Najszybsze na lodzie: 335,713km/h!

Opony zimowe Nokian ustanawiają nowy rekord maksymalnej prędkości samochodu na lodzie — 335,713 km/h! W ten sposób dominacja światowego lidera w branży opon zimowych rozciągnęła się także na parametr prędkości maksymalnej. Kierowca testowy Janne Laitinen z Nokian Tyres poprowadził Audi RS6 na seryjnych oponach zimowych Nokian z rekordową prędkością przy prawdziwie mroźnej pogodzie po zamarzniętej powierzchni Morza Bałtyckiego u wybrzeży Finlandii. Nowy, najwyższy model opon produkowany przez pierwszą firmę produkującą opony zimowe zapewnia przyczepność i prędkość na niespotykanym dotąd poziomie: Nokian Hakkapeliitta 8 z kolcami w rozmiarze 255/35R20 97 T XL.

Obejrzyj wideo!

To samo miejsce, ten sam samochód, ten sam kierowca — tym razem z nowymi oponami zimowymi Nokian Hakkapeliitta 8

W czasie tego niezwykłego testu opon zimowych Janne Laitinen, „specjalista od lodu” i wielokrotny zdobywca światowych rekordów, uzyskał prędkość prawie 340 km/h (211,27 mph) w należącym do floty pojazdów testowych Nokian Audi RS6. Próba pobicia rekordu świata została zaplanowana na dzień 9 marca na lodzie w pobliżu miasta Oulu na odcinku o długości 12 kilometrów (7 mil).

Iceman „Człowiek Lodu” Janne Laitinen

W firmie Nokian Tyres często mówi się o przeczuciach kierowców testowych.  Mogą one być źródłem informacji, których nawet najbardziej zaawansowane narzędzia techniczne lub komputery nie zdołają dostarczyć.  Kierowca testowy Janne Laitinen zna tajemnicę sukcesu najlepszych na świecie opon zimowych. Jest on niezastąpionym elementem procesu rozwoju produktu opon.

Sukces opon Nokian Hakkapeliitta 8 na zamarzniętej Zatoce Botnickiej, w bezlitosnych zimowych warunkach panujących na północy poprzedziły tysiące godzin pracy nad rozwojem produktu.  Do pobicia rekordu prędkości 335,713 km/h (208,602 mph) potrzeba było jednak setek godzin pracy, poświęcenia oraz zmagań z lodem, śniegiem i wiatrem.