pon lutego 21 03:15 2011 w kategorii Aktualności firmowe

Najlepsze wyniki w testach dla opon NokianDo sezonu letniego należy przygotowywać się już wiosną, kiedy dokonujemy zmiany opon. Staranny i przemyślany wybór ogumienia zagwarantuje nam bowiem szereg korzyści. Przygotowując się do zakupu odpowiednio wcześnie możemy liczyć na korzystne ceny czy też oferty specjalne przygotowane przez serwisy oponiarskie. Przed zakupem opon powinniśmy jednak zwrócić uwagę na wyniki ostatnich testów opon letnich, aby mieć pewność, że dokonujemy właściwego wyboru.

Opony Nokian regularnie otrzymują najwyższe oceny w testach przeprowadzanych przez wiodące czasopisma. Te fińskie opony klasy premium wielokrotnie wygrywały i wygrywają w różnego rodzaju rankingach opon. Niemiecki automobilklub ADAC uznał opony Nokian H za „szczególnie godne polecenia” w teście opon letnich ADAC 2010, a testująca jakość towarów fundacja Stiftung Warentest oceniała oponę Nokian H jako „dobra”. Opona Nokian H zdecydowanie wygrała test opon letnich Auto Club Europa ACE/GTÜ 2009, ocenę „dobra” przyznały jej czasopisma „Auto Bild” 2010 oraz „auto Test”. Ocenę „wzorową” otrzymała „zielona” opona Nokian V zarówno w ostatnim ekologicznym teście opon magazynu „Auto Bild”, jak i w rankingu trendów ekologicznych „auto Test Öko Trend” 2011. W testach przeprowadzonych przez czasopismo „Auto Zeitung” 2010 opona Nokian V została wyróżniona jako „niezwykle godna polecenia”, natomiast ocenę „dobra” wystawił jej magazyn „gute Fahrt”.

W teście opon letnich UHP (Ultra High Performance) niemiecki automobilklub ADAC ponownie ocenił oponę Nokian Z G2 do dużych prędkości jako produkt „szczególnie godny polecenia”. W 2010 eksperci czasopisma „auto motor und sport”, jak również specjaliści magazynów „Auto” i „Firmenauto” uznali oponę Nokian Z G2 za „godną polecenia”. Pismo „Auto Bild allrad” w swoim najnowszym teście opon letnich do samochodów SUV oraz terenowych oceną „wzorową” wyróżniło oponę Nokian Z SUV, natomiast ocenę „niezwykle godna polecenia” przyznało tej oponie czasopismo „Auto Zeitung”.

W swojej „krótkiej recenzji” ADAC wyraził się niezwykle pozytywnie na temat opony Nokian H: „+ bardzo dobrze wyważona opona letnia, najwyższa ocena na suchej nawierzchni + dobra także na mokrej drodze”. W skali, według której najlepsza możliwa ocena wynosi „1”, opona Nokian H otrzymała w poszczególnych kategoriach testowych następujące notowania: 1,8 - jazda po suchej nawierzchni, 2,3 - jazda po mokrej nawierzchni, 2,6 - zużycie paliwa, a 2,7 - zużycie eksploatacyjne opon. Wysoki poziom bezpieczeństwa jazdy na oponach Nokian potwierdzają oceny 1,5 za prowadzenie na mokrej nawierzchni, 1,6 za stabilność jazdy na suchej nawierzchni oraz 2,0 za jazdę na zakrętach przy mokrej nawierzchni. Czasopismo „test” oponę Nokian H poleciło w artykule „Nasza rekomendacja”.

Zwycięzca testów – opona Nokian HAutor magazynu „ACE Lenkrad” ogłosił oponę Nokian H „zasłużonym zwycięzcą testów”. Ocena dokonana została po przeprowadzeniu jazd próbnych i analizie wyników testów: „Naszym celem było znalezienie opon wszechstronnych, które we wszystkich badaniach bezpieczeństwa zajmą miejsce w ścisłej czołówce i które nie pozwolą sobie na żadne poważne uchybienia, również w aspekcie ekonomicznym. Obiecującym przykładem jest fińska opona Nokian H”. „Niezwykle godna polecenia!” Bardzo pozytywnie wyraził się o niej także magazyn „Auto Bild”: „Do mocnych stron opony Nokian H należą: niezawodne właściwości jezdne ze stabilnym prowadzeniem bocznym na mokrej i suchej nawierzchni, bardzo niski opór toczenia i mała głośność”. Ten sam magazyn uznał, że w porównaniu z oponami innych marek opona Nokian H sprawdza się lepiej pod względem przyczepności na mokrej nawierzchni. Opona ta bowiem, jak ocenił magazyn „Auto Bild”, „mimo niskiego oporu toczenia gwarantuje akceptowalną skuteczność hamowania”. Nokian H dostępna jest w serwisach oponiarskich w 21 różnych rozmiarach od 14 do 17 cali.

„Wzorowa” opona ekologiczna Nokian V i niższe zużycie paliwaNokian V - „wzorowa” fińska opona klasy Premium – pozwala znacznie obniżyć zużycie paliwa. Jak sprawdził magazyn „Auto Bild”, oszczędność wynosi 0,43 l na 100 km. Oznacza to różnicę rzędu 151 litrów i 202 EUR przy przebiegu 35 000 km. Nokian H oferuje przy tym duży stopień bezpieczeństwa, zwłaszcza na mokrej nawierzchni, co nie należy do mocnych stron większości opon ekologicznych.

Przyjazna środowisku opona Nokian V otrzymała w skali ocen, gdzie 1 jest notą najlepszą, „łączną ocenę właściwości jezdnych na mokrej nawierzchni 2+” oraz „łączną ocenę właściwości jezdnych na suchej nawierzchni 2”. Za jej mocne strony czasopismo „Auto Bild” uznało: „wyważone, pewne prowadzenie na mokrej i suchej jezdni, duża rezerwa bezpieczeństwa przy aquaplaningu, krótkie drogi hamowania na mokrych zjazdach, zadowalający potencjał oszczędności paliwa”. We wszystkich kategoriach testowych ta oszczędzająca paliwo fińska opona plasowała się w zielonym zakresie. W przypadku niebezpiecznego aquaplaningu wzdłużnego otrzymała nawet najlepszą notę 1. Tam, gdzie opona tzw. standardowa, charakteryzuje się średnim zużyciem paliwa wynoszącym 7,34 l na 100 km, Nokian V może pochwalić się zużyciem wynoszącym zaledwie 6,91 l.

Kierowcy powinni decydować się na opony, które znacznie obniżają zużycie paliwa, a jednocześnie charakteryzują się dobrą przyczepnością na mokrej nawierzchni i gwarantują wysokie bezpieczeństwo.

Magazyn „Auto Zeitung” pisząc o „niezwykle godnej polecenia” oponie V wspomniał, że produkt ten sukcesywnie zbiera punkty we wszystkich kategoriach i stanowi dobrą alternatywę zarówno w warunkach nawierzchni mokrych, jak i suchych. Przy kryterium testowym „nawierzchnia mokra” autor skomentował: „W połączeniu z klasą C opona Nokian może się podobać dzięki spontanicznym reakcjom i neutralnemu balansowi. Uzyskuje dobrą skuteczność hamowania”. Natomiast w przypadku suchej nawierzchni ocenił oponę jako „zwinna i łatwa w prowadzeniu, skuteczna w hamowaniu – oto zalety opon „V” marki Nokian”. Opona ta jest dostępna w sprzedaży w 23 różnych rozmiarach od 14 do 17 cali.

Opona Nokian Z G2 „szczególnie godna polecenia” według opinii ADACOpona Nokian Z G2 została wyróżniona przez ADAC, niemiecki automobilklub, oceną „szczególnie godna polecenia” i otrzymała wiele pochwał w „Krótkiej recenzji”: „+ Bardzo wyważona opona letnia. + Bardzo dobra przy mokrej nawierzchni. + Bardzo dobra na suchej nawierzchni”. Niezwykle pozytywne oceny na skali, w której 1 stanowi najlepszą ocenę, otrzymała opona Nokian Z G2 w następujących dyscyplinach testowych: sucha nawierzchnia: 1,7, mokra: 2,2, zużycie eksploatacyjne opon: 2,5. Również zużycie paliwa plasuje się na niskim poziomie 2,9 i leży poniżej granicy 3,0 dla oceny „szczególnie godna polecenia”. Wysokim bezpieczeństwem i dobrą jakością opona Nokian może poszczycić się w kryteriach dynamiki jazdy: 1,4 stabilność jazdy na suchej nawierzchni, prowadzenie: 1,5 i hamowanie na mokrej nawierzchni: 1,9. Asortyment tych opon obejmuje 48 rozmiarów dla kategorii prędkości W (270 km/h) i Y (300 km/h), w zakresie od 16 do 20 cali.

Magazyn „auto motor und sport” ocenił oponę Nokian Z G2 jako „godną polecenia” i dostrzegł jej dodatkowe zalety: „bardzo łagodne właściwości jezdne i zadowalająca skuteczność hamowania na suchej jezdni, ciche odgłosy toczenia”.

Oceniona przez czasopismo „Auto Bild allrad” jako „wzorowa” opona Nokian Z SUV do samochodów typu SUV otrzymała we wszystkich trzech kategoriach testowych: mokra nawierzchnia, sucha nawierzchnia, jazda w terenie – notę 2 (w tej skali ocen 1 jest najlepsza). Do jej mocnych stron należą „niski opór toczenia, zrównoważone właściwości jezdne, zaskakująca sprawność na nieutwardzonej nawierzchni“. W kategorii „niski opór toczenia” otrzymała ocenę 1. Swoją ocenę „niezwykle godna polecenia” w magazynie „Auto Zeitung” opona otrzymała za „najniższe w teście opory toczenia” oraz niemal brak słabych punktów.

Opona Nokian Z SUV jest teraz dostępna w dwóch nowych rozmiarach w segmencie 19 i 20 cali, obecnie zatem asortyment obejmuje łącznie 16 rozmiarów od 17 do 22 cali. Także opona Nokian H/T SUV otrzymała dwa nowe rozmiary w segmencie 17 i 18 cali. Program oferuje teraz 18 rozmiarów od 15 do 18 cali.

Nokian Tyres s.r.o
Telefon +420 222 507 761
Faks +420 241 940 635
E-mail dieter.koppner(at)nokiantyres.com
V Parku 2336/22
148 00 Praha 4
Republika Czeska
www.nokiantyres.com

Redakcja: Dr Falk Köhler

Linki do pobrania zdjęć, pliki jpg 300 dpi:
https://www.nokiantyres.com/testingsummer
https://www.nokiantyres.com/nokianh
https://www.nokiantyres.com/NokianV
https://www.nokiantyres.com/nokianzg2
https://www.nokiantyres.com/nokianzsuv

Egzemplarz okazowy mile widziany

Źródła:

Test opon letnich niemieckiego automobilklubu, ADAC 2010:
ADACmotorwelt, nr 3, marzec 2010
http://www1.adac.de/Tests/Reifentests/Sommerreifen/default.asp?ComponentID=4795&SourcePageID=8762

Test opon letnich kontrolującej towary fundacji Stiftung Warentest 2010:
test, nr 3/2010
http://www.test.de/themen/auto-verkehr/test/-Sommerreifen/1847449/1847449/1848008/

ACE LENKRAD, nr 3 z 13 marca 2009, str. 12 – 15
http://www.ace-online.de/sommerreifentest

Auto Bild, nr 10 – 12.3.2010

auto Test, 4/2010

Auto Bild, nr 31 – 06.08.10

auto Test Öko Trend“ 1/2011

Auto Zeitung, nr 5, 17.02.2010

gute Fahrt, nr 3 2010

Test opon letnich niemieckiego automobilklubu ADAC 2009:
ADACmotorwelt, nr 3, marzec 2009
http://www.adac.de/Tests/Reifentests/Sommerreifen/

auto motor und sport, nr 7, 11 marca 2010

Auto, nr 8, 17.03.2010 r.

Firmenauto, nr 4/2010

Auto Bild allrad, nr 4, kwiecień 2010

Auto Zeitung, nr 13, 09.06.10

Nokian TyresDzięki surowemu skandynawskiemu klimatowi fińska firma Nokian Tyres posiadająca ponad 75 letnie doświadczenie w produkcji opon jest obecnie jednym z najlepszych na świecie specjalistów w zakresie opon zimowych oraz wielokrotnym zwycięzcą testów. Letnie i zimowe opony Nokian powstają w ostrym klimacie Finlandii i są testowane w trudnych skandynawskich warunkach, dzięki czemu oferują wysoką jakość i wysoki stopień bezpieczeństwa. Marka Nokian to ekologiczne opony klasy Premium produkowane wyłącznie z zastosowaniem nieszkodliwych olejów niskoaromatycznych. Nawet w okresie załamania na rynku w 2009 roku firma uzyskała solidne wyniki i lepszy przepływ środków pieniężnych w panującej wówczas trudnej sytuacji gospodarczej. W 2009 roku obrót netto firmy Nokian Tyres wyniósł 798,5 mln euro i był o 26,1% niższy od obrotu za poprzedni rok, który wyniósł 1080,9 mln euro. Zysk przed opodatkowaniem wyniósł 102 mln euro (247 mln euro). Przepływy środków pieniężnych z operacji wzrosły do 123,1 mln euro (9,5 mln euro). Wysoką opłacalność producenta opon wykazało także badanie przeprowadzone przez niemieckie czasopismo ekonomiczne „manager magazin”: Nokian Tyres to najbardziej opłacalna firma całej branży motoryzacyjnej. W Skandynawii i Rosji ta wysokiej jakości marka cieszy się dużą rozpoznawalnością i dobrą reputacją.
www.nokiantyres.com

Kontakty z prasą:

Dr Falk Köhler PR
Dr Falk Köhler
Tel.: +49 (0) 40 / 54 73 12 12
Faks: +49 (0) 40 / 54 73 12 22
E-mail: Dr.Falk.Koehler(at)Dr-Falk-Koehler.de
www.Dr-Falk-Koehler.de
Ödenweg 59
22397 Hamburg
Niemcy

Dalsze informacje

Nokian Tyres s.r.o
Dieter Köppner, Business Director Central Europe, telefon +420 222 507 761, E-mail dieter.koppner(at)nokiantyres.com
Dominik Kwaczyński, Sales Manager Poland, telefon +48 603 464 010,
E-mail dominik.kwaczynski(at)nokiantyres.com
Sven Dittmann, mgr inż., Product Development Manager Central Europe, telefon +49 8143 / 444 850, E-mail sven.dittmann(at)nokiantyres.com
www.nokiantyres.com

Nokian Tyres plc:
Teppo Huovila, wiceprezes działu badań i rozwoju, telefon +358 10 401 7701, E-mail Teppo.Huovila(at)nokiantyres.com
www.nokiantyres.com