FacebookInstagramLinkedInmenu-iconPinicon-playscroll-downsearchTwitterShapeYouTube
Menu
wto marzec 31 05:30 2020 w kategorii Aktualności firmowe

Aktualności dotyczące COVID-19: Nokian Tyres tymczasowo zamyka wszystkie fabryki

Nokian Tyres wdraża środki służące zachowaniu ciągłości działania oraz zdrowiu i bezpieczeństwu pracowników.  

Przedstawiamy aktualne informacje z 27 marca dotyczące postępowania Nokian Tyres w obliczu pandemii wirusa COVID-19.

Ze względu na konsekwencje pandemii Nokian Tyres tymczasowo wstrzymuje produkcję w fabrykach w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników.

Zakład w Dayton został zamknięty z 27 marca na co najmniej dwa tygodnie. W rosyjskim zakładzie Nokian Tyres przerwa w produkcji rozpoczyna się w poniedziałek 30 marca i potrwa tydzień. Nokian Tyres będzie nadal zaopatrywać klientów za pośrednictwem magazynów regionalnych. Więcej informacji o zakładach w Rosji i USA można uzyskać tutaj.

Negocjacje z pracownikami dotyczące całej załogi w Finlandii w Nokian Tyres plc, Nokian Heavy Tyres Ltd, Vianor Holding Oy oraz Vianor Oy zakończyły się w piątek 27 marca. W wyniku tych rozmów cały fiński personel liczący 1630 osób ma zostać tymczasowo zwolniony. 

Dwutygodniowe zamknięcie fabryki w Nokii rozpocznie się 6 kwietnia. Obejmie ono produkcję opon do samochodów osobowych, a także produktów Nokian Heavy Tyres i ma na celu zapobieżenie rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19.  

Ze względu na pandemię COVID-19, która pogłębiła niepewność na rynkach motoryzacji i opon, Rada Dyrektorów Nokian Tyres plc („Nokian Tyres”) zdecydowała się wycofać prognozę wyników finansowych firmy na 2020 r. opublikowaną 4 lutego 2020 r. Ze względu na utrzymującą się niepewność Rada nie jest obecnie w stanie przedstawić nowej prognozy. Więcej informacji można uzyskać tutaj.

Nokian Tyres uważnie monitoruje aktualne informacje ogólnoświatowych organizacji z sektora zdrowia oraz przestrzega wytycznych władz lokalnych wszędzie tam, gdzie prowadzi działalność. Podejmujemy wszelkie niezbędne środki ostrożności, aby zapewnić bezpieczeństwo naszym pracownikom. Tymczasowo zawiesiliśmy wszystkie podróże służbowe i prosimy pracowników, aby nie odbywali spotkań osobistych. W większości krajów przeszliśmy na pracę zdalną na wszystkich stanowiskach, na których jest to możliwe, a w Rosji przygotowujemy się do tej zmiany. 

Firma opublikowała zasady kwarantanny dla pracowników podróżujących służbowo do obszarów o dużym zagrożeniu zakażeniem. Wszystkie osoby, które podróżują w celach służbowych lub osobistych, powinny przejść kwarantannę domową przez 14 dni po powrocie.

W Rosji będziemy w sposób elastyczny dostosowywać produkcję do popytu na świecie. W USA wstrzymaliśmy rekrutację dodatkowych pracowników w fabryce w Dayton. Monitorujemy sytuację i wznowimy zatrudnianie, kiedy pozwolą na to okoliczności.

W Hiszpanii wstrzymana została budowa nowego ośrodka testowego. Wykonawcy wznowią pracę, kiedy tylko będzie to bezpieczne, ale oznacza to, że inwestycja w Hiszpanii zostanie opóźniona.

Od początku epidemii w Chinach wdrożyliśmy nasz globalny Program Ciągłości Biznesowej i podjęliśmy wszelkie dostępne działania, aby zapewnić pracownikom bezpieczeństwo, a klientom — dostawy. O sile sieci dostaw Nokian Tyres stanowi strategiczna odporność. Zastosowaliśmy dodatkowe środki ostrożności, aby zapewnić dostawy dla klientów, i zakazaliśmy wizyt w zakładach.

Zgodnie ze stanem na 25 marca jest mało prawdopodobne, by pandemia wirusa COVID-19 spowodowała braki surowców zagrażające produkcji Nokian Tyres Plc. Aby zminimalizować zagrożenia w naszym łańcuchu dostaw surowców, podjęliśmy dodatkowe działania z zakresu zarządzania ryzykiem.

Większość naszych dostawców surowców funkcjonuje normalnie. Obserwujemy jednak opóźnienia w dostawach i transporcie. Dotychczasowe lub przewidywane w najbliższych tygodniach opóźnienia będą kompensowane z naszych zapasów bezpieczeństwa. Mamy także zapasowych dostawców. Sytuację śledzimy uważnie i będziemy aktualizować informacje w miarę jej rozwoju.

Dodatkowych informacji udziela: Tarja Kuittinen, menedżer ds. komunikacji, tel. +358 10 401 7912