czw listopada 2 03:57 2017 w kategoriach Nowości produktowe, Aktualności firmowe

Nokian Tyres ponownie odnosi sukcesy w europejskich, niezależnych testach opon zimowych

Nokian Tyres, producent opon premium, po raz kolejny otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia w niezależnych testach opon zimowych prowadzonych przez europejskie magazyny i kluby motoryzacyjne. Dzięki nieustannym innowacjom, najwyższej jakości i całorocznym testom, Nokian Tyres stał się ważnym partnerem kierowców, którzy przygotowują się na europejską zimę.

Nokian WR D4 to fantastyczna, efektywna paliwowo opona na śnieg

Niemieckie stowarzyszenie ADAC nagrodziło oponę Nokian WR D4, w rozmiarze 215/65 R16, drugim miejscem ex aequo w teście opon zimowych, w którym wzięło udział 16 producentów. Wysoką pozycję opony Nokian WR D4 zagwarantowała przede wszystkim perfekcyjna przyczepność oraz wyróżniająca się trakcja na śniegu. ADAC zwróciło również uwagę na wyniki opony w jeździe po suchej nawierzchni oraz niską konsumpcję paliwa.

Nokian WR D4 opona zimowa

Włoski magazyn Al Volante, który przeprowadził test 6 różnych opon z segment premium w popularnym rozmiarze 205/55 R16, nagrodził Nokian WR D4 złotym medalem za efektywność paliwową. Opona otrzymała również dwa srebrne medale: za jazdę w śnieżnych warunkach oraz za wyróżniające się wyniki w hamowaniu na suchej nawierzchni.

Nokian WR D4 otrzymała również wyróżnienia od austriackiego ÖAMTC oraz szwajcarskiego TCS w teście opon dla mniejszych samochodów (195/65 R15). Jazda po śnieżnych drogach, w zmiennej środkowo-europejskiej pogodzie okazała się dla opony wyjątkowo łatwa. Nokian WR D4 wyróżniała się również przyczepnością, którą gwarantuje odpowiednia mieszkanka gum oraz zastosowanie nowoczesnych technologii.

W Szwecji, Nokian WR D4, zwyciężyła w teście środkowo-europejskich opon zimowych w rozmiarze 205/60 R16 prowadzonym przez Teknikens Värld. Według magazynu, Nokian WR D4 jest bez cienia wątpliwości doskonałą oponą na suchą i mokrą nawierzchnię. Odnotowała ona również najlepszy wynik w hamowaniu na śniegu.

Nawet opony całoroczne Nokian Weatherproof radzą sobie ze śniegiem

Nokian Weatherproof została uznana przez magazyn Automobilismo, jako najlepsza opona całoroczna na nadchodzący sezon zimowy. W teście wzięło udział siedem różnych produktów, które zbadane zostały pod kątem ich zachowania w warunkach suchych, mokrych oraz śnieżnych. Nokian Weatherproof w rozmiarze 225/45 R17 zachwyciła testujących najbardziej stabilnymi reakcjami na sterowanie oraz niskimi oporami toczenia. Te, oraz wiele innych zmiennych wpłynęło na decyzję sędziów, którzy porównywali właściwości opon całorocznych do zimowych od różnych producentów. Nokian Weatherproof oferuje bezpieczeństwo pierwszej klasy, maksymalną wydajność oraz trwałość przez cały rok. Jest ona oznaczona symbolem płatka śniegu (3PMSF), co wskazuje jej przystosowanie warunków zimowych. Opona łączy ze sobą zimowe bezpieczeństwo z precyzją i stabilnością opon letnich od Nokian Tyres.

Nokian Weatherproof opona zimowa

Całoroczna opona Nokian Weatherproof osiągnęła również doskonałe wyniki w Niemczech. Po zajęciu pierwszego miejsca w teście ACE Lenkrad, magazyn Auto Bild Allrad umieścił ją w porównaniu ośmiu opon całorocznych dla SUVów. Nokian Weatherproof w rozmiarze 225/50 R17 zajęła trzecie miejsce i została oceniona jako „Dobra”. Spośród wszystkich, miała ona najlepsze wyniki na śniegu i pod tym względem była ona porównywalna do klasycznych opon zimowych. Poza tym, odnotowała ona niesamowite wyniki w jeździe po mokrej nawierzchni, a także otrzymała punkty za niski poziom hałasu.      

Całoroczne i zimowe opony od Nokian Tyres mogą cieszyć się znakomitymi wynikami również ze względu na ich testy w Ivalo, najbardziej wysuniętym na północ ośrodku testowym w Finlandii. „Powyżej koła polarnego, naturalne warunki pozwalają nam na testowanie opon zimowych przez pięć miesięcy w ciągu roku. Tutejsze temperatury często sięgają poniżej 0°, zaś jesienią, różnica pomiędzy dniem a nocą może sięgnąć nawet 40°. Takie otoczenie pozwala nam na prowadzenie ekstremalnych testów naszych opon, a tym samym daje nam to możliwość ciągłego ich udoskonalania i podnoszenia wytrzymałości.” mówi Matti Morri, Manager ds. technicznej obsługi klienta w Nokian Tyres.

Więcej informacji na temat sukcesów opon zimowych Nokian Tyres: https://www.nokiantyres.pl/innowacyjnosc/test-na-sukces-opon-nokian/

Kontakt dla mediów:

Maciej Polak, Senior Account Executive, MSLGROUP
+48 792 389 021
[email protected]

Marcin Lewandowski, Account Manager, MSLGROUP, +48 608 390 858 [email protected]