pią lipca 3 03:47 2020 w kategoriach Nowości produktowe, Aktualności firmowe

Amerykański zakład produkcyjny Nokian Tyres uzyskuje certyfikat ISO 9001

Nowy zakład produkcyjny Nokian Tyres w Dayton w USA zdobył certyfikat ISO 9001. Certyfikat ten wymaga spełniania określonych warunków w zakresie systemu zarządzania jakością i świadczy o dbałości firmy o najwyższy poziom oferowanych produktów.

Firma Nokian Tyres poinformowała o lokalizacji swojej północnoamerykańskiej fabryki w Dayton w maju 2017 r. Z myślą o produkcji bezpiecznych opon zgodnej z zasadami zrównoważonego rozwoju specjaliści Nokian Tyres niezwłocznie przystąpili do opracowywania rygorystycznych standardów zarządzania jakością. Podobne procesy i zasady obowiązują już w dwóch pozostałych zakładach firmy w Nokii w Finlandii i Wsiewołożsku w Rosji. Certyfikat uzyskano w niecałe pół roku od otwarcia fabryki.

Uznanie dla naszego systemu zarządzania jakością to dla nas zaszczyt. Choć zakład działa dopiero od kilku miesięcy, proces zarządzania jakością bazuje na ugruntowanym doświadczeniu naszych starszych obiektów — powiedział Teppo Huovila, wiceprezes ds. jakości i zrównoważonego rozwoju.

Intensywny proces certyfikacji ISO 9001 obejmuje audyty prowadzone przez niezależną, zewnętrzną jednostkę certyfikującą oraz przeszkolony personel wewnętrzny. Certyfikat ISO 9001 mają już wszystkie trzy fabryki Nokian Tyres na świecie.

Firma przygotowuje się do wprowadzenia nowych produktów dla kierowców północnoamerykańskich w ciągu nadchodzących miesięcy.

Więcej informacji o zakładzie można uzyskać pod adresem NokianTires.com/DaytonFactory.

Zdjęcia i filmy przedstawiające zakład można uzyskać, klikając tutaj.

Kontakt:

Piotr Bartha, MSL, 534 870 007,
[email protected]