nie kwietnia 5 10:01 2020 w kategoriach Nowości produktowe, Aktualności firmowe

Nokian Tyres wdraża środki służące zachowaniu ciągłości biznesu

Nokian Tyres i Vianor bacznie obserwują rozwój epidemii COVID-19 i podejmują odpowiednie działania dotyczące swoich pracowników, aktywności biznesowej oraz klientów. Priorytetem firm jest zapewnienie zdrowia i bezpieczeństwa członków zespołu oraz minimalizacja wpływu na wszystkich klientów. Oto najnowsze informacje dotyczące działań Nokian Tyres w zaistniałej sytuacji.

Ze względu na konsekwencje pandemii Nokian Tyres tymczasowo wstrzymuje produkcję w swoich fabrykach w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników.

Zakład w Dayton został zamknięty 27 marca na co najmniej dwa tygodnie. W rosyjskim zakładzie Nokian Tyres przerwa w produkcji rozpoczęła się w poniedziałek 30 marca i potrwa tydzień. Nokian Tyres będzie nadal zaopatrywać klientów za pośrednictwem magazynów regionalnych.

„Ukończyliśmy konieczne przygotowania w obu fabrykach i jesteśmy gotowi do zastosowania wytycznych wystosowanych przez lokalne władze. Firma będzie nadal podejmować uzasadnione kroki konieczne, by zminimalizować rozwój epidemii COVID-19” – powiedział Esa Eronen, starszy wiceprezes ds. zaopatrzenia w Nokian Tyres.

Pomimo zamknięcia przez Rosję granic w niedzielę 29 marca transport drogowy nadal się odbywa. Fabryka Nokian Tyres we Wsiewołożsku położona jest około 35 kilometrów od Petersburga, który jak dotąd funkcjonuje bez zmian. Sytuacja jest płynna, dlatego firma stale ją monitoruje i łagodzi jej wpływ.

Negocjacje z pracownikami dotyczące całej załogi w Finlandii w Nokian Tyres plc, Nokian Heavy Tyres Ltd, Vianor Holding Oy oraz Vianor Oy zakończyły się w piątek 27 marca. W wyniku tych rozmów cały fiński personel fabryki liczący 1630 osób ma zostać tymczasowo zwolniony. Okresy trwania czasowych zwolnień różnią się w zależności od przypisanych obowiązków i mogą wynieść maksymalnie 90 dni na osobę w ciągu tego roku, a we Vianor Oy do lutego 2021 r.

Dwutygodniowe zamknięcie fabryki w Nokii rozpocznie się 6 kwietnia. Obejmie ono produkcję opon do samochodów osobowych, a także produktów Nokian Heavy Tyres i ma na celu zapobieżenie rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19.

Nokian Tyres uważnie monitoruje aktualne informacje ogólnoświatowych organizacji z sektora zdrowia oraz przestrzega wytycznych władz lokalnych wszędzie tam, gdzie prowadzi działalność. Firma podejmuje wszelkie niezbędne środki ostrożności, aby zapewnić bezpieczeństwo pracownikom. Tymczasowo zawieszono wszystkie podróże służbowe i wystosowano prośby do pracowników, aby nie odbywali spotkań osobistych. W większości krajów zmieniono tryb pracy na pracę zdalną na wszystkich stanowiskach, na których jest to możliwe.

Firma opublikowała zasady autokwarantanny dla pracowników podróżujących służbowo po obszarach o dużym zagrożeniu zakażeniem. Wszystkie osoby, które podróżują w celach służbowych lub osobistych, powinny przejść kwarantannę domową przez 14 dni po powrocie.

W Hiszpanii wstrzymana została budowa nowego ośrodka testowego. Wykonawcy wznowią pracę, kiedy tylko będzie to bezpieczne, ale oznacza to, że inwestycja w Hiszpanii zostanie opóźniona.

Od początku epidemii w Chinach firma Nokian Tyres wdrożyło globalny Program Ciągłości Biznesowej i podjęła wszelkie dostępne działania, aby zapewnić pracownikom bezpieczeństwo, a klientom — dostawy. O sile sieci dostaw Nokian Tyres stanowi strategiczna odporność. Producent zastosował dodatkowe środki ostrożności, aby zapewnić dostawy dla klientów, oraz zakazał wizyt w zakładach.

Zgodnie ze stanem na 25 marca jest mało prawdopodobne, by pandemia wirusa COVID-19 spowodowała braki surowców zagrażające produkcji Nokian Tyres Plc. Aby zminimalizować zagrożenia w łańcuchu dostaw surowców, firma podjęła dodatkowe działania z zakresu zarządzania ryzykiem.

Większość dostawców surowców dla Nokina Tyres funkcjonuje normalnie. Zauważalne są jednak opóźnienia w dostawach i transporcie. Dotychczasowe lub przewidywane w najbliższych tygodniach opóźnienia będą kompensowane z zapasów bezpieczeństwa firmy. Dostępni są także dostawcy zapasowi. Firma śledzi sytuację uważnie i będzie aktualizować informacje w miarę jej rozwoju.

­Pobierz zdjęcia

Po więcej informacji zapraszamy do centrum prasowego Nokian Tyres: https://www.nokiantyres.com/company/publications/releases/ 
Informacje w nim zawarte są regularnie aktualizowane.

 

Kontakt:

Piotr Bartha, MSL, 534 870 007,
[email protected]