czw października 6 10:19 2011 w kategorii Nowości produktowe

Opona zimowa Nokian „szczególnie godna polecenia” w testach


Najlepsza opona na śnieg i suchą nawierzchnię

Nokian WR D3 zwycięzcą w kategorii stosunek ceny do jakości


Opona zimowa Nokian WR D3 z oceną „szczególnie godna polecenia” zwyciężyła w testach opon zimowych 2011 renomowanych niemieckich magazynów „auto motor und sport” oraz „Auto Zeitung”. Najlepsze rezultaty uzyskała na śniegu i suchej nawierzchni. W jazdach próbnych na śniegu nie miała sobie równych. „Najlepsze właściwości zimowe wśród konkurencyjnych produktów, dobre właściwości jezdne na suchej nawierzchni”, chwali czasopismo „auto motor und sport”. Fińska opona otrzymała maksymalną liczbę punktów, charakteryzuje się najkrótszą drogą hamowania, najlepszym prowadzeniem i najlepszą trakcją na śniegu. Nokian WR D3 zwycięża także stosunkiem ceny do jakości.

Opona ta wyraźnie wygrywa testy na śniegu, osiągając doskonałe wyniki: 100 na 100 możliwych punktów w próbach przeprowadzonych przez „auto motor und sport”, 142 na 150 punktów w testach „Auto Zeitung”.

Magazyn „Auto Zeitung” podsumowuje: „Nokian WR D3 wyróżnia się doskonałymi właściwościami na śniegu”. „Jasnym punktem w tym gronie jest także najnowsza opona Nokian WR D3. Od razu można dostrzec jej fińskie korzenie – na śniegu produkty konkurencji są wobec niej bez szans. W czterech z pięciu prób opona Nokian uzyskała maksymalną liczbę punktów. … Gdy stok jest ośnieżony, nowa WR D3 zostawia wszystkich w tyle. Nawet w ekstremalnych warunkach zachowuje się neutralnie i zadziwia niesamowitą przyczepnością. … Dobry czas i wysoki stopień bezpieczeństwa jazdy na mokrej nawierzchni to zalety opony Nokian. … Do mocnych stron fińskiego produktu zalicza się hamowanie na suchej nawierzchni …”.

Jego jakość potwierdza najkrótsza droga hamowania, najszybszy czas przejazdu rundy testowej, najlepsza trakcja na śniegu spośród wszystkich ocenianych opon oraz najszybszy przejazd w suchych warunkach. Drugi najniższy opór toczenia i w konsekwencji drugie najniższe zużycie paliwa oraz drugi najniższy poziom hałasu podczas przejazdu potwierdzają, że jest to wyrób ekologiczny.

„Aby uplasować się w ścisłej czołówce w teście opon trzeba uzyskać optymalne wyniki we wszystkich warunkach drogowych”, wyjaśnia czasopismo „auto motor und sport”. „Lub przynajmniej w jednej kategorii wyróżniać się na tyle, by w określonych warunkach w klasyfikacji łącznej umożliwiło to skompensowanie drobnych niedoskonałości. Najlepszym tego przykładem jest nowa fińska opona Nokian typu WR D3, która na mokrej nawierzchni – zwłaszcza z powodu miernych rezultatów w kategorii aquaplaningu – uzyskuje stosunkowo skromne wyniki, za to na śniegu wyznacza nowe standardy najkrótszą drogą hamowania, najlepszą trakcją i doskonałymi właściwościami jezdnymi: 100 na 100 możliwych punktów dla opony Nokian, która na pokrytym śniegiem torze nie tylko uzyskała najlepszy czas przejazdu, lecz także daje się precyzyjnie i łatwo prowadzić”.

Niemiecki automobilklub ADAC dostrzega następujące mocne strony opony Nokian: „Najwyższa ocena 1,8 na suchej nawierzchni”. Doskonałe prowadzenie ocenione na 1,6. Oceny 2,1 za jazdę na śniegu i 2,3 na lodzie potwierdzają jej dobre osiągi także w innych dyscyplinach i stanowią dowód na wysokie bezpieczeństwo. Opona ta jest także przyjazna dla środowiska, co poświadczają oceny 2,0 w kategorii konsumpcji paliwa i zużycia. Przy czym należy nadmienić, iż w niemieckim systemie ocen szkolnych 1 jest oceną najlepszą, a 6 najgorszą.

Wytrzymała opona Nokian WR D3 jest skrojona na miarę średnich i mniejszych aut rodzinnych oraz kierowców pragnących połączyć ekonomikę jazdy z bezpieczeństwem. Z myślą o większych pojazdach o większej mocy zaprojektowano oponę Nokian WR A3, która przekonuje w szczególności precyzją kierowania, czułością manewrową oraz sportowymi właściwościami jezdnymi nawet podczas jazdy z dużą prędkością. Obszerny asortyment opon zimowych Nokian WR obejmuje opony w rozmiarach 13-20 cali w kategoriach prędkości od T do W (190 – 270 km/h), które są od teraz dostępne w handlu.

Nokian Tyres s.r.o
Telefon +420 222 507 761
Faks +420 241 940 635
E-mail dieter.koppner(at)nokiantyres.com
V Parku 2336/22
148 00 Praha 4
Republika Czeska
www.nokiantyres.com

Dalsze informacje prasowe, zdjęcia, filmy i pliki do pobrania:
www.nokiantyres.com/NewNokianWR

https://www.nokiantyres.com/for-media-pl

Redakcja: Dr Falk Köhler

Źródła:

auto motor und sport, numer 21, 22 września 2011 r.
Auto Zeitung, nr 20, 14.09.11 r.
Test opon zimowych ADAC 2011: ADAC Motorwelt, numer 10, październik 2011 r.
Automobilklub ADAC zmienił swój system oceniania i przyznaje obecnie oceny szkolne, czyli „bardzo dobra”, „dobra”, „dostateczna” itd. Ocena „dostateczna” przyznana oponie Nokian WR D3 w nowej edycji testów na rok 2011 odpowiada dotychczasowej ocenie „godna polecenia”.

Nokian Tyres - wiodący specjalista w zakresie opon zimowychNokian Tyres jako jedyny producent opon na świecie i wiodący specjalista w zakresie opon zimowych koncentruje się na produktach i usługach ułatwiających bezpieczną jazdę w warunkach nordyckich. Innowacyjne opony do pojazdów osobowych i ciężarowych oraz ciężkich maszyn roboczych oferowane są głównie na rynkach w krajach, w których oprócz śniegu i lasów wymagające warunki drogowe obejmują również zmiany związane z porami roku. Poza tym firma oferuje także opony przystosowane do umiarkowanego klimatu w Polsce.
Nokian Tyres projektuje, testuje i opatentowuje rozwiązania podnoszące bezpieczeństwo jazdy od ponad 75 lat. Pierwsza opona zimowa świata została wyprodukowana w 1934 roku w klimacie lodowatych wiatrów i ostrych mrozów. W 2002 roku firma Nokian Tyres wprowadziła na rynek oponę Nokian WR jako pierwszą oponę zimową (M+S) zaprojektowaną do jazdy z wysoką prędkością. W 2007 roku powstała opona Nokian WR G2, wyróżniająca się w testach dzięki doskonałej przyczepności i wyjątkowej ochronie przed aquaplaningiem na błocie pośniegowym. Pasmo sukcesów kontynuują nowe opony Nokian WR D3 i A3.
Nokian Tyres osiągnęła w 2010 roku obrót na poziomie 1058 milionów euro i zatrudnia ponad 3500 pracowników. Do firmy należy również sieć dealerów opon Vianor z ponad 800 punktami sprzedaży w 20 państwach. Akcje Nokian Tyres są notowane na NASDAQ OMX w Helsinkach.
https://www.nokiantyres.com/produkty

Kontakty z prasą:
Dr Falk Köhler PR
Dr Falk Köhler
Tel.: +49 (0) 40 / 54 73 12 12
Faks: +49 (0) 40 / 54 73 12 22
E-mail: Dr.Falk.Koehler(at)Dr-Falk-Koehler.de
www.Dr-Falk-Koehler.de
Ödenweg 59
22397 Hamburg
Niemcy

Egzemplarz okazowy można otrzymać u Dr. Falk Köhler PR

Dalsze informacje:

Nokian Tyres s.r.o – kontakt bezpośredni:
Dieter Köppner, Business Director Central Europe, telefon +420 222 507 761, E-mail dieter.koppner(at)nokiantyres.com

Dominik Kwaczyński, Sales Manager Poland, telefon +48 603 464 010, E-mail dominik.kwaczynski(at)nokiantyres.com

Sven Dittmann, mgr inż., Product Development Manager Central Europe, telefon +49 8143 / 444 850, E-mail sven.dittmann(at)nokiantyres.com
https://www.nokiantyres.com/produkty

Nokian Tyres plc – kontakt bezpośredni:
Development Manager Juha Pirhonen, Tel.: +358 10 401 7708
E-Mail: juha.pirhonen(at)nokiantyres.com
www.nokiantyres.com