wto lutego 5 02:00 2019 w kategorii Aktualności firmowe

Nokian Tyres wspiera Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe przedłużyło umowę o współpracę z firmą Nokian Tyres. W ramach niej wszystkie 17 samochodów znajdujących się w taborze TOPR zostanie wyposażonych w opony klasy premium fińskiego producenta, pozwalające ratownikom na łatwiejszy dostęp do trudnych miejsc i wykonywanie swoich wymagających obowiązków.

Nokian Tyres wspiera Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

Ratownicy górscy pracują w trudnych warunkach - pogoda może się zmienić w każdej chwili. Bardzo ważne jest, aby opony zapewniały bezpieczną i zrównoważoną jazdę oraz odpowiednią przyczepność, niezależnie od pogody i terenu. Opony zimowe Nokian Hakkapeliitta, które są dostarczane do pojazdów użytkowych TOPR Sport (SUV) i dwóch ambulansów terenowych, zapewniają wyjątkową przyczepność i pozwalają dotrzeć do celu nawet w ekstremalnych warunkach górskich.

„Dzięki oponom Nokian  Hakkapeliitta ratownicy są w stanie dotrzeć do miejsc, które jeszcze niedawno były dostępne jedynie pieszo lub za pomocą nart. Dzisiaj nasze samochody terenowe mogą zjawić się na miejscu wypadku o wiele szybciej i zabrać ze sobą specjalistyczny sprzęt ratujący życie ludziom poszkodowanym w górach” – mówi Jan Gąsienica-Roj, Instruktor Ratownictwa i Szef Transportu Tatrzańskiego Pogotowia Ratunkowego.

Pozostałe samochody wchodzące w skład floty wyposażone zostaną w letnie opony Nokian z serii Line i zLine, zaprojektowane z myślą o zmiennych warunkach pogodowych. Dodatkowo na sezon zimowy Nokian Tyres przekazał modele Nokian WR D3 i Nokian WR C3, które są niezawodne i przewidywalne na mokrych drogach, śniegu i lodzie. Niski opór toczenia tych opon zmniejsza również koszty paliwa pojazdów TOPR.

„Jesteśmy dumni z tego, że przedłużamy współpracę z TOPR. Zdajemy sobie sprawę, jak ważną i ciężką jest praca ratowników górskich, dlatego cieszy nas to, że zostaliśmy obdarzeni tak dużym zaufaniem. To dla nas ogromna odpowiedzialność, by dostarczyć dla nich odpowiedni sprzęt, który umożliwi im z powodzeniem nieść pomoc poszkodowanym przy jednoczesnym zapewnieniu maksymalnego bezpieczeństwa ratownikom” – mówi Michał Antosiewicz z Nokian Tyres Polska.

Porozumienie rozszerzające współpracę Nokian Tyres z TOPR zostało podpisane pod koniec 2018 roku. Umowa jest rozwinięciem współpracy, którą TOPR i Nokian Tyres rozpoczęły już w 2013 roku.