śro maja 10 12:43 2017 w kategorii Aktualności firmowe

Nokian Tyres buduje nową fabrykę w Stanach Zjednoczonych. Koszt inwestycji to 360 milionów dolarów

Zarząd Nokian Tyres podjął ważną decyzję dotyczącą inwestycji w budowę trzeciej fabryki oraz upoważnił kierownictwo spółki do podpisania listu intencyjnego z właściwymi władzami w Stanach Zjednoczonych. Nowa, budowana od podstaw fabryka, powstanie w Dayton (hrabstwo Rhea) w stanie Tennessee. Roczne możliwości produkcyjne zakładu sięgną 4 milionów opon, uwzględniono także kwestię rozwoju placówki w przyszłości. Obiekt będzie obejmował również centrum dystrybucyjne wraz z magazynem, w którym zmieści się aż 600 tys. opon. Na tym etapie całkowita kwota inwestycji wynosi w przybliżeniu 360 milionów dolarów. Rozpoczęcie budowy zaplanowano na początek 2018 roku, a pierwsze opony zostaną wyprodukowane w roku 2020.

Nokian Tyres buduje nową fabrykę w Stanach Zjednoczonych. Koszt inwestycji to 360 milionów dolarów

Powstanie fabryki jest przede wszystkim efektem podjęcia strategicznej decyzji umożliwiającej spółce Nokian Tyres dalsze podążanie ścieżką wzrostu. Szacuje się, że w nadchodzących latach zwiększy się całkowita sprzedaż opon. Dzięki tej inwestycji zyskamy potrzebne nam możliwości rozwoju. Nasza fabryka w Dayton nie tylko pozwoli lepiej i wydajniej obsługiwać klientów z Ameryki Północnej, ale także zwiększy nasze możliwości produkcyjne oraz usprawni proces obsługi klienta w ramach naszej globalnej działalności”– mówi Petteri Walldén, prezes zarządu Nokian Tyres.

Wybór lokalizacji w Ameryce Północnej odzwierciedla nasze zaangażowanie w sprawy naszych klientów na jednym z najważniejszych obszarów rozwoju. Obiekt w Dayton w hrabstwie Rhea został wybrany ze względu na szereg czynników, w tym dostępność wykwalifikowanej siły roboczej, udogodnienia logistyczne oraz przyjazną przedsiębiorcom administrację publiczną. Po przeprowadzeniu wnikliwych analiz było dla nas jasne, że stan Tennessee to najlepszy wybór jeśli chodzi o miejsce do budowy fabryki. Z dumą staniemy się częścią tej społeczności”– mówi Andrei Pantioukhov, tymczasowy prezes i dyrektor generalny spółki Nokian Tyres.

Planowany poziom zatrudnienia w fabryce wynosi w przybliżeniu 400 pracowników. Działalność obiektu w Dayton będzie koncentrować się na produkcji opon do samochodów osobowych, dostawczych i SUV-ów, które są sprzedawane wyłącznie – lub przede wszystkim – na północnoamerykańskim rynku.

Ta informacja jest bardzo ważna zarówno z punktu widzenia stanu Tennessee, jak i miasta Dayton. Pokazuje ona, jak doskonałe położenie naszego stanu i duże zasoby siły roboczej odpowiadają za stworzenie środowiska, w którym spółki takie jak Nokian Tyres będą kwitnąć i odnosić sukcesy”– mówi Bill Haslam, gubernator stanu Tennessee.

Zdjęcia i infografiki  można pobrać tutaj: www.nokiantyres.com/daytonfactory

Kontakt

Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt z:

Maciej Polak, Senior Account Executive, MSLGROUP +48 792 389 021

[email protected]

Marcin Lewandowski, Account Manager, MSLGROUP, +48 608 390 858

[email protected]