wto lutego 8 12:29 2022 w kategoriach Nowości produktowe, Aktualności firmowe

FAST RACE, BIG CHANGE: Nokian Tyres rzuca wyzwanie w zakresie zrównoważonego rozwoju, aby walczyć o lepszą przyszłość

Wyzwanie FAST RACE, BIG CHANGE jest otwartym konkursem Nokian Tyres, w którym startupy, firmy, studenci oraz naukowcy zaproszeni są do tworzenia innowacji na rzecz bardziej przyjaznych środowisku opon. Finaliści będą mieli niepowtarzalną okazję zaprezentowania swojego pomysłu w centrum testowym Nokian Tyres w Laponii. Zwycięzca konkursu będzie miał szansę współpracować z ekspertami działu badawczo-rozwojowego firmy, aby wcielić swój pomysł w życie.

Jedno okrążenie, aby zmienić przyszłość

W wyścigu ze zmianami klimatu Nokian Tyres przyspiesza, aby stworzyć najbardziej ekologiczne opony. Otwarty konkurs FAST RACE, BIG CHANGE ma na celu znalezienie nowych rozwiązań, które sprawią, że ogumienie będzie bardziej przyjazne środowisku. Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 10 000 euro oraz możliwość nawiązania współpracy biznesowej lub rozwojowej z Nokian Tyres.

Spośród wszystkich zgłoszeń zostanie wyłoniona grupa finalistów. Finał konkursu odbędzie się 7 kwietnia w położonym w fińskiej Laponii, około 300 km za kołem podbiegunowym, centrum testowym opon Nokian Tyres – „Białe Piekło”. Finaliści, jadąc po torze testowym w pojeździe elektrycznym prowadzonym przez kierowcę testowego Nokian Tyres, będą musieli przekonać jury do swojej innowacyjnej opony podczas prezentacji trwającej jedno okrążenie toru testowego.  

Ambitne cele do osiągnięcia do 2030 roku

Nokian Tyres wyznaczył sobie ambitne cele w zakresie zrównoważonego rozwoju: do końca 2030 roku 50% wszystkich surowców wykorzystywanych w produkcji opon producenta będzie pochodziło z recyklingu lub odnawialnych źródeł, a emisja CO2 związana z produkcją zostanie zredukowana o 50%. W styczniu 2022 roku firma wprowadziła na rynek oponę Green Step, w której 93% materiałów pochodzi z recyklingu.

Celem firmy Nokian Tyres jest umożliwienie światu prowadzenia pojazdów w sposób bardziej wydajny. Orientacja na równoważony rozwój odgrywa coraz większą rolę w tym, czego klienci i konsumenci oczekują od producentów opon. 

Wyzwanie FAST RACE, BIG CHANGE już ruszyło, a szczegóły konkursu można poznać tutaj.

Czy wiesz, że:

  • Na świecie jest około 1,4 miliarda samochodów. Co by się stało, gdyby wszystkie te samochody korzystały z ekologicznych opon? Opony mogą wiele zmienić w szybkim wyścigu ze zmianami klimatu.
  • Opony składają się z prawie 30 różnych komponentów i ponad 100 surowców. Oznacza to, że istnieją setki możliwości wprowadzenia bardziej ekologicznych innowacji.
  • Nokian Tyres poszukuje pomysłów i rozwiązań z całego świata oraz z różnych gałęzi przemysłu, które mogą zostać wdrożone do produkcji przyszłych opon premium. Cały cykl życia produktu jest otwarty na innowacje.
  • Finaliści konkursu FAST RACE, BIG CHANGE mają niepowtarzalną okazję odwiedzić ośrodek testowy Nokian Tyres w Laponii i przedstawić swój pomysł przed panelem jurorów reprezentujących przemysł oraz środowiska akademickie.
  • Zwycięzca będzie miał szansę wcielić swój pomysł w życie we współpracy z ekspertami działu badawczo-rozwojowego Nokian Tyres, a także otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 10 000 euro.

Zdjęcia do pobrania

 

Kontakt dla mediów:

Zuzana Seidl
PR manager Nokian Tyres CE
[email protected]
00420 603 578 866

Tomasz Nowicki
[email protected]
501 760 211

Marcin Lewandowski
[email protected]
608 390 858