FacebookInstagramLinkedInmenu-iconPinicon-playscroll-downsearchTwitterShapeYouTube
Menu
sob kwiecień 4 05:30 2020 w kategorii Aktualności firmowe

Aktualności dotyczące COVID-19: Nokian Tyres tymczasowo zamyka wszystkie fabryki

Regularna, aktualizowana informacja o działaniach Nokian Tyres oraz skutkach epidemii COVID-19. 

4 kwietnia

Produkcja w rosyjskiej fabryce Nokian Tyres we Wsiewołożsku zostanie wznowiona w poniedziałek 6 kwietnia, zgodnie z pierwotnym planem. Ograniczenia przyjęte na podstawie dekretu prezydenta z 2 kwietnia 2020 roku, przedłużające "okres wolny od pracy" do końca kwietnia, nie mają odniesienia do fabryki we Wsiewołożsku. Jest ona zakładem pracującym w trybie ciągłym, która może kontynuować normalną działalność.

2 kwietnia

Roczne walne zgromadzenie Nokian Tyres odbędzie się w trybie specjalnym 2 kwietnia 2020

Roczne walne zgromadzenie Nokian Tyres odbędzie się 2 kwietnia 2020 roku, zgodnie z pierwotnym harmonogramem. Wystarczająco duża liczba udziałowców odwołała swój udział w zgromadzeniu, by mogło ono odbyć się zgodnie z rozporządzeniami odpowiednich organów wydanymi w związku z pandemią koronawirusa. Na podstawie pełnomocnictw i otrzymanych instrukcji głosowania, większością głosów wymaganą przez fiński kodeks spółek handlowych zostały przyjęte wszystkie uchwały zawarte w ogłoszeniu o zwołaniu walnego zgromadzenia.

Walne zgromadzenie odbędzie się w centrali Nokian Tyres, Pirkkalaistie 7, 37100 Nokia. Planowane rozpoczęcie o godzinie 16:00 EET, w czwartek 2 kwietnia 2020 roku. Wstęp od godziny 15:30 EET. Zgromadzenie oraz prezentacje, w tym dyrektora generalnego, będą krótkie i będą spełniały tylko minimalne wymagania. Udział członków zarządu oraz zespołu kierownictwa grupy jest ograniczony do minimum. Zgłoszony nowy członek zarządu nie będzie obecny na walnym zgromadzeniu, ale zostanie przedstawiony w materiałach. W trakcie zgromadzenia nie będzie podawana kawa ani przekąski.

W związku z pandemią koronawirusa, Nokian Tyres w dalszym ciągu zwraca się do udziałowców, którzy zarejestrowali swój udział w walnym zgromadzeniu, aby nie uczestniczyli w nim osobiście, ale przez webcast na żywo pod adresem www.nokiantyres.com/annualgeneralmeeting2020

Przedstawiamy aktualne informacje z 27 marca dotyczące postępowania Nokian Tyres w obliczu pandemii wirusa COVID-19.

Ze względu na konsekwencje pandemii Nokian Tyres tymczasowo wstrzymuje produkcję w fabrykach w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników.

Zakład w Dayton został zamknięty z 27 marca na co najmniej dwa tygodnie. W rosyjskim zakładzie Nokian Tyres przerwa w produkcji rozpoczyna się w poniedziałek 30 marca i potrwa tydzień. Nokian Tyres będzie nadal zaopatrywać klientów za pośrednictwem magazynów regionalnych. Więcej informacji o zakładach w Rosji i USA można uzyskać tutaj.

Negocjacje z pracownikami dotyczące całej załogi w Finlandii w Nokian Tyres plc, Nokian Heavy Tyres Ltd, Vianor Holding Oy oraz Vianor Oy zakończyły się w piątek 27 marca. W wyniku tych rozmów cały fiński personel liczący 1630 osób ma zostać tymczasowo zwolniony. 

Dwutygodniowe zamknięcie fabryki w Nokii rozpocznie się 6 kwietnia. Obejmie ono produkcję opon do samochodów osobowych, a także produktów Nokian Heavy Tyres i ma na celu zapobieżenie rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19.  

Ze względu na pandemię COVID-19, która pogłębiła niepewność na rynkach motoryzacji i opon, Rada Dyrektorów Nokian Tyres plc („Nokian Tyres”) zdecydowała się wycofać prognozę wyników finansowych firmy na 2020 r. opublikowaną 4 lutego 2020 r. Ze względu na utrzymującą się niepewność Rada nie jest obecnie w stanie przedstawić nowej prognozy. Więcej informacji można uzyskać tutaj.

Nokian Tyres uważnie monitoruje aktualne informacje ogólnoświatowych organizacji z sektora zdrowia oraz przestrzega wytycznych władz lokalnych wszędzie tam, gdzie prowadzi działalność. Podejmujemy wszelkie niezbędne środki ostrożności, aby zapewnić bezpieczeństwo naszym pracownikom. Tymczasowo zawiesiliśmy wszystkie podróże służbowe i prosimy pracowników, aby nie odbywali spotkań osobistych. W większości krajów przeszliśmy na pracę zdalną na wszystkich stanowiskach, na których jest to możliwe, a w Rosji przygotowujemy się do tej zmiany. 

Firma opublikowała zasady kwarantanny dla pracowników podróżujących służbowo do obszarów o dużym zagrożeniu zakażeniem. Wszystkie osoby, które podróżują w celach służbowych lub osobistych, powinny przejść kwarantannę domową przez 14 dni po powrocie.

W Rosji będziemy w sposób elastyczny dostosowywać produkcję do popytu na świecie. W USA wstrzymaliśmy rekrutację dodatkowych pracowników w fabryce w Dayton. Monitorujemy sytuację i wznowimy zatrudnianie, kiedy pozwolą na to okoliczności.

W Hiszpanii wstrzymana została budowa nowego ośrodka testowego. Wykonawcy wznowią pracę, kiedy tylko będzie to bezpieczne, ale oznacza to, że inwestycja w Hiszpanii zostanie opóźniona.

Od początku epidemii w Chinach wdrożyliśmy nasz globalny Program Ciągłości Biznesowej i podjęliśmy wszelkie dostępne działania, aby zapewnić pracownikom bezpieczeństwo, a klientom — dostawy. O sile sieci dostaw Nokian Tyres stanowi strategiczna odporność. Zastosowaliśmy dodatkowe środki ostrożności, aby zapewnić dostawy dla klientów, i zakazaliśmy wizyt w zakładach.

Zgodnie ze stanem na 25 marca jest mało prawdopodobne, by pandemia wirusa COVID-19 spowodowała braki surowców zagrażające produkcji Nokian Tyres Plc. Aby zminimalizować zagrożenia w naszym łańcuchu dostaw surowców, podjęliśmy dodatkowe działania z zakresu zarządzania ryzykiem.

Większość naszych dostawców surowców funkcjonuje normalnie. Obserwujemy jednak opóźnienia w dostawach i transporcie. Dotychczasowe lub przewidywane w najbliższych tygodniach opóźnienia będą kompensowane z naszych zapasów bezpieczeństwa. Mamy także zapasowych dostawców. Sytuację śledzimy uważnie i będziemy aktualizować informacje w miarę jej rozwoju.

Dodatkowych informacji udziela: Tarja Kuittinen, menedżer ds. komunikacji, tel. +358 10 401 7912