wto maja 26 10:00 2020 w kategorii Aktualności firmowe

Jukka Moisio prezesem i dyrektorem generalnym Nokian Tyres plc

Rada Nadzorcza Nokian Tyres powołała Jukkę Moisio na stanowisko prezesa i dyrektora generalnego Nokia Tyres plc od 27 maja 2020 r. Po trzech latach kierowania firmą stanowiska te opuściła Hille Korhonen, która — poprzednio także jako członek Rady Nadzorczej — przyczyniła się do sukcesów Nokian Tyres na jej rynkach macierzystych i rozwojowych.

Jukka Moisio ma imponujące doświadczenie w kierowaniu firmami międzynarodowymi. Ostatnio pełnił funkcję prezesa i dyrektora generalnego globalnej firmy z branży opakowań Huhtamäki Oyj. Przed przejściem do Huhtamäki Moisio był prezesem i dyrektorem generalnym Ahlstrom Oyj.

Bardzo się cieszę, że Jukka Moisio zaczyna kierować Nokian Tyres — mówi Jukka Hienonen, przewodniczący Rady Nadzorczej Nokian Tyres. Jukka Moisio może się poszczycić sukcesami w kierowaniu spółkami giełdowymi oraz poprawie ich sytuacji, dzięki czemu osiągają one solidne wyniki finansowe i zapewniają akcjonariuszom wysoki zwrot z inwestycji. Ma znakomitą orientację na rynkach Europy Środkowej i Ameryki Północnej, które mają kluczowe znaczenie dla rozwoju Nokian Tyres. Jukka Moisio wnosi odpowiednie doświadczenie i zdolności, by poprowadzić firmę ku następnej fazie jej rozwoju.

Hille Korhonen odegrała ważną rolę w budowie pozycji Nokian Tyres: najpierw jako członek Rady Nadzorczej, a przez ostatnie trzy lata jako prezes i dyrektor generalny. Był to okres intensywnych inwestycji, w którym firma zbudowała zakład produkcyjny w USA w ramach realizacji celu podwojenia sprzedaży Nokian Tyres w Ameryce Północnej. W imieniu całej Rady pragnę podziękować Hille za przywództwo i wkład w sukcesy firmy — powiedział Hienonen.

To dla mnie zaszczyt, że mogę kierować Nokian Tyres — wspaniałą firmą oferującą świetne produkty, z cenioną marką i czołową pozycją na swoich rynkach, a także mającą wiele okazji do rozwoju. Miło mi będzie współpracować z zespołem Nokian Tyres i wspólnie osiągać sukcesy, zaopatrując dotychczasowych i nowych klientów — powiedział Jukka Moisio.  

 

Jukka Moisio

Rok urodzenia: 1961

Narodowość: fińska

Wykształcenie: magister ekonomii, MBA

Doświadczenie zawodowe:

- Huhtamäki Oyj, prezes i dyrektor generalny 2008–2019

- Ahlstrom Oyj, prezes i dyrektor generalny 2004–2008

- Ahlstrom Oyj, różne stanowiska kierownicze 1991–2004

- McKinsey & Company, konsultant 1989–1991

Odpowiedzialne stanowiska:

Paulig Group, członek Rady Nadzorczej 2019–

Sulapac Oy, członek Rady Nadzorczej 2019–

Atria Oyj, członek Rady Nadzorczej 2014–

 

Kontakt:

Piotr Bartha, MSL, 534 870 007,
[email protected]