czw lutego 28 12:03 2013 w kategorii Nowości produktowe

Firma Nokian Tyres prezentuje trzy całkowicie nowe opony letnieSportowe opony letnie Nokian zLine Ultra High Performance to interesujący, topowy model, który zapewnia precyzyjne, doskonałe i bezpieczne właściwości jezdne podczas szybkiej jazdy. Bezpieczną jazdę i dobrą przyczepność na mokrej nawierzchni zapewnia opona letnia Nokian Line High Performance w pojazdach kompaktowych i klasy średniej w często zmieniających się warunkach na polskich drogach. Opony letnie Nokian eLine otrzymują najwyższą ocenę AA w kategoriach zużycia paliwa i przyczepności na mokrej nawierzchni na etykiecie UE w technologii przyszłości dla mniejszych samochodów. Już poprzednie modele nowych opon letnich Nokian zwyciężyły osiem razy w testach opon letnich 2012. W ten sposób fińska marka premium zajmuje większość zwycięskich lokat spośród wszystkich marek. W serwisach oponiarskich dostępna jest już rozszerzona oferta opon letnich Nokian. Firma Nokian Tyres to światowy lider w zakresie opon zimowych.
https://www.nokiantyres.com/produkty

Precyzja prowadzenia oraz bezpieczeństwo podczas sportowej jazdy dzięki nowym oponom Nokian zLineBezpieczeństwo i komfort jazdy, a do tego doskonała przyczepność bez znaczenia czy to na mokrej czy też suchej nawierzchni

Optymalny wybór dla zmiennych warunków pogodowych panujących latem

Nowe opony letnie Ultra High Performance Nokian zLine gwarantują precyzję i komfort sportowej jazdy przy dużych prędkościach. Nowe, ulepszone opony letnie firmy Nokian charakteryzują się wysoką jakością i bezpieczeństwem, a także stabilnością i precyzją prowadzenia oraz dobrą przyczepnością w zmiennych warunkach drogowych charakterystycznych dla polskiego lata. Opona Nokian zLine radzi sobie znakomicie w sytuacjach ekstremalnych i jest idealną oponą w przypadku często zmieniających się warunków drogowych lub dużych zmian temperatury, dzięki szybkiej reakcji na ruchy kierownicą oraz dobrej przyczepności, nawet na mokrej nawierzchni. Dzięki know-how i najnowszej technologii stosowanej przez fińskiego producenta Nokian zLine plasują się na szczycie listy w klasie najszybszych opon do samochodów osobowych.

Dostępny asortyment opon Nokian zLine obejmuje 31 rozmiarów – od 16 do 20 cali – dla kategorii prędkości W (270 km/h) i Y (300 km/h). Opony są już dostępne w serwisach oponiarskich. Nokian zLine to następczyni Nokian Z G2, która zwyciężyła w rankingu opon letnich 2012 prowadzonym przez największy europejski magazyn motoryzacyjny „Auto Bild”, a także w innych testach opon.

Szybkie reagowanie i precyzja dzięki nanotechnologii i dobrej przyczepności na mokrej nawierzchni, nawet w ekstremalnych warunkachSwoją sterowność i przyczepność opony Nokian zawdzięczają procesom udoskonalania prowadzonym na wymagających skandynawskich drogach oraz na europejskich odcinkach testowych dla dużych prędkości. Aby uzyskać doskonałą przyczepność na mokrej nawierzchni, inżynierowie zastosowali superszybkie kamery, które dostarczyły ważnych informacji o tym, co dzieje się na styku opony i nawierzchni drogi. Program testów obejmował obszerne badania laboratoryjne sprawdzające strukturę opony, a także tysiące kilometrów jazd testowych po różnorodnych nawierzchniach asfaltowych.

„Opona Nokian zLine jest profesjonalnym produktem, stworzonym do jazdy w trudnych warunkach, dzięki nowej generacji mieszance bieżnikowej, nanotechnologicznej strukturze i specjalnej rzeźbie bieżnika przeznaczonej do szybkiej jazdy. Opona reaguje natychmiast na ruchy kierownicy, co decyduje o bezpieczeństwie. Ten innowacyjny produkt gwarantuje zarówno precyzję, jak i komfort jazdy”, mówi Juha Pirhonen, Dyrektor ds. Rozwoju Produktu w fińskiej firmie Nokian Tyres, która jest producentem opon klasy premium.

Opony letnie Nokian zLine – zdjęcia do pobrania:
www.nokiantyres.com/NokianzLine

Opony letnie Nokian zLine - pliki wideo do pobrania:
http://youtu.be/tm-FodKRM0M

Projektowanie opon Nokian z testami opon letnich Nokian zLine + Nokian Line – pliki wideo do pobrania:
http://www.unitedpictures.tv/articles/959

Bezpieczeństwo jazdy i dobra przyczepność na mokrej nawierzchni dzięki nowym oponom Nokian LineOptymalne rozwiązanie przy zmiennych warunkach drogowych w okresie letnim

Precyzyjne prowadzenie, doskonała przyczepność oraz ochrona przed aquaplaningiem

Nowe opony letnie High Performance Nokian Line doskonale sobie radzą na mokrej nawierzchni i w szybko zmieniających się warunkach drogowych latem. Ta przystosowana specjalnie do polskich dróg opona z grupy opon letnich Nokian gwarantuje optymalną przyczepność, precyzyjne prowadzenie oraz dobrą ochronę przed aquaplaningiem. Dzięki innowacyjnym lamelkom Cross-Block i falistym rowkom bezpieczna opona Nokian Line zapewnia doskonałą sterowność, jak również dobrą przyczepność, nawet na śliskich i mokrych nawierzchniach w deszczowych warunkach.

Opona ta została zaprojektowana specjalnie do samochodów rozwijających dużą moc i zachwyca swoim stabilnym prowadzeniem. Dzięki niej od wczesnej wiosny aż do późnej jesieni jazda jest bezkompromisowo bezpieczna i wygodna. Struktura i mieszanka bieżnika zapewniają doskonałą przyczepność oraz prowadzenie.

Opony Nokian Line są idealnie przystosowane do zróżnicowanych wymagań indeksów prędkości T, H, V i W. Pokaźna rodzina produktów obejmuje 45 rozmiarów – od 15 do 17 cali. Opony są już dostępne w serwisach oponiarskich. Opony Nokian zwyciężyły w ośmiu testach opon letnich w 2012 roku.

Innowacyjne rozwiązania w oponach Nokian Line maksymalizują przyczepność na mokrej nawierzchniBadania przeprowadzone przez firmę Nokian wykazały, że spośród wszystkich zjawisk atmosferycznych deszcz odpowiada za większość wypadków drogowych. Gdy świeci słońce, jazda po autostradzie jest dziecinnie prosta, lecz gdy nagle zacznie padać, ryzyko utraty kontroli nad pojazdem wzrasta. Opony mogą stracić przyczepność, może wystąpić zjawisko aquaplaningu, a wtedy kierowca jest bezsilny wobec zagrożenia. W takiej sytuacji szybko dochodzi do wypadków.

„Poprzez optymalizację kontaktu z nawierzchnią i opracowanie nowej struktury opony Nokian Line uzyskaliśmy precyzyjne właściwości jezdne i doskonałą przyczepność na mokrej nawierzchni. Do tego celu wykorzystaliśmy kamerę do filmowania szybko poruszających się obiektów. Ostatni szlif w zakresie dobrej przyczepności na mokrej nawierzchni i wysokiej ochrony przed aquaplaningiem nadały oponie innowacyjne rozwiązania mające za zadanie skuteczne usuwanie wody znajdującej się między oponą a nawierzchnią.” — wyjaśnia Juha Pirhonen, Dyrektor ds. Rozwoju Produktu w fińskiej firmie Nokian Tyres, która jest producentem opon klasy premium.

Wyjątkowe lamelki Cross-Block na centralnym żebrze mają podwójne działanie. W pobliżu barku zewnętrznego łączą się ze sztywniejszym żebrem i nadają oponie stabilność. Elastyczniejsze lamelki Cross na żebrze obok barku wewnętrznego zapewniają miękki kontakt z nawierzchnią, zmniejszając w ten sposób opory toczenia, zużycie paliwa oraz hałas. Kąt i objętość rowków ukośnej lamelki Cross są zoptymalizowane. Na mokrej nawierzchni lamelka Cross jest podwójnie skuteczna: gromadzi wodę w kontakcie z nawierzchnią i przyspiesza jej usuwanie do głównych rowków. W celu wyeliminowania aquaplaningu w głównych rowkach poprzecznych barku zewnętrznego również znajdują się oddzielne rowki retencyjne (Swoop Grooves). Te eliptyczne szczeliny zatrzymują więcej wody dzięki zwiększeniu objętości rowków poprzecznych. Ich kształt gwarantuje doskonałą przyczepność twardej opony do mokrej nawierzchni, nawet w przypadku zużycia. Rowki retencyjne rozszerzają się bliżej dna, co sprawia, że zwiększają swą objętość w miarę zużywania się opony.

Opony letnie Nokian Line – zdjęcia do pobrania:
www.nokiantyres.com/NokianLine

Projektowanie opon Nokian z testami opon letnich Nokian zLine + Nokian Line – pliki wideo do pobrania:
http://www.unitedpictures.tv/articles/959

Nowe opony letnie Nokian eLine uzyskują wynik AA na nowej etykiecie UENajwyższe oceny za małe zużycia paliwa oraz rewelacyjną przyczepność na mokrej nawierzchni

Nowe, wyjątkowe opony letnie Nokian

Nowe opony letnie Nokian eLine plasują się w czołówce w zakresie zużycia paliwa i przyczepności na mokrej nawierzchni – zgodnie z nowym schematem oznakowania otrzymały kategorię A. Stanowią one przykład możliwości technologicznych wiodącego producenta opon zimowych na świecie, firmy Nokian Tyres. I nie jest to tylko produkt koncepcyjny, lecz najnowocześniejsze ogumienie dostępne dla użytkowników. Zakres dostępnych rozmiarów nowej opony Nokian eLine będzie się stopniowo zmieniać w okresie letnim 2013. Te paliwooszczędne i zapewniające bezpieczeństwo na mokrej nawierzchni opony są przeznaczone do mniejszych pojazdów oraz dla kierowców, którzy cenią sobie technologie przyszłości oraz wymagają najwyższej efektywności paliwowej i wysokiej przyczepności.

W nowoczesnych samochodach kryje się iście kosmiczna technologia, a one same są zbudowane z nieokreślonej liczby podzespołów. Stanowią one kompleksowe połączenie fizyki, nanotechnologii i przyszłościowych materiałów, a każdy komponent ma przy tym konkretne zadanie do wykonania.

„Przy projektowaniu opon najnowszej generacji eLine wybraliśmy całkowicie nowe podejście. Zrozumieliśmy, że mały opór toczenia, a dzięki temu małe zużycie paliwa oraz dobra przyczepność na mokrej nawierzchni wzajemnie się nie wykluczają. Możliwa jest równoczesna optymalizacja wspomnianych parametrów bez naruszenia zrównoważonego całokształtu, jakim jest opona. W tym celu konieczne było zastosowanie zupełnie nowej struktury, dokonanie zmian w geometrii bieżnika oraz wykorzystanie nowoczesnej mieszanki gumy”, mówi Juha Pirhonen, Dyrektor ds. Rozwoju Produktu w fińskiej firmie Nokian Tyres, która jest producentem opon klasy premium. Zakres dostępnych rozmiarów nowej opony Nokian eLine będzie się stopniowo zmieniać w okresie letnim 2013.

Opony letnie Nokian eLine – zdjęcia do pobrania:
www.nokiantyres.com/NokianeLine

Opony Nokian zwycięzcą niemieckich testów opon letnich w 2012 rokuJuż poprzednie modele nowych opon letnich Nokian wielokrotnie wygrywały w testach, oferują wysokie bezpieczeństwo i oszczędzają paliwo. Opony Nokian uzyskały w 2012 roku najlepsze oceny w testach opon letnich przeprowadzonych przez niemieckie czasopisma „Auto Bild” (9/2012 + 8/2012), „Auto Zeitung” (6/2012 + 12/2012), „auto Test” (4/2012), „gute Fahrt” (3/2012), „Auto Bild allrad” (4/2012), „pro mobil” (4/2012) i „Firmenauto Transporter” (4/2012).
Ośmiokrotne zwycięstwo w testach stawia te fińskie opony klasy premium na pierwszym miejscu wśród najlepiej ocenianych marek. Najlepsze oceny w rankingach czasopism motoryzacyjnych „Auto Bild”, „Auto Zeitung”, „auto Test”, „gute Fahrt” i „Auto Bild allrad” dowodzą, że letnie opony wyprodukowane przez jednego z najlepszych na świecie specjalistów w zakresie opon zimowych wyróżniają się doskonałymi parametrami we wszystkich kategoriach. Także opona Nokian SUV zwyciężyła w ostatnim teście opon SUV magazynu „Auto Zeitung” (12/2012).
Opony Nokian zajęły drugie miejsce w rankingu magazynu „auto motor sport” (7/2012) z oceną „szczególnie godne polecenia”. Ocenę bardzo dobrą wystawiają oponom niemiecki automobilklub ADAC (3/2012) i organizacja Stiftung Warentest (3/2012) w kategoriach „jazda po suchej nawierzchni”, zaś ocenę dobrą w kategorii „jazda po mokrej nawierzchni” oraz w kategorii zużycia paliwa. Ocenę „godne polecenia” opony te otrzymały w testach organizacji Auto Club Europa ACE GTÜ (2/2012) oraz magazynu „sport auto” (4/2012).

Opony letnie Nokian Z G2 – linki do pobrania zdjęć (pliki jpg 300 dpi):
https://www.nokiantyres.com/nokianzg2

Opony letnie Nokian Z SUV – linki do pobrania zdjęć (pliki jpg 300 dpi):
https://www.nokiantyres.com/nokianzsuv

Więcej informacji na temat opon letnich Nokian

Opona Nokian zwycięża w testach:
www.nokiantyres.com/test-success

Więcej informacji:
www.facebook.com/nokiantyres
www.youtube.com/NokianTyresCom

Firma Nokian to światowy lider w zakresie opon zimowych, wielokrotny zwycięzca testów i producent opon klasy premiumFirma Nokian Tyres jako światowy lider w zakresie opon zimowych, wielokrotny zwycięzca testów i producent opon klasy premium, oferuje najbezpieczniejsze opony do jazdy w warunkach nordyckich. Wysoka jakość innowacyjnych fińskich opon Nokian do pojazdów osobowych i ciężarowych oraz ciężkich maszyn użytkowych daje się odczuć szczególnie podczas jazdy po ośnieżonej nawierzchni, w surowym klimacie, a także w trudnych warunkach drogowych, stanowiąc o trwałej wartości dodanej tych opon. Poza tym Nokian oferuje również opony zaprojektowane specjalnie dla zmiennych warunków pogodowych i dużych prędkości jazdy po autostradach. Opony Nokian są bardzo bezpieczne, przyjazne dla środowiska i pozwalają na oszczędność paliwa. Firma jest numerem 1 pod względem rozpoznawalności marki i uznania jej wartości w Skandynawii oraz Rosji; cechuje ją nietypowy, pozytywny image.

Nokian prekursorem opon zimowych

Firma Nokian projektuje, testuje i opatentowuje innowacyjne opony od ponad 75 lat, będąc prekursorem w zakresie opon zimowych. Pierwsza opona zimowa świata powstała w 1934 roku w klimacie lodowatych wiatrów i ostrych mrozów. Dwa lata później pojawiła się opona Nokian Hakkapeliitta, opracowana dla warunków nordyckiej zimy, należąca obecnie do najpopularniejszych światowych marek opon zimowych. Najszybszą oponę zimową świata, Nokian WR, o maksymalnej prędkości 270 km/h, Finowie wprowadzili na rynek w 2002 roku. Pasmo sukcesów i zwycięstw w testach kontynuują nowe, bezpieczne opony firmy Nokian: ekonomiczne WR D3 do pojazdów kompaktowych, pojazdów średniej klasy i małych samochodów oraz sportowe WR A3 do dużych, szybkich samochodów.

Opony zimowe Nokian zwycięzcą testów opon zimowych w 2012 roku

Pasmo sukcesów i zwycięstw w testach kontynuują nowe, bezpieczne opony firmy Nokian: ekonomiczne WR D3 do pojazdów kompaktowych, pojazdów średniej klasy i małych samochodów oraz sportowe WR A3 do dużych, szybkich samochodów: opony zimowe Nokian zwyciężają w testach opon zimowych 2012 magazynów „Auto Bild”, „auto motor sport” i „AUTOStraßenverkehr” z najlepszymi ocenami „wzorowe”, „szczególnie godne polecenia” i „bardzo dobre”. Opony Nokian zwyciężają tej zimy w ponad 20 testach opon zimowych magazynów motoryzacyjnych w Niemczech i Europie. Fińskie opony otrzymują notę „dobrą” od niemieckiego automobilklubu ADAC i organizacji konsumenckiej „test Stiftung Warentest”.
Magazyn „Auto Bild” chwali opony Nokian WR A3: „Mocne strony opon: wzorcowe prowadzenie na zaśnieżonej, mokrej i suchej nawierzchni, stabilne prowadzenie boczne i precyzyjne reakcje na ruchy kierownicą, najkrótsza droga hamowania na mokrej i suchej nawierzchni, niskie zużycie paliwa”. Magazyn „auto motor sport” ocenia opony Nokian WR D3 następująco: „Znakomite osiągi na śniegu, krótka droga hamowania na suchej nawierzchni, zrównoważone właściwości jezdne”.
Opony Nokian zwyciężają także w testach magazynu „Firmenauto” (11/2012). Opony Nokian otrzymują ocenę „szczególnie godne polecenia” w testach opon zimowych 2012 magazynu „Auto Zeitung”, Auto Club Europa ACE, GTÜ, ÖAMTC, TCS i ARBÖ oraz ocenę „bardzo dobre” w testach „promobil”, „Firmenauto Transporter” i „lastauto omnibus Transporter”. Czasopismo „Gute Fahrt” przyznaje oponom swoją rekomendację jako „najlepszym oponom”.
Maksymalną prędkość jazdy na lodzie, 331,610 km/h, będącą nowym rekordem Guinnessa, osiągnięto na klasycznym modelu zimowych opon Nokian.

Opony Nokian zwycięzcą niemieckich testów opon letnich w 2012 roku

Także opony letnie Nokian wielokrotnie wygrywały w testach, oferują wysokie bezpieczeństwo i oszczędzają paliwo. Opony Nokian uzyskały w 2012 roku najlepsze oceny w rankingach opon letnich przeprowadzonych przez niemieckie czasopisma motoryzacyjne „Auto Bild” (9/2012 + 8/2012), „Auto Zeitung” (6/2012 + 12/2012), „auto Test” (4/2012), „gute Fahrt” (3/2012), „Auto Bild allrad” (4/2012), „pro mobil” (4/2012) i „Firmenauto Transporter” (4/2012). Ośmiokrotne zwycięstwo w testach stawia te fińskie opony klasy premium na pierwszym miejscu wśród najlepiej ocenianych marek. Najlepsze oceny w rankingach niemieckich czasopism motoryzacyjnych „Auto Bild”, „Auto Test”, „gute Fahrt” i „Auto Bild allrad” dowodzą, że letnie opony fińskiej firmy specjalizującej się w oponach zimowych wyróżniają się doskonałymi parametrami we wszystkich kategoriach. Także opona Nokian SUV zwyciężyła w ostatnim teście opon SUV magazynu „Auto Zeitung” (12/2012).
Opony Nokian zajęły drugie miejsce w rankingu magazynu „auto motor sport” (7/2012) z oceną „szczególnie godne polecenia”. Ocenę bardzo dobrą wystawiają oponom niemiecki automobilklub ADAC (3/2012) i organizacja Stiftung Warentest (3/2012) w kategoriach „jazda po suchej nawierzchni”, zaś ocenę dobrą w kategorii „jazda po mokrej nawierzchni” oraz w kategorii zużycia paliwa. Ocenę „godne polecenia” opony te otrzymały w testach organizacji Auto Club Europa ACE GTÜ (2/2012) oraz magazynu „sport auto” (4/2012).

Trzy całkowicie nowe opony letnie Nokian na rok 2013

Firma Nokian Tyres prezentuje trzy całkowicie nowe opony letnie Nokian na rok 2013. Sportowe opony letnie Nokian zLine Ultra High Performance to interesujący, topowy model, który zapewnia precyzyjne, doskonałe i bezpieczne właściwości jezdne podczas szybkiej jazdy. Bezpieczną jazdę i dobrą przyczepność na mokrej nawierzchni zapewnia opona letnia Nokian Line High Performance w pojazdach kompaktowych i klasy średniej w często zmieniających się warunkach na polskich drogach. Opony letnie Nokian eLine otrzymują najwyższą ocenę AA w kategoriach zużycia paliwa i przyczepności na mokrej nawierzchni na etykiecie UE w technologii przyszłości dla mniejszych samochodów.

Większe bezpieczeństwo dzięki innowacjom: Zimowy wskaźnik głębokości bieżnika z symbolem śnieżynki i wskaźnik głębokości bieżnika z ostrzeżeniem przed aquaplaningiem

Zimowy wskaźnik głębokości bieżnika w oponach zimowych Nokian WR, oznaczony symbolem śnieżynki, podaje głębokość bieżnika na skali od 8 do 4 milimetrów. Symbol śnieżynki jest widoczny do głębokości bieżnika wynoszącej 4 milimetry. Kiedy symbol ten przestaje być widoczny, należy wymienić opony zimowe na nowe. Wskaźnik głębokości bieżnika na oponach letnich Nokian podaje kierowcy głębokość bieżnika na skali od 8 do 2. Umieszczony na nim symbol kropli wody ostrzega przed niebezpieczeństwem aquaplaningu. Gdy wysokość bieżnika wynosi cztery milimetry, znak ostrzegawczy zanika, informując w ten sposób, że zagrożenie jest naprawdę poważne. Żaden inny producent opon nie może się pochwalić tym innowacyjnym rozwiązaniem.

Firma Nokian Tyres osiągnęła w 2012 roku obrót na poziomie 1612 milionów euro

Firma Nokian Tyres osiągnęła w 2012 roku obrót na poziomie 1612 milionów euro i zatrudniała ponad 4000 pracowników. Do firmy należy również sieć sprzedaży opon Vianor z ponad 1037 punktami sprzedaży w 26 państwach. Akcje Nokian Tyres są notowane na NASDAQ OMX w Helsinkach.
https://www.nokiantyres.com/produkty

Redakcja: Dr Falk Köhler

Kontakty z prasą:
Dr Falk Köhler PR
Dr Falk Köhler
Tel.: +49 (0) 40 54 73 12 12
Faks: +49 (0) 40 54 73 12 22
E-mail: Dr.Falk.Koehler(at)Dr-Falk-Koehler.de
www.Dr-Falk-Koehler.de
Ödenweg 59
22397 Hamburg
Niemcy

Egzemplarz okazowy można otrzymać u Dr. Falk Köhler PR

Dalsze informacje:

Nokian Tyres s.r.o – kontakt bezpośredni:
Dieter Köppner, Business Director Central Europe, telefon +420 222 507 761, E-mail dieter.koppner(at)nokiantyres.com

Marketing Manager Lukáš Líbal, Tel.: +420 222 507 759
E-Mail: lukas.libal(at)nokiantyres.com

Sven Dittmann, mgr inż., Product Development Manager Central Europe, telefon +49 8143 / 444 850, E-mail sven.dittmann(at)nokiantyres.com
https://www.nokiantyres.com/produkty

Nokian Tyres plc – kontakt bezpośredni:
Communications Manager Anssi Mäki, telefon +358 10 401 7782
E-Mail: anssi.maki(at)nokiantyres.com

Matti Morri, menedżer działu technicznej obsługi klienta, telefon: +358 10 401 7621
E-mail: matti.morri(at)nokiantyres.com
www.nokiantyres.com