pią lutego 14 08:15 2014 w kategoriach Aktualności firmowe, Nowości produktowe

Nokian Tyres przedstawia pierwszą oponę zimową bez kolców z kolcamiUnikalna technologia pozwala na wysuwanie kolców, kiedy są potrzebneFirma Nokian Tyres wprowadziła rewolucyjne rozwiązanie dla opon zimowych, które umożliwia kierowcy wysunięcie kolców i poprawę przyczepności opony za pomocą jednego przycisku. Kiedy kolce nie są potrzebne, wsuwają się z powrotem do opony. Ta technologia przedstawiona przez fińskiego producenta opon w 80-tą rocznicę powstania opon zimowych daje nam przedsmak tego, co czeka nas w przyszłości.

Pomysł na połączenie w jednej oponie opcji z kolcami i bez pozwala kierowcy na dostosowanie się do zmieniających się warunków na drodze. Na suchych nawierzchniach i przy stabilnych warunkach zimowych nie używa się kolców, można natomiast wysunąć je na oblodzonej drodze.

Koncepcja ta wykorzystuje wzór bieżnika oraz rozwiązania konstrukcyjne niedawno wprowadzonych zimowych opon z kolcami Nokian Hakkapeliitta 8 SUV. Kolce we wszystkich czterech oponach wysuwają się i chowają w tym samym czasie. Kolec składa się z głównej części, która pozostaje na swoim miejscu, oraz ruchomej metalowej końcówki umieszczonej w środku.

- Ta nowa koncepcja stanowi niesamowite osiągnięcie technologiczne, które pewnego dnia może stać się rzeczywistością. Jako pionierzy na rynku opon zimowych chcemy pokazać, że połączenie opcji z kolcami i bez w jednej oponie jest możliwe, mówi Matti Morri, kierownik Serwisu Technicznego Klienta w Nokian Tyres.

Pierwsza opona zimowa została stworzona w 1934 r., aby sprostać północnym mrozom. Dwa lata później inżynierowie fabryki opon znaleźli lepsze rozwiązanie dla kierowców samochodów osobowych zmagających się ze śliskimi zimowymi drogami i nazwali je Snow-Hakkapeliitta. Dziś Nokian Hakkapeliitta to jedna z najlepiej rozpoznawalnych marek opon zimowych.
https://www.nokiantyres.com/produkty
Sieć serwisów samochodowo-oponiarskich Vianor należąca do firmy Nokian Tyres:
http://vianor.pl/

Zdjęcia: www.nokiantyres.com/Hakkapeliitta_concept_tyre_2014

Obejrzyj wideo:
http://youtu.be/qNXL2EEscuE

Więcej informacji:

80 lat temu powstały pierwsze opony zimowe. Obejrzyj wideo.
http://youtu.be/3pb8Oe-Ki5c

80 lat od wynalezienia opon zimowych:
Opona Nokian Kelirengas pozwala na opanowanie sztuki bezpiecznych zakrętów, gdy drogi pokrywa śnieg
https://www.nokiantyres.com/nokian-kelirengas-en

Opony zimowe Nokian mają już 80 lat
www.nokiantyres.com/first-winter-tyres

Firma Nokian Tyres to światowy lider w zakresie opon zimowych, wielokrotny zwycięzca testów, prekursorem opon zimowych i producent opon klasy premiumFirma Nokian Tyres jako światowy lider w zakresie opon zimowych, wielokrotny zwycięzca testów i producent opon klasy premium, oferuje najbezpieczniejsze opony do jazdy w warunkach nordyckich. Wysoka jakość innowacyjnych fińskich opon Nokian do pojazdów osobowych i ciężarowych oraz ciężkich maszyn użytkowych daje się odczuć szczególnie podczas jazdy po ośnieżonej nawierzchni, w surowym klimacie, a także w trudnych warunkach drogowych, stanowiąc o trwałej wartości dodanej tych opon. Firma Nokian projektuje, testuje i opatentowuje innowacyjne opony od 80 lat. Poza tym Nokian oferuje również opony zaprojektowane specjalnie dla zmiennych warunków pogodowych i dużych prędkości jazdy po autostradach. Opony Nokian są bardzo bezpieczne, przyjazne dla środowiska i pozwalają na oszczędność paliwa. Firma jest numerem 1 pod względem rozpoznawalności marki i uznania jej wartości w Skandynawii oraz Rosji; cechuje ją nietypowy, pozytywny image.

Opony zimowe Nokian zwycięzcą testów

Opona zimowa Nokian WR D3 uzyskała najlepszą ocenę „dobrą” i została dzięki temu określona jako „szczególnie godna polecenia” w teście opon zimowych 2013 niemieckiego automobilklubu ADAC i organizacji konsumenckiej „test Stiftung Warentest”, znajdując się w ten sposób wśród najlepszych. „auto motor sport” ocenia opony Nokian WR D3 jako „szczególnie godne polecenia”. Nowa opona zimowa Nokian WR SUV 3 High Performance zwyciężyła w wielkim teście opon zimowych przeznaczonych do samochodów typu SUV 2013 niemieckiego magazynu motoryzacyjnego „OFF ROAD”, uzyskując notę „szczególnie godna polecenia”.
Opony zimowe Nokian zwyciężają w testach opon zimowych 2012 magazynów „Auto Bild”, „auto motor sport” i „AUTOStraßenverkehr” z najlepszymi ocenami „wzorowe”, „szczególnie godne polecenia” i „bardzo dobre”. Opony zimowe Nokian zajęły pierwsze miejsca w ponad 20 testach opon zimowych organizowanych ostatniej zimy przez niemieckie i europejskie czasopisma motoryzacyjne. Fińskie opony otrzymują notę „dobrą” od niemieckiego automobilklubu ADAC i organizacji konsumenckiej „test Stiftung Warentest”.
Opony zimowe Nokian ustanawiają nowy światowy rekord Guinessa maksymalnej prędkości samochodu na lodzie — 335,713 km/h, zyskując przy tym miano najszybszych!

Opony Nokian zwycięzcą testów opon letnich w 2013 r. niemieckich czasopism motoryzacyjnych „Auto Bild” i „auto TEST”

Także opony letnie Nokian wielokrotnie wygrywały w testach, oferują wysokie bezpieczeństwo i oszczędzają paliwo. Opony Nokian zwyciężyły w 2013 r. w testach opon letnich magazynu „Auto Bild” z oceną „wzorowe”, natomiast magazyn „auto TEST” przyznał im tytuł „zwycięzca testu auto TEST 2013”. Opony Nokian otrzymują najlepszą notę „dobrą” od niemieckiego automobilklubu ADAC i organizacji konsumenckiej „test Stiftung Warentest”. Na drugim miejscu fiński produkt uplasował się w testach magazynu motoryzacyjnego „auto motor sport” z oceną „szczególnie godne polecenia”, czasopisma „Auto” z oceną „bardzo dobre”. W testach opon letnich przeprowadzonych w Niemczech, Austrii i Szwajcarii w 2013 r. opony Nokian uzyskały łącznie 17 ocen bardzo dobrych i dobrych. Opony Nokian wygrywają również w testach opon letnich „Auto Bild” z 2012 r. i zwyciężając osiem razy, są najczęstszym zwycięzcą spośród wszystkich marek.
W 97 testach przeprowadzonych od jesieni 2011 do wiosny 2013 opony Nokian zwyciężyły 54 razy, a 43 razy otrzymały ocenę dobrą.

Większe bezpieczeństwo dzięki innowacjom: Zimowy wskaźnik głębokości bieżnika z symbolem śnieżynki i wskaźnik głębokości bieżnika z ostrzeżeniem przed aquaplaningiem

Zimowy wskaźnik głębokości bieżnika w oponach zimowych Nokian WR, oznaczony symbolem śnieżynki, podaje głębokość bieżnika na skali od 8 do 4 milimetrów. Symbol śnieżynki jest widoczny do głębokości bieżnika wynoszącej 4 milimetry. Kiedy symbol ten przestaje być widoczny, należy wymienić opony zimowe na nowe. Na oponach zimowych i letnich rowki muszą być głębokie na przynajmniej 4 milimetry, aby zapewnić wystarczającą przyczepność na śniegu i zapobiec aquaplaningowi na mokrej nawierzchni i na błocie pośniegowym.
Wskaźnik głębokości bieżnika na oponach letnich Nokian podaje kierowcy głębokość bieżnika na skali od 8 do 3. Umieszczony na nim symbol kropli wody ostrzega przed niebezpieczeństwem aquaplaningu. Gdy wysokość bieżnika wynosi cztery milimetry, znak ostrzegawczy zanika, informując w ten sposób, że zagrożenie jest naprawdę poważne. Żaden inny producent opon nie może się pochwalić tym innowacyjnym rozwiązaniem.

Firma Nokian Tyres osiągnęła w 2013 roku obrót na poziomie 1521 milionów euro

Firma Nokian Tyres osiągnęła w 2013 roku obrót na poziomie 1521 milionów euro i zatrudniała ponad 4000 pracowników. W Europie Środkowej Nokian Tyres dysponuje należącymi do koncernu spółkami handlowymi w dziesięciu krajach. Do firmy należy również sieć sprzedaży opon Vianor z ponad 1200 punktami sprzedaży w 27 państwach.
https://www.nokiantyres.com/produkty
Sieć serwisów samochodowo-oponiarskich Vianor należąca do firmy Nokian Tyres:
http://vianor.pl/

Redakcja: Dr Falk Köhler

Egzemplarz okazowy można otrzymać u Dr. Falk Köhler PR

Kontakty z prasą:
Dr Falk Köhler PR
Dr Falk Köhler
Tel.: +49 (0) 40 54 73 12 12
Faks: +49 (0) 40 54 73 12 22
e-mail: Dr.Falk.Koehler(at)Dr-Falk-Koehler.de
www.Dr-Falk-Koehler.de
Ödenweg 59
22397 Hamburg
Niemcy

Egzemplarz okazowy można otrzymać u Dr. Falk Köhler PR

Dalsze informacje

Nokian Tyres s.r.o – kontakt bezpośredni:
Dieter Köppner, Managing Director Central Europe, telefon +420 222 507 761, E-mail dieter.koppner(at)nokiantyres.com

Marketing Manager Lukáš Líbal, Tel.: +420 222 507 759
e-mail: lukas.libal(at)nokiantyres.com

Sven Dittmann, mgr inż., Product Development Manager Central Europe, telefon +49 8143 / 444 850, E-mail sven.dittmann(at)nokiantyres.com
https://www.nokiantyres.com/produkty

Nokian Tyres plc – kontakt bezpośredni:
Development Manager Juha Pirhonen, Tel.: +358 10 401 7708
e-mail: juha.pirhonen(at)nokiantyres.com

Matti Morri, menedżer działu technicznej obsługi klienta, telefon: +358 10 401 7621
E-mail: matti.morri(at)nokiantyres.com
www.nokiantyres.com