czw lutego 11 03:39 2021 w kategoriach Nowości produktowe, Aktualności firmowe

Nokian Heavy Tyres świętuje kolejny sukces — cały rok bez wypadków przy pracy powodujących nieobecność pracownika.

Koncentrując się na pracy zespołowej, chcemy nadal doskonalić nasze sposoby pracy w przyszłości.

„To wyjątkowo doniosłe osiągnięcie, na które zapracowaliśmy wszyscy” — mówi z dumą Marko Oksanen, inżynier ds. produkcji w Nokian Heavy Tyres.

„Unikanie przez cały rok wypadków powodujących nieobecność wymaga rozwiązywania problemów i wyciągania wniosków przez cały zespół — nikomu z nas nie udałoby się to indywidualnie”.

Bezpieczeństwo to jedna z naszych podstawowych wartości. Działania na rzecz maksymalnego bezpieczeństwa pracy w Nokian Tyres opierają się na dwóch podstawach: bezpieczeństwie osobistym i wsparciu. Wszyscy możemy osobiście wpływać na poziom bezpieczeństwa, na przykład używając odpowiedniego sprzętu i metod pracy. Zawsze jednak można skorzystać z pomocy i instrukcji.

W ten sposób wszyscy przyczyniamy się do zapewnienia bezpieczeństwa.

Kultura stawiania wyzwań

Zdaniem Marka kluczem do zapewnienia bezpiecznego środowiska pracy jest współpraca między wszystkimi pracownikami.

„Musimy stawiać wyzwania sobie i innym. Minimalizacja dystansu między pracownikami na różnych stanowiskach i atmosfera otwartości sprzyjają prawdziwym udoskonaleniom” — podkreśla Marko.

„Jeżeli na przykład dojdzie do sytuacji potencjalnie wypadkowej, omawiamy i analizujemy szczegółowo to zdarzenie w zespole. Zależy nam na tym, by każdy mógł swobodnie wyrazić swoje zdanie. Wszyscy mamy własną wiedzę na temat poszczególnych aspektów naszej pracy, a zapoznanie się z różnymi opiniami i punktami widzenia sprzyja nauce i rozwojowi.

Bezpieczne zdalne świętowanie podczas pandemii

„Ze względu na pandemię COVID-19 nie możemy uczcić tego sukcesu tak, jak na to zasługuje. Zdecydowanie jednak z dumą omówimy aspekty, które się do niego przyczyniły” — cieszy się Marko.

Na tym nie koniec wytężonej pracy. Uważamy, że bezpieczeństwo to kwestia wyboru, i takie decyzje podejmujemy na co dzień. Zdaniem Marka osiąganie coraz lepszych wyników z dnia na dzień i z roku na rok wynika z ciągłego doskonalenia we wszystkich aspektach bezpieczeństwa.

„Liczy się wkład oraz zaangażowanie każdego pracownika i będziemy nadal dokładać wszelkich starań, by się doskonalić. Dlaczego mielibyśmy przestać teraz?” – dodaje Marko Oksanen.

 

POBIERZ ZDJĘCIA

 

Kontakt:

Piotr Bartha, MSL, 534 870 007,
[email protected]