śro marca 11 09:00 2020 w kategoriach Nowości produktowe, Aktualności firmowe

Opanuj zimowe drogi: Nowe opony Nokian Snowproof P — niezawodne i skuteczne rozwiązanie na środkowoeuropejskie zimy

Skandynawski producent opon wysokiej klasy Nokian Tyres wprowadza nowy model UHP z myślą o środkowoeuropejskich zimach. Opracowane, by zapewnić spokój ducha kierowcom samochodów osobowych, nowe opony Nokian Snowproof P stanowią usportowione i nowoczesne rozwiązanie wyróżniające się wysokimi parametrami prowadzenia i niezawodną przyczepnością w zimie. Doskonale sprawdzają się podczas nagłych zmian pasa ruchu czy na pokrytych błotem pośniegowym bocznych drogach. Opracowana przez Nokian Tyres nowa koncepcja Alpine Performance zapewnia najwyższej klasy bezpieczeństwo codziennej jazdy dzięki zaawansowanym właściwościom trakcyjnym, krótszej drodze hamowania i pewności pokonywania zakrętów. 

Z ankiety przeprowadzonej przez Nokian Tyres wśród konsumentów wynika, że niemal 60% kierowców w Europie Środkowej uważa specjalne opony zimowe za najważniejszy element bezpiecznego wyposażenia samochodu w miesiącach zimowych. Niemal 70% respondentów uznaje przyczepność i prowadzenie w warunkach zimowych za najcenniejsze cechy opony, podczas gdy bezpieczeństwo w sytuacjach ekstremalnych, na przykład na drodze pokrytej śniegiem czy breją, znalazło się w pierwszej trójce. Kierowcy samochodów o wysokich osiągach zwracają szczególną uwagę na przyczepność na suchej nawierzchni, precyzyjne prowadzenie przy dużej szybkości oraz komfort jazdy. * 

„Bezpieczeństwo i zrównoważone właściwości jezdne stanowią zawsze główne założenie naszego podejścia do rozwoju produktów. Naszą misją jest zapewnianie klientom bezpiecznej i przewidywalnej jazdy każdego dnia zimy. Podczas opracowywania nowego produktu zimowego klasy Ultra High Performance zwracaliśmy szczególną uwagę na zwiększenie przyczepności na drogach ośnieżonych i mokrych” — mówi Marko Rantonen, menedżer ds. rozwoju w Nokian Tyres. 

Nowa opona zimowa UHP to naturalne rozwinięcie oferty opon zimowych Nokian Tyres na rynku środkowoeuropejskim. Opona Nokian Snowproof P jest oferowana w kategoriach prędkości H (210 km/h), V (240 km/h) oraz W (270 km/h), a wszechstronny wybór rozmiarów obejmuje 55 produktów od 17 do 21 cali. Nowe opony Nokian Snowproof P będą dostępne w sprzedaży jesienią 2020 r. Szeroka oferta opon zimowych Nokian Tyres do samochodów osobowych i SUV-ów obejmuje także modele Nokian Snowproof, Nokian WR D4 oraz Nokian WR SUV 4. Właściciele nowoczesnych modeli samochodów znajdą w niej niemal 200 rozmiarów do wyboru. 

Opony Nokian Snowproof P zostały opracowane przez Nokian Tyres — wysuniętego najdalej na północ producenta opon i twórcę pierwszych opon zimowych na świecie. Firma szczyci się ponad setką patentów na technologie bezpieczeństwa zimowej jazdy i zajmuje poczesne miejsce wśród światowych liderów w dziedzinie bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju. 

Alpine Performance — precyzyjne wyczucie auta i zaawansowana przyczepność zimą 

Nieoczekiwane zmiany zimowej pogody stały się charakterystyczne dla całej Europy. Warunki ekstremalne stają się bardziej typowe: zima bywa łagodna lub nie ma jej wcale, ale potrafi też zaskoczyć nagłymi opadami śniegu i marznącego deszczu. Warunki drogowe bywają zdradliwe — zdnia na dzień woda i topniejący śnieg mogą zamarznąć, przez co nawierzchnia staje się śliska iniebezpieczna. 

Pogoda może być nieprzewidywalna, ale opony nie. Nowa koncepcja Alpine Performance zastosowana w Nokian Snowproof P to wyjątkowe połączenie niezawodnej przyczepności zimą oraz przewidywalnego i zrównoważonego wyczucia auta. Składa się na nią zoptymalizowana rzeźba bieżnika, specjalnie dostosowana, gęsta lamelizacja oraz nowa mieszanka Alpine Performance 

Największe różnice w porównaniu z poprzednim modelem Nokian WR A4 widać w rzeźbie bieżnika. Przejście od asymetrycznego do kierunkowego i symetrycznego wzoru bieżnika zapewnia przewidywalne i kontrolowane zachowanie się samochodu w każdych warunkach oraz zwiększa ogólne bezpieczeństwo użytkowania tej opony.  
 
Nowy wzór bieżnika ze specjalnie dostosowanymi wzdłużnymi i poprzecznymi rowkami maksymalizuje powierzchnię styku między oponą a drogą, co zwiększa przyczepność oraz tak istotną precyzję kierowania. Zoptymalizowany obszar kontaktu zapewnia równomierne zużycie podczas jazdy, a nowa matryca wspierająca bloki bieżnika umożliwia przewidywalne prowadzenie po nawierzchni. Opona zapewnia stabilne wyczucie auta na drodze oraz szybką reakcję układu kierowniczego zarówno przy dużej szybkości, jak i w trudnych warunkach zimowych.  

„Zmiana pasa na pokrytych breją autostradach czy włączanie się do intensywnego ruchu z oblodzonego skrzyżowania bywają trudnym wyzwaniem. Zgodnie z naszym podejściem do rozwoju produktów nowe opony Nokian Snowproof P maksymalizują bezpieczeństwo w każdych warunkach drogowych i zapewniają kontrolę oraz niezawodność w całym zakresie przyczepności. Nową koncepcję Alpine Performance opracowaliśmy specjalnie po to, by zapewnić konsekwentne wrażenia z jazdy po suchych autostradach, pokrytych breją miejskich ulicach oraz ośnieżonych górskich drogach. Zapewnia ona niezbędną przyczepność oraz kontrolę podczas dynamicznej jazdy iwzmieniających się warunkach zimowych” — wyjaśnia Rantonen. 

Bezpiecznie po topniejącym śniegu 

Opony Nokian Snowproof P sprawdzają się w każdych warunkach zimowych i wyróżniają niezawodnością na drogach mokrych, pokrytych breją i śniegiem. Topniejący śnieg należy do czynników sprawiających największe trudności, szczególnie gdy występuje między pasami na ruchliwych autostradach. W celu wyeliminowania niebezpiecznej poślizgowości na topniejącym śniegu nowy bieżnik ma gęstą lamelizację oraz połączone rowki, które skutecznie usuwają wodę ibreję spomiędzy opon i nawierzchni drogi. Polerowane rowki przyspieszają też usuwanie wody, zwiększają bezpieczeństwo i pomagają podczas prowadzenia samochodu w deszczu, a ponadto nadają oponie elegancki wygląd. 

Nowa mieszanka gumy Alpine Performance dodatkowo poprawia parametry opony na mokrej nawierzchni i sprawdza się w szerokim zakresie temperatur. Opony Nokian Snowproof P spisują się świetnie podczas trudnych i mroźnych zimowych dni, ale wyróżniają się też w łagodniejszych warunkach pogodowych. Nowy, specjalnie dostosowany skład chemiczny bieżnika zwiększa przyczepność na mokrej nawierzchni bez pogarszania jakichkolwiek zimowych właściwości opony. Dzięki modelowi i najnowocześniejszemu składowi chemicznemu bieżnika sportowe opony Nokian Snowproof P mają niski opór toczenia, a także doskonałą odporność na zużycie w różnych warunkach.  

Wielopłaszczyznowe chwytaki śniegowe Snow Claws między blokami bieżnika i na barkach opon zapewniają zrównoważoną przyczepność na lodzie i śniegu, szczególnie podczas hamowania iprzyspieszania. Ząbkowane wzory Brake i Acceleration Booster na blokach bieżnika zwiększają zkolei przyczepność wzdłużną opony. 

Ekstremalne bezpieczeństwo dzięki wszechstronnym testom 

Ulepszona przyczepność opon Nokian Snowproof P na śniegu i pośniegowej brei to efekt czteroletnich prac rozwojowych. Z badań wynika, że topniejący śnieg należy do najniebezpieczniejszych i budzących największe obawy czynników podczas jazdy zimą. Połączenie brei, poduszki wodnej na nawierzchni drogi oraz potencjalnego lodu stwarza zagrożenie nawet dla doświadczonych kierowców. Wyjątkowa metoda testowania poślizgowości na błocie pośniegowym stosowana na torze testowym w Nokii umożliwiła długoterminowy rozwój właściwości związanych ztym czynnikiem. 

Wzory bieżnika, struktury i mieszanka gumy to efekt najnowocześniejszych osiągnięć fińskich specjalistów, którzy spędzili tysiące godzin na modelowaniu komputerowym, porównaniach laboratoryjnych i autentycznym testowaniu w zróżnicowanych warunkach. Prace badawczorozwojowe obejmowały testy w arktycznych warunkach Laponii, w fińskim centrum testowym Nokian Tyres „Białe Piekło” w Ivalo. Właściwości nowego produktu w kontakcie z mokrą isuchą nawierzchnią zostały zoptymalizowane nie tylko w królestwie lodu i śniegu, ale też na kilku środkowoeuropejskich torach testowych w Niemczech, Austrii oraz Hiszpanii. 

Nokian Snowproof P — opanuj zimowe drogi 

  • Konsekwentna efektywność i wysokiej klasy przyczepność zimą 
  • Niezawodne i precyzyjne prowadzenie przy dużej szybkości 
  • Niski opór toczenia zmniejszający zużycie paliwa i emisję spalin 

Główne innowacje:  
 
Koncepcja Alpine PerformanceZnakomita przyczepność i niezawodne prowadzenie zimą. Zoptymalizowany wzór bieżnika maksymalizuje powierzchnię styku między oponą a drogą, co zwiększa przyczepność, przewidywalność prowadzenia oraz precyzję kierowania zimą. Specjalnie dostosowana lamelizacja zapewnia doskonałą przyczepność wzdłużną i poprzeczną, umożliwiając bezpieczną i kontrolowaną jazdę. Materiał Alpine Performance został przygotowany na zimę, aponadto sprawdza się znakomicie w łagodniejszych warunkach pogodowych w szerokim zakresie temperatury. Nowa mieszanka bieżnika zwiększa przyczepność na mokrej nawierzchni bez zmniejszania jakichkolwiek zimowych właściwości opony. Niski opór toczenia sprzyja oszczędzaniu paliwa i ograniczaniu emisji spalin.  
 
Snow Claws: zrównoważona przyczepność na lodzie i śniegu. Chwytaki śniegowe Snow Claws skutecznie przywierają do powierzchni podczas jazdy na miękkim śniegu, oferując wysokiej klasy przyczepność podczas hamowania i przyspieszania. 
 
Brake i Acceleration Boosterspecjalne wzory bieżnika zwiększające przyczepność na śniegu. Ostry, przypominający piłę wzór booster zwiększa przyczepność wzdłużną potrzebną podczas hamowania i przyspieszania. 

Specjalne rowki zmniejszające poślizgowość na wodzie i topniejącym śniegu. Dostosowane specjalnie rowki przyspieszają usuwanie topniejącego śniegu i wody, skutecznie gromadząc i szybko odprowadzając wodę z opony oraz nawierzchni. Polerowane rowki przyspieszają też usuwanie wody, zwiększają bezpieczeństwo i pomagają podczas prowadzenia samochodu w deszczu.  

Matryca wspierająca bloki bieżnika zapewnia konsekwentne i przewidywalne prowadzenie po nawierzchni. Opona umożliwia stabilne i łatwe kierowanie zarówno przy dużej szybkości, jak iwtrudnych warunkach zimowych. 

Pobierz zdjęcia i filmy z produktem