zdecydowanie lądują na pierwszym miejscu: bezpośrednio reagują na manewry kierowcy, a na zakrętach prowadzą się jak po szynach. … Opony Nokian uzyskują przewagę także w teście hamowania.

Wystarczy im 28,63 metra, by wyhamować z 80 do 5 km/h”. Bezpieczna, mocna opona Nokian Z SUV zapewniająca doskonałą przyczepność dostępna jest w sieciach serwisów oponiarskich w 17 rozmiarach od 17 do 22 cali.

Dzięki przyczepnym, mocnym oponom Nokian HT SUV kierowca bez problemu może poruszać się nawet po piasku i żwirze. Wykazują wysoką przyczepność i bezpośrednią sterowność na mokrej i suchej nawierzchni. Dostępnych jest 21 rozmiarów od 15 do 18 cali.

Opony Nokian zwycięzcą testów opon letnich w 2013 r. niemieckich czasopism motoryzacyjnych „Auto Bild” i „auto TEST”.

Opony letnie Nokian wielokrotnie wygrywały w testach, oferują wysokie bezpieczeństwo i oszczędzają paliwo. W roku 2013 zwyciężyły w testach opon letnich niemieckiego czasopisma motoryzacyjnego „Auto Bild” z oceną „wzorowe”, natomiast magazyn „auto TEST” przyznał im tytuł „zwycięzca testu auto TEST 2013”. Od niemieckiego automobilklubu ADAC i organizacji konsumenckiej „Stiftung Warentest” otrzymały najlepszą notę „dobrą”. Na drugim miejscu fiński produkt uplasował się w testach magazynu motoryzacyjnego „auto motor sport” z oceną „szczególnie godne polecenia”, oraz czasopisma „Auto” z oceną „bardzo dobre”. W testach opon letnich przeprowadzonych w Niemczech, Austrii i Szwajcarii w 2013 r. opony Nokian uzyskały łącznie 17 ocen bardzo dobrych i dobrych.

Opony Nokian wygrały również w testach opon letnich „Auto Bild” z 2012 r. i zwyciężając osiem razy, są najczęstszym zwycięzcą spośród wszystkich marek.

W 113 testach przeprowadzonych od jesieni 2011 do wiosny 2014 roku opony Nokian 66 razy zwyciężyły lub znalazły się w czołówce, a 48 razy otrzymały ocenę dobrą – i to tylko w Europie Środkowej.
Opony Nokian dostępne są w handlu także jako kompletne koła wraz z felgami.
https://www.nokiantyres.com/produkty
Sieć serwisów samochodowo-oponiarskich Vianor należąca do firmy Nokian Tyres:
http://vianor.pl/

Opony letnie Nokian zLine – zdjęcia do pobrania:
www.nokiantyres.com/NokianzLine

Opony letnie Nokian Line – zdjęcia do pobrania:
www.nokiantyres.com/NokianLine

Opony letnie Nokian Z SUV – zdjęcia do pobrania:
https://www.nokiantyres.com/nokianzsuv

Wideo
Opony letnie Nokian zLine – pliki wideo do pobrania:
http://youtu.be/tm-FodKRM0M

Firma Nokian Tyres to światowy lider w zakresie opon zimowych, wielokrotny zwycięzca testów, prekursorem opon zimowych i producent opon klasy premium

Firma Nokian Tyres jako światowy lider w zakresie opon zimowych, wielokrotny zwycięzca testów i producent opon klasy premium, oferuje najbezpieczniejsze opony do jazdy w warunkach nordyckich. Wysoka jakość innowacyjnych fińskich opon Nokian do pojazdów osobowych i ciężarowych oraz ciężkich maszyn użytkowych daje się odczuć szczególnie podczas jazdy po ośnieżonej nawierzchni, w surowym klimacie, a także w trudnych warunkach drogowych, stanowiąc o trwałej wartości dodanej tych opon. Firma Nokian projektuje, testuje i opatentowuje innowacyjne opony od 80 lat. Poza tym Nokian oferuje również opony zaprojektowane specjalnie dla zmiennych warunków pogodowych i dużych prędkości jazdy po autostradach. Opony Nokian są bardzo bezpieczne, przyjazne dla środowiska i pozwalają na oszczędność paliwa. Firma jest numerem 1 pod względem rozpoznawalności marki i uznania jej wartości w Skandynawii oraz Rosji; cechuje ją nietypowy, pozytywny image.

Opony zimowe Nokian zwycięzcą testów

Opony zimowe Nokian NR zostały zoptymalizowane do warunków w Polsce i zostały zwycięzcą testów, a także zanotowały wiele innych sukcesów. Opona zimowa Nokian WR D3 uzyskała najlepszą ocenę „dobrą” i została dzięki temu określona jako „szczególnie godna polecenia” w teście opon zimowych 2013 niemieckiego automobilklubu ADAC i organizacji konsumenckiej „test Stiftung Warentest”, znajdując się w ten sposób wśród najlepszych. „auto motor sport” ocenia opony Nokian WR D3 jako „szczególnie godne polecenia”. Nowa opona zimowa Nokian WR SUV 3 High Performance zwyciężyła w wielkim teście opon zimowych przeznaczonych do samochodów typu SUV 2013 niemieckiego magazynu motoryzacyjnego „OFF ROAD”, uzyskując notę „szczególnie godna polecenia”.
Opony zimowe Nokian zwyciężają w testach opon zimowych 2012 magazynów „Auto Bild”, „auto motor sport” i „AUTOStraßenverkehr” z najlepszymi ocenami „wzorowe”, „szczególnie godne polecenia” i „bardzo dobre”. Opony zimowe Nokian zajęły pierwsze miejsca w ponad 20 testach opon zimowych organizowanych ostatniej zimy przez niemieckie i europejskie czasopisma motoryzacyjne. Fińskie opony otrzymują notę „dobrą” od niemieckiego automobilklubu ADAC i organizacji konsumenckiej „test Stiftung Warentest”.
Opony zimowe Nokian ustanawiają nowy światowy rekord Guinessa maksymalnej prędkości samochodu na lodzie — 335,713 km/h, zyskując przy tym miano najszybszych!

Opony Nokian SUV zwyciężają w teście opon letnich 2014 magazynu „SUV-MAGAZIN”

W teście opon letnich na rok 2014, przeprowadzonym przez magazyn „SUV-MAGAZIN”, zwyciężyły opony Nokian Z SUV, uzyskując ocenę łączną „1-”. W niemieckim systemie ocen 1 oznacza ocenę bardzo dobrą, 1- to nieznaczne obniżenie najlepszej oceny. „Mocne strony: podczas prowadzenia i hamowania na suchej i mokrej nawierzchni, opony Nokian uzyskują najlepsze parametry”.

Opony Nokian zwycięzcą testów opon letnich w 2013 r. niemieckich czasopism motoryzacyjnych „Auto Bild” i „auto TEST”

Także opony letnie Nokian wielokrotnie wygrywały w testach, oferują wysokie bezpieczeństwo i oszczędzają paliwo. Opony Nokian zwyciężyły w 2013 r. w testach opon letnich magazynu „Auto Bild” z oceną „wzorowe”, natomiast magazyn „auto TEST” przyznał im tytuł „zwycięzca testu auto TEST 2013”. Opony Nokian otrzymują najlepszą notę „dobrą” od niemieckiego automobilklubu ADAC i organizacji konsumenckiej „test Stiftung Warentest”. Na drugim miejscu fiński produkt uplasował się w testach magazynu motoryzacyjnego „auto motor sport” z oceną „szczególnie godne polecenia”, czasopisma „Auto” z oceną „bardzo dobre”. W testach opon letnich przeprowadzonych w Niemczech, Austrii i Szwajcarii w 2013 r. opony Nokian uzyskały łącznie 17 ocen bardzo dobrych i dobrych. Opony Nokian wygrywają również w testach opon letnich „Auto Bild” z 2012 r. i zwyciężając osiem razy, są najczęstszym zwycięzcą spośród wszystkich marek.
W 113 testach przeprowadzonych od jesieni 2011 do wiosny 2014 roku opony Nokian 66 razy zwyciężyły lub znalazły się w czołówce, a 48 razy otrzymały ocenę dobrą – i to tylko w Europie Środkowej.

Większe bezpieczeństwo dzięki innowacjom: Zimowy wskaźnik głębokości bieżnika z symbolem śnieżynki i wskaźnik głębokości bieżnika z ostrzeżeniem przed aquaplaningiem

Zimowy wskaźnik głębokości bieżnika w oponach zimowych Nokian WR, oznaczony symbolem śnieżynki, podaje głębokość bieżnika na skali od 8 do 4 milimetrów. Symbol śnieżynki jest widoczny do głębokości bieżnika wynoszącej 4 milimetry. Kiedy symbol ten przestaje być widoczny, należy wymienić opony zimowe na nowe. Na oponach zimowych i letnich rowki muszą być głębokie na przynajmniej 4 milimetry, aby zapewnić wystarczającą przyczepność na śniegu i zapobiec aquaplaningowi na mokrej nawierzchni i na błocie pośniegowym.
Wskaźnik głębokości bieżnika na oponach letnich Nokian podaje kierowcy głębokość bieżnika na skali od 8 do 3. Umieszczony na nim symbol kropli wody ostrzega przed niebezpieczeństwem aquaplaningu. Gdy wysokość bieżnika wynosi cztery milimetry, znak ostrzegawczy zanika, informując w ten sposób, że zagrożenie jest naprawdę poważne. Żaden inny producent opon nie może się pochwalić tym innowacyjnym rozwiązaniem.

Firma Nokian Tyres osiągnęła w 2013 roku obrót na poziomie 1521 milionów euro

Firma Nokian Tyres osiągnęła w 2013 roku obrót na poziomie 1521 milionów euro i zatrudniała ponad 4000 pracowników. W Europie Środkowej Nokian Tyres dysponuje należącymi do koncernu spółkami handlowymi w dziesięciu krajach. Do firmy należy również sieć sprzedaży opon Vianor z ponad 1200 punktami sprzedaży w 27 państwach.
https://www.nokiantyres.com/produkty
Sieć serwisów samochodowo-oponiarskich Vianor należąca do firmy Nokian Tyres:
http://vianor.pl/

Redakcja: Dr Falk Köhler

Egzemplarz okazowy można otrzymać u Dr. Falk Köhler PR

Kontakty z prasą:
Dr Falk Köhler PR
Dr Falk Köhler
Tel.: +49 (0) 40 54 73 12 12
Faks: +49 (0) 40 54 73 12 22
e-mail: Dr.Falk.Koehler(at)Dr-Falk-Koehler.de
www.Dr-Falk-Koehler.de
Ödenweg 59
22397 Hamburg
Niemcy

Egzemplarz okazowy można otrzymać u Dr. Falk Köhler PR

Dalsze informacje

Nokian Tyres s.r.o – kontakt bezpośredni:
Dieter Köppner, Managing Director Central Europe, telefon +420 222 507 761, E-mail dieter.koppner(at)nokiantyres.com

Marketing Manager Lukáš Líbal, Tel.: +420 222 507 759
e-mail: lukas.libal(at)nokiantyres.com

Sven Dittmann, mgr inż., Product Development Manager Central Europe, telefon +49 8143 / 444 850, E-mail sven.dittmann(at)nokiantyres.com
https://www.nokiantyres.com/produkty

Nokian Tyres plc – kontakt bezpośredni:
Development Manager Juha Pirhonen, Tel.: +358 10 401 7708
e-mail: juha.pirhonen(at)nokiantyres.com

Matti Morri, menedżer działu technicznej obsługi klienta, telefon: +358 10 401 7621
E-mail: matti.morri(at)nokiantyres.com
www.nokiantyres.com