śro czerwca 28 03:03 2017 w kategorii Nowości produktowe

Nokian HTS G2: druga generacja opon do maszyn terminalowych

Firma Nokian Heavy Tyres wprowadziła na rynek drugą generację opon HTS do maszyn terminalowych. Nowe opony Nokian HTS G2 zaprojektowano tak, aby były nie tylko jeszcze bardziej wytrzymałe, ale także wydajne i bezpieczne. Przeprowadzone testy dowodzą, że marce Nokian udało się odnieść sukces we wszystkich tych obszarach.

Firma Nokian Heavy Tyres zaprezentowała swoje pierwsze opony HTS do maszyn terminalowych na początku pierwszej dekady XXI wieku. Opony Nokian HTS G2 to zupełnie nowa generacja, która będzie dostępna w wersji slick L-4S lub z bieżnikami klasy E-4.

„Wybór opony typu slick lub z bieżnikiem zależy całkowicie od preferencji klienta. Opony slick L-4S mają większy kontakt z nawierzchnią, co pozwala zwiększyć ich trwałość. Z kolei bieżniki klasy E-4 zachowują niską temperaturę w gorącym klimacie i podczas długich tras transportowych, co przedłuża ich żywotność” – mówi Martti Keinonen, menedżer ds. projektów w Nokian Heavy Tyres.

Bez względu na opcję, którą wybiorą klienci, otrzymają oni jedną z najtrwalszych opon dostępnych obecnie na rynku. Opony Nokian HTS G2 charakteryzuje wielowarstwowa, diagonalna konstrukcja, która zapewnia stabilność oraz dużą nośność nawet przy znacznych obciążeniach. Lepsza stabilność oznacza również wyższy poziom bezpieczeństwa, ponieważ zapobiega sytuacjom, w których wózek do przeładunku kontenerów przysiada podczas przenoszenia najcięższych ładunków.

Trwała mieszanka gumowa i sztywna konstrukcja diagonalna

Zarówno w modelu L-4S, jak i w E-4 zastosowano trwałą mieszankę gumową, która została zoptymalizowana z myślą o korzystaniu z opony w warunkach portowych. Mieszanka ta jest odporna na zużywanie podczas jazdy po nawierzchniach asfaltowych o wysokim współczynniku tarcia, a sztywna konstrukcja diagonalna sprawia, że opony są trwałe i niezawodne, co pozwala obniżyć koszty przez cały okres użytkowania. Testy wykazały, że w zależności od warunków panujących na drodze, nową generację tych opon cechuje nawet dwa razy większa trwałość niż w przypadku konkurencyjnych produktów.

Dostępność

Druga generacja opon Nokian HTS G2 będzie miała swoją premierę na targach TOC Europe 2017, które odbędą się 27 czerwca w Amsterdamie. Dostawy opon w rozmiarze 18.00-25 w wersji L-4S slick i z bieżnikiem klasy E-4 rozpoczną się tej jesieni. Większy rozmiar 18.00-33 będzie dostępny od 2018 roku.

 

Opony Nokian HTS G2 do maszyn terminalowych

 18.00-25           L-4S

18.00-25            E-4

18.00-33            L-4S (dostępne w 2018 r.)

18.00-33            E-4 (dostępne w 2018 r.)

 

Zdjęcia:

www.nokiantyres.com/nokianhtsg2_materials

Więcej informacji:

www.nokiantyres.com/heavy

Aby uzyskać więcej informacji, prosimy skontaktować się z:

Maciej Polak, Senior Account Executive, MSLGROUP +48 792 389 021

[email protected]

Marcin Lewandowski, Account Manager, MSLGROUP +48 608 390 858

[email protected]