wto kwietnia 9 01:43 2019 w kategorii Aktualności firmowe

Najważniejszy jest kierowca – Nokian Tyres sponsorem Konkursu Kierowców Scania

Nokian Heavy Tyres, Nokia, Finlandia, 9 kwietnia 2019 r. – umiejętności kierowcy mają kluczowe znaczenie dla bezpiecznego, zrównoważonego i wydajnego transportu drogowego. Dlatego też, chcąc zapewnić profesjonalnym kierowcom należne im uznanie producent samochodów ciężarowych firma Scania postanowiła zorganizować Konkurs Kierowców Scania będący największym wydarzeniem tego typu na świecie. W szeregu konkurencji praktycznych i teoretycznych swoje umiejętności będzie mogło zaprezentować ponad 35 000 zawodowych kierowców. Nokian Tyres zapewni samochody ciężarowe oraz najwyższej klasy opony do fińskich eliminacji krajowych.

 

Ogromna odpowiedzialność za bezpieczeństwo na drodze spoczywa na barkach zawodowych kierowców, którzy prowadzenie samochodów ciężarowych w każdą pogodę i przy dużym natężeniu ruchu muszą mieć opanowane do perfekcji. Ze względu na stale zmieniającą się sytuację i warunki ich doświadczenie i umiejętności są niezastąpione. Aby zwyciężyć w konkursie i zdobyć miano najlepszego kierowcy nowego pokolenia będą oni musieli wykazać się determinacją, odwagą i umiejętnościami za kierownicą.

Konkurs Kierowców Scania to ogólnoeuropejskie wydarzenie, które podzielone będzie na trzy etapy: lokalne eliminacje, finały krajowe i europejski finał. Fińskie eliminacje krajowe odbędą się wiosną w trzech miejscowościach: Hämeenlinna, Jyväskylä i Oulu, a krajowy finał wraz z towarzyszącą mu wystawą transportowo-logistyczną będzie miał miejsce w dniach 10-11 maja w Helsinkach.

Pierwszy etap składać się będą z serii testów praktycznych sprawdzających takie umiejętności jak bezpieczna i ekonomiczna jazda czy znajomość zasad pierwszej pomocy. W konkurencji Water Challenge uczestnicy będą musieli pokierować pojazdem w taki sposób, aby nie wylać ani kropli wody z przyczepionego do niego zbiornika z wodą. Knock the King sprawdzi umiejętność manewrowania w ciasnej przestrzeni, a Boardwalk – zdolność oceny odległości w trakcie cofania.

Samochody ciężarowe, które wezmą udział w fińskich eliminacjach wyposażone będą w opony Nokian Tyres. Na osi kierowanej zamontowane zostaną flagowe opony zimowe dla samochodów ciężarowych i autobusów Hakkapeliitta Truck F2, na osi napędowej – wysokiej klasy opony przeznaczone do jazdy w śniegu, Nokian Hakkapeliitta Truck E, a w naczepie – opony Nokian E-Truck Trailer.

„Firma Nokian Tyres od lat podejmuje działania na rzecz bardziej bezpiecznego zrównoważonego i wydajnego transportu tworząc opony zapewniające lepszą przyczepność i dobre prowadzenie oraz dążąc do ograniczenia emisyjności procesu produkcji i obniżenia oporu toczenia” – mówi Teppo Siltanen, Product Manager w Nokian Tyres. „Jednak nawet najbardziej zaawansowana technologia nie jest w stanie zastąpić odpowiedzialnego i wykwalifikowanego kierowcy. Dlatego też, poprzez Konkurs Kierowców Scania chcemy pokazać, że najważniejsza jest osoba za kierownicą”.

 

Więcej informacji:

Zdjęcia

Strona producenta: www.nokiantyres.com/heavy
Strona konkursu: www.scania.com/global/en/home/experience-scania/driver-competitions

 

Dane kontaktowe:

Marcin Lewandowski, MSL, 608 390 858,
[email protected]

 

Twitter I YouTube I Facebook I LinkedIn I Instagram

 

Nokian Tyres

Nokian Tyres to najdalej na północ wysunięty producent opon, przykładający największą wagę do zrównoważonego rozwoju. Nasze wysokiej klasy, bezpieczne i przyjazne dla środowiska opony do aut osobowych, ciężarowych i maszyn przemysłowych zapewniają spokój i bezpieczeństwo w każdych warunkach. Najbardziej znane są nasze innowacyjne rozwiązania stosowane w oponach zimowych. Częścią naszej grupy jest sieć Vianor, specjalizująca się w usługach wulkanizacyjnych i konserwacji pojazdów. W 2018 roku obrót spółki wyniósł ok. 1,6 miliarda EUR, przy zatrudnieniu na poziomie 4 800 osób. Nokian Tyres jest spółką notowaną na giełdzie Nasdaq Helsinki. Więcej informacji: www.nokiantyres.pl 


Scania

Scania to wiodący producent rozwiązań z transportowych na świecie. Wraz z partnerami i klientami firma podejmuje aktywne działania na rzecz rozwoju zrównoważonego transportu. W 2017 roku Scania wyprodukowała 82 500 samochodów ciężarowych, 8 300 autobusów oraz 8 500 silników morskich i przemysłowych osiągając sprzedaż netto na poziomie prawie 120 miliardów koron szwedzkich, z czego 20% pochodziło z działalności usługowej. Założona w 1891 r. Scania jest obecna w ponad 100 krajach i zatrudnia blisko 49 300 pracowników. Działalność badawczo-rozwojowa firmy prowadzona jest głównie w ośrodkach w Szwecji, a także w mniejszym zakresie w Brazylii i Indiach, podczas, gdy produkcja odbywa się w Europie, Ameryce Pd. i Azji, a także w regionalnych centrach produkcyjnych w Afryce, Azji i Eurazji. Scania stanowi część TRATON SE. Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.scania.com