pon sierpnia 19 11:21 2013 w kategorii Aktualności firmowe

Nokian Tyres publikuje swój raport zrównoważonego rozwojuFiński producent opon zwiększa transparentność swojej działalności i poszukuje dalszych innowacji w zakresie ochrony środowiskaProducent Nokian Tyres opublikował swój pierwszy raport zrównoważonego rozwoju, opracowany na podstawie wytycznych GRI (Global Reporting Initiative). W raporcie zostały opisane cele, plany, działania i wyniki programu zrównoważonego rozwoju koncernu z Finlandii za rok 2012. Wraz z opisem działalności Nokian Tyres w ciągu ostatnich lat została wprowadzona dodatkowa perspektywa.

„Obszerny raport środowiskowy dotyczący naszej firmy zmienił się w raport zrównoważonego rozwoju, zgodny z wytycznymi GRI (Global Reporting Initiative)” — cieszy się Kim Gran, prezes i CEO Nokian Tyres. „Przyczyni się to do dodatkowego zwiększenia przejrzystości i otwartości naszych działań, i stworzy doskonałą podstawę do zapoznania się z naszymi działaniami i wpływem, jaki wywierają na świat.”

Nokian Tyres to pierwszy producent opon na świecie, który zaprzestał stosowania w produkcji opon olejów wysokoaromatycznych. Raport zrównoważonego rozwoju opracowany przez tego odpowiedzialnego pioniera w dziedzinie zagadnień środowiskowych i branży oponiarskiej prezentuje wszechstronny wybór kwestii spornych związanych z poczuciem odpowiedzialności za produkcję i uwzględnia oddziaływanie opon Nokian przez cały cykl ich życia.

Udział opon oszczędzających paliwo zwiększony do 44 procentNiektóre z nowych wskaźników, które do tej pory nie były publikowane we wcześniejszych raportach środowiskowych przedsiębiorstwa, uwzględniają udział opon z niskimi oporami toczenia i dużą przyczepnością na mokrej nawierzchni w ofercie oraz sukces opon Nokian w testach przeprowadzanych przez czasopisma. Udział opon z maksymalnie niskimi oporami toczenia, które zmniejszają zużycie paliwa, zwiększył się w roku 2012 do 44 procent. 88 procent opon letnich Nokian Tyres należy do kategorii opon o bardzo wysokiej przyczepności na mokrej nawierzchni. Opony Nokian osiągnęły zdumiewająco dobre wyniki w niezależnych testach czasopism w sezonie 2011-2012: zajęły pierwsze miejsce w ponad połowie wszystkich testów. W ten sposób firma Nokian przyczyniła się do dalszej poprawy swojego wizerunku jako producenta marki premium. Zostały także wyczerpująco przedstawione tematy dotyczące personelu, takie jak dobrobyt i rozwój kompetencji.

W Europie Środkowej Nokian Tyres dysponuje należącymi do koncernu spółkami handlowymi w dziesięciu krajach. Do przedsiębiorstwa należy również sieć serwisów samochodowo-oponiarskich Vianor z 1077 punktami sprzedaży w 26 krajach.

„Przywiązujemy dużą wagę do odpowiedzialności społecznej i poprawiania procesów firmowych. Mimo trudnej sytuacji na rynkach międzynarodowych możemy osiągać dobre wyniki i rozwijać działalność w odpowiedzialny sposób. Pomyślny rozwój wiąże się z sukcesami i zyskami finansowymi dla firmy, co z kolei wpływa na wzrost dobrobytu wokół nas – tak samo dla naszych inwestorów i pracowników” — podsumowuje Kim Gran.

Fabryka Nokian Tyres w mieście Nokia w Finlandii od 1997 roku posiada certyfikat systemu EMAS Unii Europejskiej (Eco-Management and Audit Scheme, Wspólnotowy System Ekozarządzania i Audytu). Firma udostępniała wyczerpujące informacje o działalności grupy w regularnych raportach środowiskowych zgodnych z wymogami programu EMAS. Nowy, dokładniejszy raport zrównoważonego rozwoju zastąpił raport środowiskowy EMAS.

https://www.nokiantyres.com/produkty
Sieć serwisów oponiarskich Vianor
http://vianor.pl/

Dalsze informacje:Nokian Tyres plc
Antti-Jussi Tähtinen
Vice President, Marketing and Communications
Tel. +358 10 401 7940
E-Mail antti-jussi.tahtinen(at)nokiantyres.com
https://www.nokiantyres.com/produkty

Firma Nokian to światowy lider w zakresie opon zimowych, wielokrotny zwycięzca testów i producent opon klasy premiumFirma Nokian Tyres jako światowy lider w zakresie opon zimowych, wielokrotny zwycięzca testów i producent opon klasy premium, oferuje najbezpieczniejsze opony do jazdy w warunkach nordyckich. Wysoka jakość innowacyjnych fińskich opon Nokian do pojazdów osobowych i ciężarowych oraz ciężkich maszyn użytkowych daje się odczuć szczególnie podczas jazdy po ośnieżonej nawierzchni, w surowym klimacie, a także w trudnych warunkach drogowych, stanowiąc o trwałej wartości dodanej tych opon. Poza tym Nokian oferuje również opony zaprojektowane specjalnie dla zmiennych warunków pogodowych i dużych prędkości jazdy po autostradach. Opony Nokian są bardzo bezpieczne, przyjazne dla środowiska i pozwalają na oszczędność paliwa. Firma jest numerem 1 pod względem rozpoznawalności marki i uznania jej wartości w Skandynawii oraz Rosji; cechuje ją nietypowy, pozytywny image.

Nokian prekursorem opon zimowych

Firma Nokian projektuje, testuje i opatentowuje innowacyjne opony od ponad 75 lat, będąc prekursorem w zakresie opon zimowych. Pierwsza opona zimowa świata powstała w 1934 roku w klimacie lodowatych wiatrów i ostrych mrozów. Dwa lata później pojawiła się opona Nokian Hakkapeliitta, opracowana dla warunków nordyckiej zimy, należąca obecnie do najpopularniejszych światowych marek opon zimowych. Najszybszą oponę zimową świata, Nokian WR, o maksymalnej prędkości 270 km/h, Finowie wprowadzili na rynek w 2002 roku. Pasmo sukcesów i zwycięstw w testach kontynuują nowe, bezpieczne opony firmy Nokian: ekonomiczne WR D3 do pojazdów kompaktowych, pojazdów średniej klasy i małych samochodów oraz sportowe WR A3 do dużych, szybkich samochodów.

Opony zimowe Nokian zwycięzcą testów opon zimowych w 2012 roku

Pasmo sukcesów i zwycięstw w testach kontynuują nowe, bezpieczne opony firmy Nokian: ekonomiczne WR D3 do pojazdów kompaktowych, pojazdów średniej klasy i małych samochodów oraz sportowe WR A3 do dużych, szybkich samochodów: opony zimowe Nokian zwyciężają w testach opon zimowych 2012 magazynów „Auto Bild”, „auto motor sport” i „AUTOStraßenverkehr” z najlepszymi ocenami „wzorowe”, „szczególnie godne polecenia” i „bardzo dobre”. Opony Nokian zwyciężają tej zimy w ponad 20 testach opon zimowych magazynów motoryzacyjnych w Niemczech i Europie. Fińskie opony otrzymują notę „dobrą” od niemieckiego automobilklubu ADAC i organizacji konsumenckiej „test Stiftung Warentest”.
Magazyn „Auto Bild” chwali opony Nokian WR A3: „Mocne strony opon: wzorcowe prowadzenie na zaśnieżonej, mokrej i suchej nawierzchni, stabilne prowadzenie boczne i precyzyjne reakcje na ruchy kierownicą, najkrótsza droga hamowania na mokrej i suchej nawierzchni, niskie zużycie paliwa”. Magazyn „auto motor sport” ocenia opony Nokian WR D3 następująco: „Znakomite osiągi na śniegu, krótka droga hamowania na suchej nawierzchni, zrównoważone właściwości jezdne”.
Opony Nokian zwyciężają także w testach magazynu „Firmenauto” (11/2012). Opony Nokian otrzymują ocenę „szczególnie godne polecenia” w testach opon zimowych 2012 magazynu „Auto Zeitung”, Auto Club Europa ACE, GTÜ, ÖAMTC, TCS i ARBÖ oraz ocenę „bardzo dobre” w testach „promobil”, „Firmenauto Transporter” i „lastauto omnibus Transporter”. Czasopismo „Gute Fahrt” przyznaje oponom swoją rekomendację jako „najlepszym oponom”.
Opony zimowe Nokian ustanawiają nowy światowy rekord Guinessa maksymalnej prędkości samochodu na lodzie — 335,713 km/h, zyskując przy tym miano najszybszych!

Opony Nokian zwycięzcą niemieckich testów opon letnich w 2012 roku

Także opony letnie Nokian wielokrotnie wygrywały w testach, oferują wysokie bezpieczeństwo i oszczędzają paliwo. Opony Nokian uzyskały w 2012 roku najlepsze oceny w rankingach opon letnich przeprowadzonych przez niemieckie czasopisma motoryzacyjne „Auto Bild” (9/2012 + 8/2012), „Auto Zeitung” (6/2012 + 12/2012), „auto Test” (4/2012), „gute Fahrt” (3/2012), „Auto Bild allrad” (4/2012), „pro mobil” (4/2012) i „Firmenauto Transporter” (4/2012). Ośmiokrotne zwycięstwo w testach stawia te fińskie opony klasy premium na pierwszym miejscu wśród najlepiej ocenianych marek. Najlepsze oceny w rankingach niemieckich czasopism motoryzacyjnych „Auto Bild”, „Auto Test”, „gute Fahrt” i „Auto Bild allrad” dowodzą, że letnie opony fińskiej firmy specjalizującej się w oponach zimowych wyróżniają się doskonałymi parametrami we wszystkich kategoriach. Także opona Nokian SUV zwyciężyła w ostatnim teście opon SUV magazynu „Auto Zeitung” (12/2012).
Opony Nokian zajęły drugie miejsce w rankingu magazynu „auto motor sport” (7/2012) z oceną „szczególnie godne polecenia”. Ocenę bardzo dobrą wystawiają oponom niemiecki automobilklub ADAC (3/2012) i organizacja Stiftung Warentest (3/2012) w kategoriach „jazda po suchej nawierzchni”, zaś ocenę dobrą w kategorii „jazda po mokrej nawierzchni” oraz w kategorii zużycia paliwa. Ocenę „godne polecenia” opony te otrzymały w testach organizacji Auto Club Europa ACE GTÜ (2/2012) oraz magazynu „sport auto” (4/2012).

Trzy całkowicie nowe opony letnie Nokian na rok 2013

Firma Nokian Tyres prezentuje trzy całkowicie nowe opony letnie Nokian na rok 2013. Sportowe opony letnie Nokian zLine Ultra High Performance to interesujący, topowy model, który zapewnia precyzyjne, doskonałe i bezpieczne właściwości jezdne podczas szybkiej jazdy. Bezpieczną jazdę i dobrą przyczepność na mokrej nawierzchni zapewnia opona letnia Nokian Line High Performance w pojazdach kompaktowych i klasy średniej w często zmieniających się warunkach na polskich drogach. Opony letnie Nokian eLine otrzymują najwyższą ocenę AA w kategoriach zużycia paliwa i przyczepności na mokrej nawierzchni na etykiecie UE w technologii przyszłości dla mniejszych samochodów.

Opony Nokian zwyciężają w teście opon letnich 2013 niemieckiego magazynu motoryzacyjnego „Auto Bild”

Opony Nokian Line zwyciężają w teście opon letnich 2013 niemieckiego magazynu motoryzacyjnego „Auto Bild” z najlepszą oceną „wzorowe”. Opony Nokian otrzymują najlepszą notę „dobrą” od niemieckiego automobilklubu ADAC i organizacji konsumenckiej „test Stiftung Warentest”. Na drugim miejscu fiński produkt uplasował się w testach magazynu motoryzacyjnego „auto motor sport” z oceną „szczególnie godne polecenia”, czasopisma „Auto” z oceną „bardzo dobre” oraz magazynu „Firmenauto” z oceną „szczególnie godne polecenia”. W testach opon letnich przeprowadzonych w Niemczech, Austrii i Szwajcarii w 2013 r. opony Nokian uzyskały łącznie 17 ocen bardzo dobrych i dobrych.

Większe bezpieczeństwo dzięki innowacjom: Zimowy wskaźnik głębokości bieżnika z symbolem śnieżynki i wskaźnik głębokości bieżnika z ostrzeżeniem przed aquaplaningiem

Zimowy wskaźnik głębokości bieżnika w oponach zimowych Nokian WR, oznaczony symbolem śnieżynki, podaje głębokość bieżnika na skali od 8 do 4 milimetrów. Symbol śnieżynki jest widoczny do głębokości bieżnika wynoszącej 4 milimetry. Kiedy symbol ten przestaje być widoczny, należy wymienić opony zimowe na nowe. Wskaźnik głębokości bieżnika na oponach letnich Nokian podaje kierowcy głębokość bieżnika na skali od 8 do 2. Umieszczony na nim symbol kropli wody ostrzega przed niebezpieczeństwem aquaplaningu. Gdy wysokość bieżnika wynosi cztery milimetry, znak ostrzegawczy zanika, informując w ten sposób, że zagrożenie jest naprawdę poważne. Żaden inny producent opon nie może się pochwalić tym innowacyjnym rozwiązaniem.

Firma Nokian Tyres osiągnęła w 2012 roku obrót na poziomie 1612 milionów euro

Firma Nokian Tyres osiągnęła w 2012 roku obrót na poziomie 1612 milionów euro i zatrudniała ponad 4000 pracowników. W Europie Środkowej Nokian Tyres dysponuje należącymi do koncernu spółkami handlowymi w dziesięciu krajach. Do firmy należy również sieć sprzedaży opon Vianor z ponad 1077 punktami sprzedaży w 26 państwach. Akcje Nokian Tyres są notowane na NASDAQ OMX w Helsinkach.
https://www.nokiantyres.com/produkty
Sieć serwisów oponiarskich Vianor
http://vianor.pl/

www.facebook.com/nokiantyres
www.youtube.com/NokianTyresCom
www.twitter.com/NokianTyresCom
www.linkedin.com/company/nokian-tyres-plc

Kontakty z prasą:
Dr Falk Köhler PR
Dr Falk Köhler
Tel.: +49 (0) 40 54 73 12 12
Faks: +49 (0) 40 54 73 12 22
E-mail: Dr.Falk.Koehler(at)Dr-Falk-Koehler.de
www.Dr-Falk-Koehler.de
Ödenweg 59
22397 Hamburg
Niemcy

Egzemplarz okazowy można otrzymać u Dr. Falk Köhler PR