pon lutego 13 09:41 2012 w kategorii Nowości produktowe

Nowe opony letnie Nokian Rotiiva AT to doskonała przyczepność i wytrzymałość w pojazdach typu SUV oraz pick-upZawsze czysty bieżnik dzięki odrzutnikom kamieni

Nowe opony Nokian Rotiiva AT (All Terrain) przeznaczone do pojazdów typu SUV zapewniają doskonałą przyczepność na nawierzchni utwardzonej i w terenie, są solidne i wytrzymałe. Opony przeznaczone do jazdy w terenie w pojazdach typu SUV oraz pick-up z napędem 4x4 zapewniają wysoką wydajność i doskonałą, bezkompromisową stabilność, a także bezpieczną i komfortową jazdę. Doskonale spisują się na asfalcie i szutrze, nie sprawiają im także problemu umiarkowanie trudne warunki offroad. Opony są oferowane w 26 rozmiarach od 15 do 20 cali dla samochodów typu SUV oraz pick-up są już dostępne w sprzedaży w najlepszych serwisach oponiarskich w Polsce.

Solidna struktura i specjalna mieszanka gumowa odporna na przecięcia zapewniają doskonałą wytrzymałość opon również w cięższych pojazdach. Odrzutniki kamieni oczyszczają rowki bieżnika i uniemożliwiają wnikanie drobnych kamieni między bloki bieżnika. Dzięki temu wydłuża się okres eksploatacji opony podczas jazdy w terenie, ale i także poza nim.

Agresywny kształt bieżnika opon Nokian Rotiiva AT oraz szerokie polerowane rowki maksymalizują przyczepność i poprawiają prowadzenie w szybko zmieniających się letnich warunkach pogodowych. Dzięki unikalnemu kształtowi bieżnika opona sama się oczyszcza i bez wysiłku pokonuje miękkie podłoże. Nowe opony uzupełniają wszechstronną ofertę opon Nokian Tyres do SUV-ów i samochodów z napędem 4x4, obejmującą również opony Nokian Z SUV, które otrzymały ocenę „bardzo godne polecenia” w teście opon terenowych niemieckiego magazynu motoryzacyjnego „Auto Zeitung”.

To sprawdza się zawsze i wszędzie: stabilizatory i trójwymiarowe lamele nadają oponom doskonałą stabilnośćStabilizatory na centralnym żebrze zapewniają łagodną i płynną jazdę. Kierowcy mogą się cieszyć doskonałą stabilnością i szybkim reagowaniem na ruchy kierownicą. „Trójwymiarowe lamele blokują bloki bieżnika podczas kontaktu z jezdnią, zapewniając w ten sposób doskonałą stabilność. Bloki bieżnika z wyraźnymi lamelami podpierają się nawzajem, co eliminuje zbędne ruchy lamel, a prowadzenie staje się jeszcze precyzyjniejsze” — mówi Juha Pirhonen, menedżer działu projektowania w Nokian Tyres.

Żebra chłodzące na barku zwiększają wytrzymałość opon Rotiiva AT, skonstruowanych specjalnie do jazdy po drogach o złej nawierzchni i w szybko zmieniających się warunkach. Mniej ciepła wytwarzanego podczas jazdy to wolniejsze zużywanie się opon, wygodniejsza jazda i większy przebieg.

Indywidualne wzornictwo na miarę, cyfrowy wskaźnik zużycia bieżnika zwiększający bezpieczeństwoDla kierowców, którym zależy na dostosowaniu wyglądu opon do swojego osobistego stylu, dostępne są dwa warianty ścianek bocznych: solidniejsze do jazdy terenowej lub bardziej stylowe do jazdy po ulicach. Opatentowany cyfrowy wskaźnik zużycia bieżnika Nokian Tyres zwiększa bezpieczeństwo i komfort jazdy, a kierowca może łatwo sprawdzić głębokość bieżnika wyrażoną w procentach.

Nokian Rotiiva AT – solidne i trwałe  • Stabilne opony charakteryzujące się wysoką wydajnością podczas jazdy miejskiej i terenowej.
  • Agresywny kształt bieżnika gwarantuje doskonałe prowadzenie.
  • Solidna konstrukcja, powierzchnia toczna odporna na przecięcia.

Najważniejsze innowacjeStabilizatory. Większa stabilność podczas jazdy i lepsze prowadzenie.
Trójwymiarowe lamele. Większy komfort jazdy i lepsza przyczepność. Większa wytrzymałość. Wzmacniają lamelizowane bloki bieżnika. Dzięki temu zbędne ruchy lameli zostają wyeliminowane, co poprawia prowadzenie.

Żebra chłodzące. Większa wytrzymałość. Zmniejszają ilość ciepła wytwarzanego przez oponę. Mniej ciepła wytwarzanego podczas jazdy to wolniejsze zużywanie, wygodniejsza jazda i większy przebieg.

Odrzutniki kamieni. Większe bezpieczeństwo, dłuższa żywotność. Oczyszczają rowki bieżnika i uniemożliwiają wciskanie się kamyków w bieżnik. Chronią przed uszkodzeniem w szczególności podczas jazdy po nierównym terenie.

Wskaźnik głębokości bieżnika. Wyższy poziom bezpieczeństwa. Głębokość bieżnika jest wskazywana w procentach.

Nokian Tyres s.r.o
Telefon +420 222 507 761
Faks +420 241 940 635
E-mail dieter.koppner(at)nokiantyres.com
V Parku 2336/22
148 00 Praha 4
Republika Czeska
www.nokiantyres.com/produkty

Łącza do pobrania zdjęć, pliki jpg 300 dpi:
www.nokiantyres.com/RotiivaAT

Źródła:
Auto Zeitung, nr 5, 16.02.2011 r.
Redakcja: Dr Falk Köhler

Nokian Tyres - wiodący specjalista w zakresie opon zimowych
Nokian Tyres jako jedyny producent opon na świecie i wiodący specjalista w zakresie opon zimowych koncentruje się na produktach i usługach ułatwiających bezpieczną jazdę w warunkach nordyckich. Innowacyjne opony do pojazdów osobowych i ciężarowych oraz ciężkich maszyn użytkowych oferowane są głównie na rynkach w krajach, w których oprócz śniegu i lasów wymagające warunki drogowe obejmują również zmiany związane z porami roku. Poza tym firma oferuje także opony przystosowane do umiarkowanego klimatu w Polsce.
Nokian Tyres, producent który wyprodukował pierwszą oponę zimową na świecie, projektuje, testuje i opatentowuje rozwiązania podnoszące bezpieczeństwo jazdy od ponad 75 lat. Pierwsza opona zimowa świata została wyprodukowana w 1934 roku w klimacie lodowatych wiatrów i ostrych mrozów. W 2002 roku firma Nokian Tyres wprowadziła na rynek oponę Nokian WR jako pierwszą oponę zimową (M+S) zaprojektowaną do jazdy z wysoką prędkością. W 2007 roku powstała opona Nokian WR G2, wyróżniająca się w testach doskonałą przyczepnością i wyjątkową ochroną przed aquaplaningiem na błocie pośniegowym. Pasmo sukcesów kontynuują nowe opony Nokian WR D3 i A3. Opony zimowe Nokian WR z oceną „bardzo godne polecenia” zwyciężyły w testach opon zimowych 2011 niemieckiego magazynu motoryzacyjnego „sport auto”, w testach programu telewizyjnego „auto mobil” emitowanego przez niemiecką stację VOX oraz magazynu „Auto Plus”, francuskiego odpowiednika magazynu „Auto Świat”.
Także opony letnie Nokian wielokrotnie wygrywały w testach, oferują wysokie bezpieczeństwo i oszczędzają paliwo. Opona Nokian z oceną „szczególnie godna polecenia” zwyciężyła w rankingu opon letnich 2011 magazynu „auto motor und sport”, jednego z wiodących niemieckich magazynów motoryzacyjnych, jak również w teście niemieckiego czasopisma „Auto”.
Najlepszą notę – „dobrą” – oponom Nokian przyznał niemiecki automobilklub ADAC oraz organizacja konsumencka Stiftung Warentest, a przez niemieckie czasopisma branżowe „Auto-Zeitung” i „sport auto” zostały one uznane za „niezwykle godne polecenia”. Także opona Nokian SUV zasłużyła sobie na miano „niezwykle godnej polecenia” w teście opon terenowych magazynu „Auto Zeitung”.
Letnie opony Nokian powstają w surowym klimacie Finlandii i są testowane w trudnych skandynawskich warunkach, dzięki czemu oferują wysoką jakość. Marka Nokian to ekologiczne opony klasy Premium produkowane wyłącznie z zastosowaniem nieszkodliwych olejów niskoaromatycznych. W Skandynawii i Rosji marka ta cieszy się dużą rozpoznawalnością i dobrą reputacją.
Firma Nokian Tyres osiągnęła w 2011 roku obrót na poziomie 1456 milionów euro i zatrudniała ponad 3900 pracowników. Do firmy należy również sieć sprzedaży opon Vianor z ponad 910 punktami serwisowymi w 23 państwach. Akcje Nokian Tyres są notowane na NASDAQ OMX w Helsinkach.
www.nokiantyres.com/produkty

Kontakty z prasą:
Dr Falk Köhler PR
Dr Falk Köhler
Tel.: +49 (0) 40 / 54 73 12 12
Faks: +49 (0) 40 / 54 73 12 22
E-mail: Dr.Falk.Koehler(at)Dr-Falk-Koehler.de
www.Dr-Falk-Koehler.de
Ödenweg 59
22397 Hamburg
Niemcy

Egzemplarz okazowy można otrzymać u Dr. Falk Köhler PR

Dalsze informacje

Nokian Tyres s.r.o – kontakt bezpośredni:
Dieter Köppner
Business Director Central Europe
telefon +420 222 507 761
E-mail dieter.koppner(at)nokiantyres.com

Marketing Manager
Lukáš Líbal
Tel.: +420 222 507 759
E-Mail: lukas.libal(at)nokiantyres.com

Dominik Kwaczyński
Sales Manager Poland
telefon +48 603 464 010
E-mail dominik.kwaczynski(at)nokiantyres.com

Sven Dittmann, mgr inż.,
Product Development Manager Central Europe
telefon +49 8143 / 444 850
E-mail sven.dittmann(at)nokiantyres.com
https://www.nokiantyres.com/produkty

Nokian Tyres plc – kontakt bezpośredni:
Development Manager
Juha Pirhonen
Tel.: +358 10 401 7708
E-Mail: juha.pirhonen(at)nokiantyres.com

Technical Customer Service Manager
Matti Morri
Tel.: +358 10 401 7621
E-Mail: matti.morri(at)nokiantyres.com
https://www.nokiantyres.com/produkty

www.facebook.com/nokiantyres
www.youtube.com/NokianTyresCom